Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

χεχε,ονειρα θερινης νυκτος....ισως αν βγαζαν κανα Pokemon MMO με συνδρομη να το καναν multi-platform για εχουν μεγαλυτερη προσβαση σε πελατες...μεχρι εκει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναλαμβάνω. Όποιος δεν έχει περάσει από τη δεκαετία του 90 με γραφικά κονσόλας καρμπόν με αυτά του pc και τις απαιτήσεις του τελευταίου να ανεβαίνουν πιο γρήγορα και από χρηματιστηριακή φούσκα, δεν ξέρει τι θα πει πλασματικές απαίτησεις.

 

Εναλλακτικά, δες τι πέτυχαν με τη radeon 7870(και ούτε) του ps4 στο horizon zero dawn. Εστω και σε 1080p 30fps. Και σκέψου τι μούφες γραφικά(συγκριτικά) γονάτιζαν σε 1080p την 7870 τότε που είχε κυκλοφορήσει και πιο μετά. Ούτε ένα Far Cry 3 δεν μπορούσες να μαξάρεις(AA off) σε 1080p χωρίς μεγάλα frame drops.

 

Όχι. Μιλάω για 1080p με 2χMSAA. Μέχρι και κάτω από 50 καρέ βλέπεις. Επίσης το ultra του dirt 4 είναι το λιγότερο απαρχαιωμένο.

03:53 και μετά.

 

 

Υποθέτω το fixed hardware της κονσόλας και το optimization δεν σου λένε κάτι. Πόσο μάλλον η ίδια η αρχιτεκτονική της κονσόλας που διαφέρει αρκετά η λειτουργία της από αυτή ενός PC τριών εκατομμυρίων διαφορετικών υλοποιήσεων.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τόσο βρισίδι δεν το περίμενα σε Beyond Good & Evil... Γενικά, ιδέα μου είναι ή προσπαθούν υπερβολικά να το κάνουν edgy ξέρω γω; Ok, λένε online θα είναι prequel αλλά και πάλι, είναι πολύ διαφορετικό απο ότι περίμενα (και κάπου πήρε και το μάτι μου παρομοιώσεις του Michel Ancel με GTA, προβλέπεται μεγάλη απογοήτευση lore-wise).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys, τι γίνεται φέτος με τον Οκτώβρη. Θα πιαστεί ο κωλος μας από τη καρέκλα με τόσα παιχνίδια που κάνουν ριλις.. :D

 

Κατά κανόνα γενικά έχει πολύ πράγμα Οκτώβρη αλλά holy shit φέτος!

 

(Ο άσχετος ξέρω γω αλλά ήθελα να το πω xD)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε θέλει να πει, ότι οκ, πόσα να αγοράσει ο άλλος πια μέσα σε ένα μήνα όταν κυκλοφορούν τόσα πολλά 3Α παιχνίδια μαζί;Ας αφήσουν τίποτα και για καναν άλλο μήνα.Συμφωνώ κι εγώ προσωπικά με αυτό.Δεν παίζει ρόλο στις πωλήσεις μόνο το εάν είναι καλό ένα παιχνίδι, υπάρχουν και άλλοι παράγοντες.Έχουμε δει συχνά να συμβαίνει, μικρότερες ειδικά, κυκλοφορίες να μετατίθενται για άλλες ημερομηνίες όταν συνέπιπταν με πολυαναμενόμενους μεγάλους τίτλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες του να προσθέσει Destiny 2 και Super Mario Oddysey!!! Hahaha 

 

Έτοιμος ήμουν να αφήσω comment στο post μου τύπου "Ευχαριστούμε που μας **** Activision, να είσαι πάντα καλά" όταν ανακοίνωσαν την PC ημερομηνία του Destiny 2, χαχαχαχαχαχαχαχαχα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφηνω αυτο εδω. Ρε λετε; Αν ναι πολυ καλα νεα! Και φημες για OG Xbox Emulation σε PC και Game Pass.

 

http://www.pcgamer.com/phil-spencer-wants-to-bring-og-xbox-backwards-compatibility-and-xbox-play-anywhere-to-pc/?utm_content=buffer5974e&utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=buffer_pcgamerfb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχουμε δει συχνά να συμβαίνει, μικρότερες ειδικά, κυκλοφορίες να μετατίθενται για άλλες ημερομηνίες όταν συνέπιπταν με πολυαναμενόμενους μεγάλους τίτλους.

 

Εκτός αν είσαι ΕΑ και πετάς το Titanfall 2 στους λύκους (μια βδομάδα μετά το BF1)... -_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...