Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ντάξει.

 

Το GOG έβγαλε τα Jazz Jackrabbit 1 και 2, σε αρκετά αλμυρή τιμή βέβαια αλλά παρόλα αυτά είναι εκεί.

 

https://www.gog.com/

 

Θα τιμηθούν πάραυτα. Τόσο κάψιμο δεν πρέπει να πάει χαμένο, αν και τουλάχιστον το πρώτο μπορεί να παιχτεί και μέσω browser. Αρκεί να ξεθάψω το λινκ...

 

EDIT - εδώ είναι!!

 

https://classicreload.com/jazz-jackrabbit.html

Επεξ/σία από Tobajara
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ξερω ελληνα που ειχε χαλασει πανω απο 25 χιλιαρικα ευρω σε ενα και μονο mmorpg, μεχρι τον καιρο που εγω σταματησα να παιζω. Δεν ξερω αν παιζει ακομα και χαλαει τζαμπα τα λεφτα του. Το αμερικανακι δεν πιανει μια μπροστα του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας !!!

Εν'όψει γιορτών , σκέφτομαι να αξιοποιήσω όσο μπορώ ένα κομμάτι του ελεύθερου χρόνου που μου απομένει στο pc gaming. Όμως , λόγω του χρονικού διαστήματος που διανύουμε έχουμε και τα... δώρα προς συγγενείς και φίλους , και θα ήθελα να κάνω έξυπνη αγορά.

 

Έτσι σκέφτομαι να αγοράσω από ελληνικά καταστήματα σε μορφή CD Box τα εξής παιχνίδια :

The Evil Within 2

MGSV Phantom Pain

RE 7 Biohazard

 

Πλέον συμφέρει στις περισσότερες περιστάσεις η αγορά από κλειδάδικα . Πάρα το γεγονός αυτό εμείς θα πάμε κόντρα στην νέα αυτή συνήθεια. To πρόβλημα ίσως που αντιμετωπίζουμε είναι το εξής.  Το/α CD των συγκεκριμένων παιγνίων άμα αγορασθούν box θα περιέχει/ουν όλο το περιεχόμενο του παιχνιδιού για κατέβασμα + κωδικό ενεργοποίησης ή μόνο το κωδικό ενεργοποίησης και δίσκο/ακια με περιεχόμενο τελείως αδιάφορο (όπως addons , τραγούδια , dlc) και αναγκαστικό κατέβασμα από Steam?

 

Αν γνωρίζει κανείς για τα 3 αυτά παιχνιδάκια ας με φωτίσει , ώστε να ξέρω τι θα αποκλείσω και όχι και για να διευκολυνθεί βεβαίως η τσέπη μας.

 

Ανανέωση : είναι γνωστό πια τώρα ότι όλα τα παιχνίδια ενεργοποιούνται στο Steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα δεν λέει στην περιγραφή τότε λέει πίσω στο κουτί, πρώτη φορα αγοράζεις retail?! Παράδειγμα:

024980b-800x800.JPG

 

Προσωπικά μονο collectors retail πια, δεν αξίζει κανονική γιατί είναι άδεια. Καλύτερα αγόρασε άδειες θήκες και εκτύπωσε το cover άμα το θες για στόλισμα. Τζάμπα λεφτά imho.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας !!!

Εν'όψει γιορτών , σκέφτομαι να αξιοποιήσω όσο μπορώ ένα κομμάτι του ελεύθερου χρόνου που μου απομένει στο pc gaming. Όμως , λόγω του χρονικού διαστήματος που διανύουμε έχουμε και τα... δώρα προς συγγενείς και φίλους , και θα ήθελα να κάνω έξυπνη αγορά.

 

Έτσι σκέφτομαι να αγοράσω από ελληνικά καταστήματα σε μορφή CD Box τα εξής παιχνίδια :

The Evil Within 2

MGSV Phantom Pain

RE 7 Biohazard

 

Πλέον συμφέρει στις περισσότερες περιστάσεις η αγορά από κλειδάδικα . Πάρα το γεγονός αυτό εμείς θα πάμε κόντρα στην νέα αυτή συνήθεια. To πρόβλημα ίσως που αντιμετωπίζουμε είναι το εξής.  Το/α CD των συγκεκριμένων παιγνίων άμα αγορασθούν box θα περιέχει/ουν όλο το περιεχόμενο του παιχνιδιού για κατέβασμα + κωδικό ενεργοποίησης ή μόνο το κωδικό ενεργοποίησης και δίσκο/ακια με περιεχόμενο τελείως αδιάφορο (όπως addons , τραγούδια , dlc) και αναγκαστικό κατέβασμα από Steam?

 

Αν γνωρίζει κανείς για τα 3 αυτά παιχνιδάκια ας με φωτίσει , ώστε να ξέρω τι θα αποκλείσω και όχι και για να διευκολυνθεί βεβαίως η τσέπη μας.

 

Ανανέωση : είναι γνωστό πια τώρα ότι όλα τα παιχνίδια ενεργοποιούνται στο Steam.

Δεν αξιζει αγαπητε.Για το MGS V μπορω να σου πω σιγουρα οτι θελει download ανεξαρτητως απο που το αγορασεις.

 

Και εγω συμφωνω με το παραπανω.Ειναι ξενερα πλεον στα περισσοτερα κουτατα παιχνιδια να σου εχει μεσα ενα δισκακι ολο και ολο και τιποτα αλλο.Αν θες να τιμησεις κουτατη εκδοση να παρεις μια που να αξιζει οπως του GTA V,witcher 3,καποιο παιχνιδι της blizzard ή στην χειροτερη ενα steelbook.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Επομένως , με συμβουλεύετε να μην κοιτάξω τουλάχιστον τα MGSV και The Evil Within 2 , διότι πέρα από την απουσία βιβλίων κ.α. (με λυπεί αυτό το γεγονός και δεν μπορώ να το αντιληφθώ ακόμα...) , τα cd/dvd δεν περιέχουν το παιχνίδι για εγκατάσταση μέσω του δίσκου?

 

Fulgore αγαπητέ, έχεις στα υπόψιν σου κάποιες άλλες ιδανικές περιπτώσεις , πέραν του GTA, Witcher και των άλλων που προανέφερες, που σίγουρα θα αξίζουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Επομένως , με συμβουλεύετε να μην κοιτάξω τουλάχιστον τα MGSV και The Evil Within 2 , διότι πέρα από την απουσία βιβλίων κ.α. (με λυπεί αυτό το γεγονός και δεν μπορώ να το αντιληφθώ ακόμα...) , τα cd/dvd δεν περιέχουν το παιχνίδι για εγκατάσταση μέσω του δίσκου?

 

Fulgore αγαπητέ, έχεις στα υπόψιν σου κάποιες άλλες ιδανικές περιπτώσεις , πέραν του GTA, Witcher και των άλλων που προανέφερες, που σίγουρα θα αξίζουν?

Ψαξε για την καθε εκδοση του παιχνιδιου που θες στο internet για καποιο unboxing.

Δες πχ και το resident evil 7 πως ειναι μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας !!!

Εν'όψει γιορτών , σκέφτομαι να αξιοποιήσω όσο μπορώ ένα κομμάτι του ελεύθερου χρόνου που μου απομένει στο pc gaming. Όμως , λόγω του χρονικού διαστήματος που διανύουμε έχουμε και τα... δώρα προς συγγενείς και φίλους , και θα ήθελα να κάνω έξυπνη αγορά.

 

Έτσι σκέφτομαι να αγοράσω από ελληνικά καταστήματα σε μορφή CD Box τα εξής παιχνίδια :

The Evil Within 2

MGSV Phantom Pain

RE 7 Biohazard

 

Πλέον συμφέρει στις περισσότερες περιστάσεις η αγορά από κλειδάδικα . Πάρα το γεγονός αυτό εμείς θα πάμε κόντρα στην νέα αυτή συνήθεια. To πρόβλημα ίσως που αντιμετωπίζουμε είναι το εξής.  Το/α CD των συγκεκριμένων παιγνίων άμα αγορασθούν box θα περιέχει/ουν όλο το περιεχόμενο του παιχνιδιού για κατέβασμα + κωδικό ενεργοποίησης ή μόνο το κωδικό ενεργοποίησης και δίσκο/ακια με περιεχόμενο τελείως αδιάφορο (όπως addons , τραγούδια , dlc) και αναγκαστικό κατέβασμα από Steam?

 

Αν γνωρίζει κανείς για τα 3 αυτά παιχνιδάκια ας με φωτίσει , ώστε να ξέρω τι θα αποκλείσω και όχι και για να διευκολυνθεί βεβαίως η τσέπη μας.

 

Ανανέωση : είναι γνωστό πια τώρα ότι όλα τα παιχνίδια ενεργοποιούνται στο Steam.

το RE 7 το εχω σε physical. Μεσα εχει τον κωδικο του steam. Θα βαλεις τον κωδικο στο steam σου και μετα θα βαλεις κανονικα τα δισκακια ενα προς ενα. Οταν τελειωσει και το 3ο dvd, ισως χρειαστει να κατεβασει και λιγο ακομα απ το ιντερνετ για να ολοκληρωθει η εγκατασταση. Ολα γινονται αυτοματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει.

 

Το GOG έβγαλε τα Jazz Jackrabbit 1 και 2, σε αρκετά αλμυρή τιμή βέβαια αλλά παρόλα αυτά είναι εκεί.

 

https://www.gog.com/

 

Θα τιμηθούν πάραυτα. Τόσο κάψιμο δεν πρέπει να πάει χαμένο, αν και τουλάχιστον το πρώτο μπορεί να παιχτεί και μέσω browser. Αρκεί να ξεθάψω το λινκ...

 

EDIT - εδώ είναι!!

 

https://classicreload.com/jazz-jackrabbit.html

Ποοοο αναμνησεις και μ'αυτο! Thanks!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Iδέες για casual παιχνιδια "καναπε",να παιζω ξαπλα με χειριστήριο στον projectorα?
Αν εχουν και local co op,ακομα καλύτερα.
Επίσης,επειδή ειναι μεσω steam link,έχει ενα απειροελάχιστο delay,οποτε platform που θελουν εξαιρετικο timing ,απορριπτονται δυστυχώς.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...