Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το χέρι στην τσέπη για την καλή Ubisoft.

 

 

δεν πληρωνω την ubisoft γενικα....και θα ηθελα να μην πληρωσω και την ΕΑ αλλα μου αρεσουν πολυ τα Mass και Dragon Age

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε αλλα νεα αρκετα σημαντικα HDMI 2.1 specs have been officially released

 

* 48 Gbps bandwidth

* 4k@120Hz 4:4:4 12 bit colour support

* 8k@60Hz 4:4:4 or @120Hz through DSC

* Variable Refresh Rate support (πολυ σημαντικο)

 

For gamers, one of the biggest upgrades here will be the addition of Variable refresh rates (VRR), which is designed to reduce or eliminate lag while also preventing stutter or tearing while playing games, offering the same features as AMD FreeSync. At this time it is unknown how similar this technology is to AMD FreeSync over HDMI. 

This new standard is also likely to make waves within the PC industry, as HDMI's new standard will likely be adopted by both Nvidia and AMD, forcing Nvidia to support a variable refresh technology outside of their proprietary G-Sync solution. This change should also help to make variable refresh rate displays more widely available in the future.

 

 

Διαθεση απο Q1-Q3 2018

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ με φοβίζουν αυτά που έχουν γίνει leak. Ακούγονται σαν αλλαγές παρόμοιες με αυτές που το god of war και αν λάβεις υπόψιν ότι φημολογείται συμμετοχή της Sony στο production ακούγεται ακόμα πιο επίφοβο. Broader appeal, the most serious Dante yet, camera pulls back during big fights (που υποννοεί ότι σε άλλες φάσεις είναι κοντά)και most cutscenes of every DMC game. Δεν ξέρω ελπίζω να μην ισχύει, αλλά χτυπάνε πολλοί συναγερμοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το reboot όμως έγινε από Ninja Theory και το gameplay ήταν pure gold. Δεν ξέρω κατά ποσο θα μπορέσουν να φτάσουν την ποιότητα του, still great news :) Προσωπικά θα mixάρα το gameplay του reboot με το design του πρώτου. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα δεν ήταν ποτε free θα ήταν πολύ διαφορετικά τα stats όπως επίσης φαντάζομαι βάζουν μέσα και ότι έχει αγοραστεί (laptop/desktop) τον τελευταίο καιρό που θέλοντας και μη έχει win 10. Πάλι καλά που υπάρχουν πια να αγοράσεις και χωρίς OS installed.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστά, αν και νομίζω πως τα 10 είναι αξιόλογο λειτουργικό σε αντίθεση με τα εκνευριστικά 8. Εγώ με τα 7 δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...