Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όλα αυτά με 1080ti + Ryzen 1700 έτσι, μην ξεχνιόμαστε...

 

Μην φαντάζεσαι ότι χρειάζεται τίποτα τρελό, μια 1060 αρκεί για 4k30, η 1080 Ti κάθεται στα 30% utilization:

 

cemuscreenshot2017.09x5a56.jpg

 

 Απλά θέλει αρκετά καλο single core performance για να κρατήσεις τα 30 σταθερά που με έναν g4560/Ryzen 1200 νομίζω φτάνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην φαντάζεσαι ότι χρειάζεται τίποτα τρελό, μια 1060 αρκεί για 4k30, η 1080 Ti κάθεται στα 30% utilization:

 

 

 

 Απλά θέλει αρκετά καλο single core performance για να κρατήσεις τα 30 σταθερά που με έναν g4560/Ryzen 1200 νομίζω φτάνει.

 

Αυτο ακριβως δεν υπαρχει κανενα απολυτως κερδος με την 1080Ti μου.. Και εμενα εχει κολλησει στο 30-35% utilization και ουτε καν ανεβαζει ρολογια με 4k.. Πρεπει να βαλω 8k για να ανεβασει και εχει παλι την ιδια αποδοση :P

post-286547-0-64150700-1504788623_thumb.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο cemu εύκολα εγκαθίσταται στο pc; πρέπει να έχεις κάποιος αυθεντικο δίσκο του παιχνιδιού;

 

Πανευκολα βρες ενα καλο οδηγο στο yt και οχι απλα βρισκεις title keys δεν χρειαζεσαι κατι physical σε media..Δες το βιντεακι π.χ που ανεβασε ο φιλος πανω απο το ποστ μου εχει ενα πολυ καλο οδηγο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ακριβως δεν υπαρχει κανενα απολυτως κερδος με την 1080Ti μου.. Και εμενα εχει κολλησει στο 30-35% utilization και ουτε καν ανεβαζει ρολογια με 4k.. Πρεπει να βαλω 8k για να ανεβασει και εχει παλι την ιδια αποδοση :P

 

OK ρε παιδιά αλλά και πάλι τα μηχανηματάκια σας πετάνε. Τι να πω εγώ με τον FX και την 780;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε 15fps σε μένα... Νομίζω ότι χάνω (πολύ) σε επεξεργαστή και δεν αναπληρώνω με την κάρτα γραφικών, δυστυχώς...

 

Ο επεξεργαστης παιζει μεγαλο ρολο στο cemu οπως και στους περισσοτερους emulators που ΔΕΝ ειναι γραμμενοι με κωδικα πολυνηματικο.. Αντε single/dual threaded το πολυ.. Θες ρολογια και καλο IPC δυστυχως ιδανικα πανω απο 3.5GHz.. 

 

Δοκιμασε κατι κολπακια με cheat engine για smoother framerate που θα βρεις στο youtube απο τους ιδιους χρηστες.. Καποια απο αυτα ειναι placebo, καποια ομως κανουν δουλεια ειδικα σε χαμηλα fps.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το παιχνίδι σπάει στα 60 fps που έβαλα, τα shrines είναι σε fast forward, οποτε το έβαλα cap στα 30 με RTSS. Κάνω downscale από 5K και είναι μια χαρά με Ryzen στα 3.9.

 

cemuscreenshot2017.09x8x9z.jpg

 

Κάνω force και 16x AF στο CEMU με NVCP.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γνωστό(στο εξωτερικο τουλάχιστον)Killer Instict θα βγει και στο Steam και θα υποστηρίζει cross play με windows store και xbox one.

http://www.pcgamer.com/killer-instinct-on-steam-will-support-cross-play-with-windows-10-and-xbox-one/#article-comments

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...