Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρετε τι με ενοχλεί σε κάποια online games με dedicated servers ? Οι admin βλαχοδήμαρχοι.

Έπαιζα conquest στο battlefield, και ήταν ένας που έκανε camping συνέχεια στη βάση έξω απ' το όχημα για να το πάρει.

Μπήκα μια φορά συνοδηγός σε ένα, και μας έριξαν μια ρουκέτα. Πάτησα τότε repair, και το πάτησε και αυτός. Εγώ ήμουν support.

Μετά τι κάνει το άτομο ? Οδηγά πίσω στη βάση, και πάει και παρκάρει το όχημα εκεί χωρίς να βγαίνει έξω. Και άρχισε να με βρίζει

και να μου λέει να βγω απ το όχημα επειδή δε το έφτιαξα... Του είπα ότι είμαι support και επέμενε. Τέσπα βγήκα και τον άφησα.

Ψόφησε φυσικά και πάλι εγώ που ήμουν στη βάση και τον είδα να περιμένει έξω από εκεί που θα βγει το όχημα, και του πα

καλά κάθεσαι και περιμένεις να πάρεις το όχημα ? Και συνέχισε να βρίζει. Τότε προσπάθησα να αλλάξω ομάδα για να πάω στους

αντίπαλους αλλά δε με άφηνε. Ξαναμπήκε στο όχημα, και μπήκα και εγώ. Τότε με σκότωσε σαν admin, και μετά με έκανε kick χωρίς reason...

 

Ότι να ναι. Σύνδρομο εξουσίας με το να είσαι admin σε ένα server... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χαζό παιχνίδι δείχνει..Εγώ το Metro περιμένω μόνο για PC από όσα είδα.

 

Kαλα δεν κανει κατι καινουργιο ουτως ή αλλως ισχυει .. Τα γραφικα του ομως για αλλη μια φορα δειχνουν ανταξια της μηχανης και του ονοματος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διαβασα στο Eurogamer. Αντε να αρχισουν να ξυπνανε σιγα σιγα! Δεν χρειαζεται ολα τα παιχνιδια να γινουν open world. Η κατασταση πλεον θυμιζει τις 16 bit κονσολες οπου τα περισσοτερα παιχνιδια ηταν 2d platforms. Ολοιδια, απλα αλλαζαν τα γραφικα.

 

Ουτε καθε παιχνιδι δουλευει καλα σαν open world (πχ προσωπικη αποψη MGS V), ουτε ολοι οι developers εχουν το budget και το ταλεντο να το φτιαξουν σωστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ας μην πουλούσαν λιγότερο από 200k και μια χαρά θα συνέχιζαν την ίδια μούφα. Δηλαδή ποσα ίδια games πρέπει να κανεις για να συνειδητοποιήσεις ότι δεν το έχεις?! Αλλα αντί να αλλάξουν genre πάλι θέλουν το ίδιο, τελείως clueless εταιρία. Πάω στοίχημα ότι δεν θα βγάλουν άλλο game και άμα βγάλουν θα είναι με άλλο όνομα εταιρίας. Επίσης γιατί ζητάν συγγνώμη?! Δεν νομίζω ότι χαλάστηκε κανένας για ακόμα ένα FC clone, και οποιος το αγόρασε ας έβλεπε review πρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί σας χαλάει το openworld? Θετικό δεν είναι είναι? Δεν προσθέτει στον ρεαλισμό?

 

Δεν χαλαει κανεναν το open world. Αλλα υπαρχουν και αλλοι τυποι παιχνιδιων. Μπορεις να εχεις εξαιρετικες εμπειριες απο μη open world.

 

Θετικο ειναι οταν σχεδιαστει ενα παιχνιδι σωστα πανω σε αυτο. Και οταν ο τυπος του παιχνιδιου προσφερεται.

 

Υπαρχουν και αλλοι τυποι παιχνιδιων ομως. Δεν θα ηθελα για παραδειγμα να δω το Gears of War η τα Metal Gear Rising, Bayoneta, Half Life, Portal, Resident Evil και 10δες αλλα να χωναν μεσα το open world γιατι πουλαει.

 

3 παιχνιδια στα γρηγορα που το open world τα χαντακωσε. Metal Gear Solid 5 (που δεν νομιζω οτι υπαρχει ανθρωπος που το προτιμαει απο το 3), Mirror's Edge (το ιδιο) και Final Fantasy XV σε σχεση με τα προηγουμενα. Αυτα ξαναλεω ειναι υποκειμενικα βεβαια.

 

Αντικειμενικα τις μεγαλυτερες πατατες σε στροφη σε open world τις εχει κανει η Bioware και με το Mass Effect και με το Dragon's Age.

 

Εξαλλου και τα πραγματικα κλασικα open world απαιτουν τεραστιο ταλεντο. Δεν μπορουν ολα τα παιχνιδια να ειναι Witcher 3, η GTA, η Zelda.

 

EDIT: Για το νεο Metro και χαιρομαι και στεναχωριεμαι λιγο. Απο την μια εχω εμπιστοσυνη στην 4A Games οτι θα φτιαξει κατι εξαιρετικο, απο την αλλη θα μου λειψει το οτι τα προηγουμενα στην σειρα σε pacing μου θυμιζαν το αγαπημενο Half Life.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί σας χαλάει το openworld? Θετικό δεν είναι είναι? Δεν προσθέτει στον ρεαλισμό?

Ναι μας χαλαει το open world οταν ειναι σε παιχνιδι που δεν του παει(ή το στουντιο ειναι ανικανο).

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EDIT: Για το νεο Metro και χαιρομαι και στεναχωριεμαι λιγο. Απο την μια εχω εμπιστοσυνη στην 4A Games οτι θα φτιαξει κατι εξαιρετικο, απο την αλλη θα μου λειψει το οτι τα προηγουμενα στην σειρα σε pacing μου θυμιζαν το αγαπημενο Half Life.

 

Πάλι καλά να λες που δεν θα είναι τελείως open-world :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...