Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά άσχετο, ξέρει κανείς αυτό; https://www.theindiebox.com/

Yup, το έχω καιρό στο μάτι μπας και πετύχω κάτι που να με ενδιαφέρει.

Μέχρι τώρα τίποτα (για τα γούστα μου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

είσαι κατά του exclusive λες. Το pc δεν έχει exclusive παιχνίδια όπως mmo,moba,strategy? Αυτό δεν μας πειράζει αλλά μας πειράζει το exclusive των κονδύλων?

 

Οι pc αποκλειστικοτητες που δεν πάνε στις κονσολες, δεν πάνε κυριως για πρακτικους λογους (χειρισμος, πχ ένα strategy ή mmorpg) και διοτι στις κονσολες δεν υπάρχει αγορά για αυτα τα παιχνιδια, στις κονσολες κυριως αγοράζονται 3rd person action/adventure παιχνιδια, 1500 Αssassins Creed να βγούνε θα κάνουν πωλήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yup, το έχω καιρό στο μάτι μπας και πετύχω κάτι που να με ενδιαφέρει.

Μέχρι τώρα τίποτα (για τα γούστα μου).

 

Σκέφτομαι για το Banner Saga που έχει τώρα. Ξέρεις αν έχει έδρα Ευρώπη; Υπάρχει θέμα στην αποστολή εδώ; Δεν έχω παραγγείλει ποτέ τίποτα από εξωτερικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι για το Banner Saga που έχει τώρα. Ξέρεις αν έχει έδρα Ευρώπη; Υπάρχει θέμα στην αποστολή εδώ; Δεν έχω παραγγείλει ποτέ τίποτα από εξωτερικό.

Όχι, Αμερική είναι.

Θέμα δεν υπάρχει, αλλά να είσαι έτοιμος για τσουχτερά μεταφορικά (+ $14.00).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω Bastion/Transistor, λατρεία η Supergiant Games.

 

Έβγαλαν και το Dust an Elysian Tail απ' οτι είδα.

ΥΠόψην οτι έχει και store με απλές εκδόσεις και stock απο παλιότερες συλλεκτικές.

 

https://store.theindiebox.com/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμαθα πρόσφατα ότι η Bioware αφαίρεσε τη γνωστή προστασία από το τελευταίο patch του Mass Effect Andromeda, πιθανότατα λόγω εγκατάλειψης του όλου project(=όχι άλλα dlc).

Ώρες ώρες αναρωτιέσαι τι συμβαίνει με τη gaming κοινότητα. Αυτούς που κάποτε ειρωνεύονταν τις κονσόλες για τα παιχνίδια-διαδραστικές ταινίες με QTE κάθε επόμενο λεπτό.

Με το επίπεδο δυσκολίας ψηλά το ME:A προσφέρει από τις πιο δυνατές gameplay εμπειρίες των τελευταίων ετών. Τεράστια ευελιξία στον τρόπο που παίζεις. Διαφορετικές προκλήσεις σε κάθε μάχη με boss fights, συναγερμούς που τρέχεις να απενεργοποιήσεις, ορδές εχθρών κ.α πολλά. Παράλληλα με κορυφαία ατμόσφαιρα κυρίως λόγω των καλαίσθητων γραφικών και της ποιοτικής ambient μουσικής(παρά τις διάφορες "κοιλιές" όπως αρκετά ανούσια missions).

Ήθελα να'ξερα ποιός ασχολείται τόσο πολύ με διαλόγους, ηθοποιία, face animations και άλλα τέτοια εικαστικά όταν το gameplay σπέρνει. Κρίμα το game. Βγήκε σε λάθος εποχή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είσαι κατά του exclusive λες. Το pc δεν έχει exclusive παιχνίδια όπως mmo,moba,strategy? Αυτό δεν μας πειράζει αλλά μας πειράζει το exclusive των κονδύλων?

Άλλο console exclusives και άλλο PC exclusives , στο ένα έχει exclusives επειδή τα κρατάνε "ομήρους" μεγάλες εταιρίες microsoft/sony/nintendo, και στο άλλο έχει exclusives άπλα επειδή είναι μια γαμάτη πλατφόρμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να'ξερα ποιός ασχολείται τόσο πολύ με διαλόγους, ηθοποιία, face animations και άλλα τέτοια εικαστικά όταν το gameplay σπέρνει. Κρίμα το game. Βγήκε σε λάθος εποχή.

 

απο την στιγμή που υποτιθεται πως ειναι και rpg πρέπει να ειναι πολυ δυνατο και σε αυτον τον τομέα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να'ξερα ποιός ασχολείται τόσο πολύ με διαλόγους, ηθοποιία, face animations και άλλα τέτοια εικαστικά όταν το gameplay σπέρνει. Κρίμα το game. Βγήκε σε λάθος εποχή από την λάθος εταιρία.

 

ΕΓΩ!!!

Επίσης, fixed that for you

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμαθα πρόσφατα ότι η Bioware αφαίρεσε τη γνωστή προστασία από το τελευταίο patch του Mass Effect Andromeda, πιθανότατα λόγω εγκατάλειψης του όλου project(=όχι άλλα dlc).

Ώρες ώρες αναρωτιέσαι τι συμβαίνει με τη gaming κοινότητα. Αυτούς που κάποτε ειρωνεύονταν τις κονσόλες για τα παιχνίδια-διαδραστικές ταινίες με QTE κάθε επόμενο λεπτό.

Με το επίπεδο δυσκολίας ψηλά το ME:A προσφέρει από τις πιο δυνατές gameplay εμπειρίες των τελευταίων ετών. Τεράστια ευελιξία στον τρόπο που παίζεις. Διαφορετικές προκλήσεις σε κάθε μάχη με boss fights, συναγερμούς που τρέχεις να απενεργοποιήσεις, ορδές εχθρών κ.α πολλά. Παράλληλα με κορυφαία ατμόσφαιρα κυρίως λόγω των καλαίσθητων γραφικών και της ποιοτικής ambient μουσικής(παρά τις διάφορες "κοιλιές" όπως αρκετά ανούσια missions).

Ήθελα να'ξερα ποιός ασχολείται τόσο πολύ με διαλόγους, ηθοποιία, face animations και άλλα τέτοια εικαστικά όταν το gameplay σπέρνει. Κρίμα το game. Βγήκε σε λάθος εποχή.

 

Άτομα που αγοράζουν από Bioware για να παίξουν rpg και όχι action shooters. Για τα υπόλοιπα γνώμη σου αλλα οι χαρακτηρισμοί σου είναι υπερβολικοί για ένα μετριότατο game. Άλλο μου αρέσει ένα game και άλλο ένα game είναι ποιοτικό και μπορείς να το βασίσεις με facts, μεγάλη διαφορα. Το μονο καλο του game είναι το combat και το driving, σε σχέση με τα προηγούμενα εννοείτε γιατί υπάρχουν πολύ καλύτερα games στους συγκεκριμένους τομείς.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...