Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι,αλλα το εκδιδει η EA :P  . Μακαρι να πετυχει το εγχειρηματα τους παντως,φαινεται αρκετα ενδιαφερον

 

Ναι αλλά είναι από τους δημιουργούς του Brothers: A Tale of Two Sons :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπέρα παιδιά, σήμερα το πρωί καθώς ξεκίνησα να παίζω το gta v και  διάβαζα τους αγγλικούς υπότιτλους σκέφτηκα  να μεταφράσω τους υπότιτλους, ξέρει κανεις αν γινεται αυτο ? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα μ' αυτό δεν είναι exclusive.

 

φανταζεστε να μας κοπανησει το Anthem ενα Scorpio Exclusive? Τη κατσαμε μετα..

 

Σύμφωνα με τα λεγόμενα της MS, το XBOX S είναι μέρος της οικογένειας του XBOX ONE. Δεν είναι νέα γενιά (και καλά).

​Αφήνω την συζήτηση εδώ, γιατί θα οδηγηθούμε off topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα μ' αυτό δεν είναι exclusive.

 

 

Σύμφωνα με τα λεγόμενα της MS, το XBOX S είναι μέρος της οικογένειας του XBOX ONE. Δεν είναι νέα γενιά (και καλά).

​Αφήνω την συζήτηση εδώ, γιατί θα οδηγηθούμε off topic.

ναι οκ το xbox s ναι. Αλλα το scorpio?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τo scorpio νομιζω οτι μπορει να θεωρηθει νεα γενια με τετοια διαφορα επιδοσεων που εχει αν θυμαμαι σωστα ομως ειχει πει ο Spencer οτι “We are set that Scorpio is part of the Xbox One family of devices. You’re probably gonna get tired of our PR like, answers on that. But it’s true.

 

αρα υποθετω οτι οτι παιχνιδι βγαινε ιγια το ενα βγαινει και για το αλλο!

 

 

link: http://www.dualshockers.com/phil-spencer-scorpio-xbox-one-family-future-of-xbox-more/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μέσα στα χρόνια η MS έχει αναιρέσει πολλά πράγματα που έχει πει, γιατί όχι και αυτό?

Η σκέψη μου είναι ότι για τον πρώτο χρόνο θα λένε ότι πρόκειται για μέλος της XBOX ONE οικογένειας, αλλά από 'κει και πέρα, θα αφήνει το ΟΝΕ σιγά-σιγά πίσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη κιολας που εχουμε αυτονοητες απαιτησεις οταν πληρωνουμε ενα παιχνιδι να θελουμε να τρεχει σωστα.

 

Οταν το Forza Horizon 3 μου ζηταει 70ευρω και βλεπω(και νιωθω)να πεφτει κατω απο 60fps με gtx 1070 σε 1080p, ε λογικο ειναι μετα να μπαινω και να κραζω την εταιρεια. Να ομως που απο το κραξιμο βγηκε το τελευταιο fix/patch που το παιχνιδι ειναι σταθερο και δεν πεφτει κατω απο 60 ποτε και ναι μπορω να βγαλω το fps counter αν θελω.

 

Αν πηγαιναμε με την παραπανω νοοτροπια τοτε κλαφτα Χαραλαμπε,ουτε fix/patch ουτε τπτ.

 

Μια απο τα ιδια και στο Dishonored 2. Ειναι δυνατον με gtx 1070 σε 1080p το παιχνιδι να μου τρεχει τοσο χαλια?

 

Τι βλακειες αρθρα πανε και γραφουν ρε γαμωτο και σε site οπως το pc gamer κιολας??

 

'''Just take The Witcher 3: Wild Hunt. One of the greatest games of all time, right? The razor-sharp, pithy dialogue; those vistas; the seamless sense of time and place; realtime beard growth! Despite these amazing production values, I just couldn’t fully immerse myself in Geralt’s sweeping adventure. Why? Because every time I crossed the busy city squares of Novigrad, my framerate would ‘plummet’ from a locked 60 fps to sporadic moments of 54 fps.

Η αλλη στο Kotaku μου ανεβασε αρθρο για το τελευταιο skin του Lucio στο Overwatch και εγραφε διαφορες(μην πω καλυτερα την σωστη λεξη)χαζομαρες περι εγχρομων ανθρωπων και τι αντιληψη εχουν οι εταιρειες για αυτους. Σε παιχνιδι με φανταστικους χαρακτηρες......

 

Όποιος δεν έχει υπάρξει gamer τη δεκαετία του 90 δυσκολεύεται να καταλάβει πόσο απάτη είναι το pc στο θέμα των απαιτήσεων.

 

Θυμάμαι είχα σαν παιδί έναν ισχυρότατο σύστημα με pentium των 400.000δρχ(σαν να λέμε 1.173€) και έκανα το "λάθος" να μην τον αναβαθμίσω πάνω στο έτος. Ένας κολλητός μου είχε την περίοδο εκείνη το πρώτο ps με σαφώς χειρότερα specs.

Ενώ είχα εξίσου καλές επιδόσεις με αυτόν στα games όσο το pc μου ήταν καινούργιο μόλις βγήκε το νέο nfs ένα χρόνο μετά η εικόνα αντιστράφηκε άρδην. Slideshow στο δικό μου μηχάνημα το need for speed 2, εντελώς απροβλημάτιστο gameplay στο playstation χωρίς να αναβαθμιστεί η παραμικρή βίδα. Με τα ίδια ακριβώς γραφικά. Το λέω για να προλάβω κάποιους.

 

Τότε συνειδητοποίησα ότι οι απαιτήσεις σε hw δεν έχουν καμία σχέση με τα γραφικά, παρά μόνο με τη δίψα των εταιρειών hw/sw για λεφτά(ο ένας βοηθάει τον άλλο). Θυμάμαι ότι εκείνη την περίοδο τα περιοδικά υπολογιστών στην Ελλάδα παραδέχονταν ότι οι απαιτήσεις είναι παράλογες("πλασματικές" ήταν ο χρησιμοποιούμενος όρος) και το δικαιολογούσαν σαν τιμωρία για τα υψηλά επίπεδα πειρατείας.

Αργότερα το pc απέκτησε τόση δύναμη που με τρομακτικά δυσανάλογα κόστος(βλέπε high end κάρτες πολλαπλάσιου της κονσόλας κόστους) ξεπερνούσε την κονσόλα σε γραφικά, ΜΟΝΟ αν αυτές οι κάρτες αναβαθμίζονταν τακτικά. Έτσι οι πλασματικές απαιτήσεις καμουφλαρίστηκαν και ο κόσμος τις ξέχασε.

Τα "θύματα" σήμερα υπερηφανεύονται όταν τρέχουν ένα game με λίγα εφέ παραπάνω από την κονσόλα σε μεγαλύτερες αναλύσεις και frame rate, έχοντας πληρώσει τα πενταπλάσια+ σε hardware σε βάθος επταετίας. Δεν έχουν τη στοιχειώδη λογική να αναρωτηθούν πώς γίνεται ένα game με τόσο μέτρια γραφικά όπως π.χ. το dirt 4 να μην μπορεί να κρατήσει 60 καρέ σε 1080p πάνω σε oced 970(δείτε το). Η 970 γι'αυτούς πέθανε από τη στιγμή που βγήκε η 1070. Αν δεν έχεις λεφτά για τη 1070 είσαι ένας peasant. Το αν η 1070 αξιοποιείται σωστά δεν ενδιαφέρει κανένα, αρκεί να βλέπεις έστω και 15% καλύτερα γραφικά από τη κονσόλα που έχει 300% χειρότερο hardware.

 

Γι'αυτό και τσαντίζομαι όταν βλέπω ατομα να επιτίθενται ακόμα και σε περιστασιακούς πειρατές και να τους κατηγορούν ότι δεν στηρίζουν τους devs. Ή να ξυνίζουν και να μην τους βοηθάνε τεχνικά, αν έστω υποψιαστούν ότι τρέχουν πειρατικό λογισμικό. Γιατί; Πότε σεβάστηκαν οι devs το δικό σου πορτοφόλι; Δηλαδή, το μηχάνημα που πλήρωσες με αίμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μέσα στα χρόνια η MS έχει αναιρέσει πολλά πράγματα που έχει πει, γιατί όχι και αυτό?

Η σκέψη μου είναι ότι για τον πρώτο χρόνο θα λένε ότι πρόκειται για μέλος της XBOX ONE οικογένειας, αλλά από 'κει και πέρα, θα αφήνει το ΟΝΕ σιγά-σιγά πίσω.

αυτο ακριβως πιστευω και εγω

Διέρρευσε το The Evil Within 2

 

?width=640&crop=center

Παμε ρε ομαδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Scorpio θα λειτουργήσει σαν το PS4 Pro. Ίδια παιχνίδια, ίδια κονσόλα που παίζει σε 4K. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο.

 

Αμα μαθουμε απο την MS, λογικα PC/X1 μονο

 

Δεν αποκλείεται να είναι multiplatform. Πολλές φορές παρουσιάζονται παιχνίδια σε μια conference και δεν είναι exclusive.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...