Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσοι θέλουν να (ξανα)παίξουν το πρώτο MGS στο PC, έβγαλε modder έκδοση που τρέχει σε νέα λειτουργικά και hardware.

Το έκανα εγκατάσταση στο σύστημα υπογραφής με Win7 και τρέχει κανονικά. Παίζει και με controller (X360) που έχω.

 

http://busted.gr/modder-dini-zoi-sto-metal-gear-solid-gia-pc/

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

51 τίτλοι του PS4 ερχονται στο PC μέσω του PlayStation Now

 

Μέχρι τώρα στην βιβλιοθήκη της υπηρεσίας υπήρχαν 350 παιχνίδια του PS3 και με τον ερχομό των νέων τίτλων του PS4 αυξάνονται περισσότερο οι επιλογές των συνδρομητών.

 

Καποια απο τα exclusive παιχνιδια του PS/PS4 που θα ειναι διαθεσιμα στο PC ειναι,

 

Killzone Shadow Fall

Dead Nation Apocalypse

Resogun

Heavy Rain

Tearaway Unfolded

Counterspy

Shadow of the beast

Alienation

God of War III Remastered

 

και πολλα αλλα

 

Η συνδρομη κοστιζει 20$ το μηνα ή 100$ για ενα χρόνο.

 

Πιστευω αξιζει περισσοτερο τα 100€ το χρονο. Οταν πχ. ενα Uncharted κοστιζει 60 ή 70€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 τίτλοι του PS4 ερχονται στο PC μέσω του PlayStation Now

 

Μέχρι τώρα στην βιβλιοθήκη της υπηρεσίας υπήρχαν 350 παιχνίδια του PS3 και με τον ερχομό των νέων τίτλων του PS4 αυξάνονται περισσότερο οι επιλογές των συνδρομητών.

 

Καποια απο τα exclusive παιχνιδια του PS/PS4 που θα ειναι διαθεσιμα στο PC ειναι,

 

Killzone Shadow Fall

Dead Nation Apocalypse

Resogun

Heavy Rain

Tearaway Unfolded

Counterspy

Shadow of the beast

Alienation

God of War III Remastered

 

και πολλα αλλα

 

Η συνδρομη κοστιζει 20$ το μηνα ή 100$ για ενα χρόνο.

 

Πιστευω αξιζει περισσοτερο τα 100€ το χρονο. Οταν πχ. ενα Uncharted κοστιζει 60 ή 70€

Νομιζω δεν υπαρχει σερβερ εδω γυρω και θελει γραμμη με ***,κατα τα αλλα ναι, θα το πλερωνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί αξίζει 100 ευρώ όταν από αγγελίες βρίσκεις ps4 κοντά στα 150 ευρώ? Killzone και god of war 10- 15 ευρώ το ενα έχουν και τα uncharted 20 ευτω ( όλα αγγελίες).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί αξίζει 100 ευρώ όταν από αγγελίες βρίσκεις ps4 κοντά στα 150 ευρώ? Killzone και god of war 10- 15 ευρώ το ενα έχουν και τα uncharted 20 ευτω ( όλα αγγελίες).

1ον γτ δεν γουσταρω κονσολες και 2ον γτ ειμαι κατα του exclusivity. Αν παρω ps4 και διαφορα games του, στηριζω το exclusivity χωρις να το θελω.

Αλλα και παλι δεν μπορω να καταλαβω που ακριβως βρισκεται το συμφερον σε αυτο που ειπες. Δλδ με 170€ μπορεις και παιζεις ενα παιχνιδι σ αυτο που λες, ενω με 100€ παιζεις οσα θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 170 ευρώ έχω πρόσβαση με το καλημερα σε όλη την βιβλιοθήκη του ps4,μπορώ να παίζω offline η να πάρω την κονσόλα όπου θέλω και έχω και ένα dualshock 4 controller που μπορώ να το χρησιμοποιώ και στο pc αξίας 40 ευρώ.

1ον γτ δεν γουσταρω κονσολες και 2ον γτ ειμαι κατα του exclusivity. Αν παρω ps4 και διαφορα games του, στηριζω το exclusivity χωρις να το θελω.

 

Αλλα και παλι δεν μπορω να καταλαβω που ακριβως βρισκεται το συμφερον σε αυτο που ειπες. Δλδ με 170€ μπορεις και παιζεις ενα παιχνιδι σ αυτο που λες, ενω με 100€ παιζεις οσα θες.

είσαι κατά του exclusive λες. Το pc δεν έχει exclusive παιχνίδια όπως mmo,moba,strategy? Αυτό δεν μας πειράζει αλλά μας πειράζει το exclusive των κονδύλων?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 170 ευρώ έχω πρόσβαση με το καλημερα σε όλη την βιβλιοθήκη του ps4,μπορώ να παίζω offline η να πάρω την κονσόλα όπου θέλω και έχω και ένα dualshock 4 controller που μπορώ να το χρησιμοποιώ και στο pc αξίας 40 ευρώ. είσαι κατά του exclusive λες. Το pc δεν έχει exclusive παιχνίδια όπως mmo,moba,strategy? Αυτό δεν μας πειράζει αλλά μας πειράζει το exclusive των κονδύλων?

Αδερφουλη μου, εγω δεν ειπα να μην βγουνε τα exclusives του PC στις κονσολες. Ας βγουνε ολα. Λιγο δυσκολο ομως να μπορεσουν να τα παιξουν οι κουτσες κονσολες αφου εχουν μονο χειριστηριο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφουλη μου, εγω δεν ειπα να μην βγουνε τα exclusives του PC στις κονσολες. Ας βγουνε ολα. Λιγο δυσκολο ομως να μπορεσουν να τα παιξουν οι κουτσες κονσολες αφου εχουν μονο χειριστηριο :)

 

Με το συμπαθειο αλλα για κατι τετοια σχολια που εκφραζουν ενα μεγαλο μερος της pc κοινοτητας,εχουμε σαπια port.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον γτ δεν γουσταρω κονσολες και 2ον γτ ειμαι κατα του exclusivity. Αν παρω ps4 και διαφορα games του, στηριζω το exclusivity χωρις να το θελω.

Αλλα και παλι δεν μπορω να καταλαβω που ακριβως βρισκεται το συμφερον σε αυτο που ειπες. Δλδ με 170€ μπορεις και παιζεις ενα παιχνιδι σ αυτο που λες, ενω με 100€ παιζεις οσα θες.

Καλά στο 1 παίζεις όσο θες ενώ στο άλλο 1 χρόνο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το συμπαθειο αλλα για κατι τετοια σχολια που εκφραζουν ενα μεγαλο μερος της pc κοινοτητας,εχουμε σαπια port.

θελω να πω οτι, pc exclusive οπως lol και heroes of the storm (τα moba που λεει ο φιλος πιο πανω) δεν γινεται να πανε στις κονσολες επειδη χρειαζονται ποντικι και πληκτρολογιο. Δεν λεω οτι εχω προβλημα εγω να πανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το συμπαθειο αλλα για κατι τετοια σχολια που εκφραζουν ενα μεγαλο μερος της pc κοινοτητας,εχουμε σαπια port.

Σάπια ports έχουμε γιατί οι developers δεν είναι διατεθειμένοι να δώσουν τον απαραίτητο χρόνο και κυρίως χρήμα για να κάνουν ένα port της προκοπής, οχι γιατί μερικοί κράζουν τις κονσόλες

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον παραβλέπετε κάτι, ο publisher βαζει τα λεφτά, που δεν είναι πάντα ο ίδιος ο developer. Όταν ο publisher θέτει μία ημερομηνία κυκλοφορίας, ο developer είναι υποχρεωμένος να το έχει έτοιμο πριν από τότε. Σήμερα, που τα παιχνίδια εχουν μια παραπάνω πολυπλοκότητα από ότι παλαιότερα, δεν είναι εύκολο για τον κάθε developer να παραδώσει το project όταν το θέλει ο publisher, π.χ λόγω προβλημάτων στην ανάπτυξη (και κάτι που δεν ενδιαφέρει τον publisher, γιατί θέλει τα λεφτά). Αν δεν το έχει έτοιμο, είναι ζημιογόνο για τον publisher. Γι' αυτό βλέπουμε σήμερα τα παιχνίδια βγαίνουν μισά και χρειάζονται day one patches και όχι μόνο.

 

Τώρα όσον αφορά τα PC ports, δεν βλέπουμε σοϊκες μεταφορές είναι γιατί απλώς οι περισσότεροι publishers βλέπουν ότι οι (δύο) κονσόλες/πλατφόρμες θα του επιφέρουν περισσότερα κέρδη από ότι το PC. Οπότε δεν βρίσκουν λόγο να ασχοληθούν περισσότερο. Και οποίοι το κάνουν βάζουν εξωτερικά studios (συνήθως) ή καθυστερούν την κυκλοφορία στο PC (σπάνιο φαινόμενο)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το έμαθα. για κάποιο συλλέκτη που θέλει retail εκδόσεις αξίζει τον κόπο και η τιμή είναι καλή. Για όποιον θέλει απλά τα παιχνίδια, με βάση τις τιμές που μπορούν να βρεθούν στις εκπτώσεις, μάλλον απαγορευτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...