Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θυμάμαι όταν είχε βγει το Until Dawn στο PS4, έβλεπα full playthrough (μιας και δεν έχω κονσόλα) στα 30 FPS και ήταν unbearable. Τα 15FPS είναι μια γρήγορη διάλεξη PowerPoint σε ελληνικό πανεπιστήμιο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Here is The Legend of Zelda: Breath of the Wild running in native 4K with 60fps

 

https://www.youtube.com/watch?v=M6tI71ogxVE

Θυμάμαι όταν είχε βγει το Until Dawn στο PS4, έβλεπα full playthrough (μιας και δεν έχω κονσόλα) στα 30 FPS και ήταν unbearable. Τα 15FPS είναι μια γρήγορη διάλεξη PowerPoint σε ελληνικό πανεπιστήμιο :P

 

Το Until Dawn δεν είχε σχεδόν ποτέ 30, συνήθως έπαιζες με 20άρια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Here is The Legend of Zelda: Breath of the Wild running in native 4K with 60fps

 

https://www.youtube.com/watch?v=M6tI71ogxVE

 

Το Until Dawn δεν είχε σχεδόν ποτέ 30, συνήθως έπαιζες με 20άρια.

 

 

Ναι, τα average FPS ήταν λίγο πάνω από 24-25 FPS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tomb Raider The Dagger Of Xian looks absolutely stunning – Uncompressed 4K Screenshots

 

Κυκλοφόρησε το Demo, έχει κάνει καταπληκτική δουλειά ο τύπος αλλά θα πάρει χρόνια μέχρι να βγει όλο το παιχνίδι. Επίσης είναι αρκετά απαιτητικό, μια 980Ti δεν μπορεί να κρατήσει σταθερό 60άρι σε 1080P.

 

UE4Game-Win64-Shipping_2017_09_02_12_12_

 

Demo download

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δοκιμασα να παιξω deus ex human revolution σε ενα παλιο laptop και ετρεχε στα 18-23 fps. Τελειως unplayable κατασταση.

 

Τωρα αυτο που διαβαζω παραπανω οτι υπαρχει κοσμος που παιζει σε τετοια και εχει συνηθισει κιολας δεν το πιστευω προσωπικα.

Το τι είναι playable και τι unplayable για τον καθένα είναι σχετικό. Αλλουνού του φαίνονται smooth τα 20-30 fps και άλλος θεωρεί και τα 60 λίγα. Εποχές 2007 έπαιζα call of duty 4 σε slideshow με μια πανάρχαια ati 9600 κάτι με όλες τις ρυθμίσεις και την ανάλυση τέρμα χαμηλά και ήμουν ευχαριστημένος που απλά μπορούσα να το παίξω. Πιο πρόσφατα έβλεπα γνωστό μου να παίζει σε ένα λάπτοπ με amd hd 5450 παιχνίδια, με το ζόρι να τρέχαν στα 15-20 fps, και τον ρωτούσα πως αντέχει να παίζει έτσι και εκείνος μου έλεγε ότι πάνε μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι αγαπητε υπαρχουν καποια πραγματα υποκειμενικα για τον καθενα και καποια αλλα παλι οχι.

 

Το να εχεις μαθει σε 60+ fps ναι τα 30ρια θα σου κακοφανουν,αλλα τα 30fps δεν ειναι unplayable.

 

Τα 15 ομως ειναι.

 

Εντομεταξυ αυτο σημαινει οτι δεν αγοραζει καν ο αλλος παιχνιδια,δεν γινεται να δινει 30+σε παιχνιδια,αγοραζει νεο συστημα .

Οσο για την περιπτωση του φιλου σου ε τι θες να παραδεχτει οτι ειναι χαλια?

Εχω και εγω γνωστο μου που παιζει σε 1600χ900 monitor και λεει οτι ειναι μια χαρα,αλλα εγω κατα βαθος γνωριζω οτι δεν παιζει σαλιο αρα συμβιβαζεται.

Το αστειο στην Ελλαδα ειναι οτι οι περισσοτεροι δεν γνωριζουν/εμπιστευονται την αγορα των used και θελουν ολο το hardware καινουργιο και ας μην βγαινουν τα κουκια.

 

Μπορεις να φτιαξεις τουμπανο gaming pc με μολις 200-300ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tomb Raider The Dagger Of Xian looks absolutely stunning – Uncompressed 4K Screenshots

 

Κυκλοφόρησε το Demo, έχει κάνει καταπληκτική δουλειά ο τύπος αλλά θα πάρει χρόνια μέχρι να βγει όλο το παιχνίδι. Επίσης είναι αρκετά απαιτητικό, μια 980Ti δεν μπορεί να κρατήσει σταθερό 60άρι σε 1080P.

 

UE4Game-Win64-Shipping_2017_09_02_12_12_

 

Demo download

 

δεν διατηρει σταθερο 60αρι σε 1080p η GTX 980ti; περιεργο γιατι η GTX 1070 διατηρεί  και κάτι παραπάνω απο αυτο.

 

στους βετεράνους των Tomb Raider θα τους θυμισει τα παλια καλα Tomb Raider, και θα γκρεμοτσακιστουν αρκετές φορές καθώς η διαδρομη δεν ειναι προφανής με αυτοματο platforming σημερινων παιχνιδιών.

 

O δημιουργος έχει κανει φοβερή δουλεια, απο γραφικά έως μουσική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tomb Raider The Dagger Of Xian looks absolutely stunning – Uncompressed 4K Screenshots

 

Κυκλοφόρησε το Demo, έχει κάνει καταπληκτική δουλειά ο τύπος αλλά θα πάρει χρόνια μέχρι να βγει όλο το παιχνίδι. Επίσης είναι αρκετά απαιτητικό, μια 980Ti δεν μπορεί να κρατήσει σταθερό 60άρι σε 1080P.

tr17wlnz.png

 

Ανέβασα βίντεο για αύριο όλο το demo, 120-150 fps με μερικά drops στα 90, όλο GPU bound. Σε Ultra settings έχει πολύ ωραία γραφικά και το gameplay/exploration είναι απίστευτο. Μακάρι να το βγάλουν όλο σε κάποια φάση, το ευχαριστήθηκα το demo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι απ' το μεσημέρι παίρνω μήνυμα "Λυπούμαστε, δεν μπορείτε να προβάλετε ή να κάνετε λήψη του αρχείου αυτήν τη στιγμή.". Έχουν γονατίσει οι σέρβερς με την κίνηση μάλλον. Άντε να δούμε πότε θα το δοκιμάσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι απ' το μεσημέρι παίρνω μήνυμα "Λυπούμαστε, δεν μπορείτε να προβάλετε ή να κάνετε λήψη του αρχείου αυτήν τη στιγμή.". Έχουν γονατίσει οι σέρβερς με την κίνηση μάλλον. Άντε να δούμε πότε θα το δοκιμάσουμε.

 

Δες ξαν'α τη σελίδα, ανέβασαν διάφορα mirrors για το download.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο το ντέμο ειναι ισως το καλυτερο platforming που υπάρχει αυτη τη στιγμή :-D . Παραδοσιακή ημιάγρια εξερεύνηση χωρις πολλές τυμπανοκρουσίες σαν τα παλια καλα χρονια.

 

Επισης μου άρεσε πολύ ο σχεδιασμος της Λάρα, παραδοσιακή με texture υψηλής ανάλυσης. Νομιζω δεν θα μπορουσε να την ειχε κανει καλύτερη.

 

Αν καταφέρει και φτιάξει ολο το παιχνιδι, θα μείνει στην ιστορία. Ένα άτομο να δινει τετοιο αποτέλεσμα ειναι παραπάνω απο εντυπωσιακό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...