Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά τόσο χαμηλές πωλήσεις είχε το πρώτο FC ; Και μετά αναρωτιόμαστε γιατί δεν βλέπουμε τέτοια γκέιμς με γραφικάρες στο PC στις μέρες μας..

Μας επιασε παλι νοσταλγια για το παρελθον τωρα που ειναι περιοδος ξηρασιας απο πλευρας τιτλων στο pc βλεπω :P

 

Επισης γιατι σου κανουν εντυπωση τα νουμερα αυτα.

 

Ειναι γεγονος οτι ενα παιχνιδι για να πουλησει(περαν του ιδιου του παιχνιδιου αν ειναι καλο αυτο καθαυτο)μονο στην πλατφορμα του pc πρεπει να αναγκασει τους περισσοτερους να το αγορασουν .Κατι που ως τωρα μονο τα παιχνιδια της blizzard το εχουν καταφερει αυτο και απο multiplatform παιχνιδια μονο το Witcher 3 και το GTA V κυριως,παιχνιδια που φυσικα ξεχωριζουν στην μαζα των κυκλοφοριων με το καλημερα(και εχει πεσει και μπολικη δουλεια εκτος των αλλων).

 

Τελος δεν νομιζω οτι θελει πολυ μυαλο για ποιο λογο παιχνιδια που παλια ηθελαν τρελες απαιτησεις σε υπολογιστικη ισχυ δεν εκαναν μεγαλες πωλησεις(γκουχου γκουχουγιατι δεν μπορουσε να τα παιξει ο κοσμος,αρα γιατι να τα αγορασει).

Ακομα και σημερα που ειναι αισθητα καλυτερα τα πραγματα στο θεμα του pc hardware(ειδικα οσον αφορα τις υψηλες αναλυσεις)παλι δεν εχουν αλλαξει παρα πολυ οι καιροι οσον αφορα το μεσο συστημα ενος χρηστη

store.steampowered.com/hwsurvey/?platform=pc

Οταν βλεπουμε σε dx11 η 750ti να παραμενει σχεδον πρωτη(και με δευτερη την 960)αυτο λεει αρκετα νομιζω.

 

Στις κονσολες απο την αλλη που οι πωλησεις ειναι εγγυημενες κυριως οσον αφορα τα exclusives(μιας και θα εχουν και την υποστηριξη της μαμας εταιρειας,κοινως διαφημιση)τους παιρνει να πουσαρουν τα γραφικα παραπανω απο οτι στο Pc,που σε 4κ και με Mods αν γινει δουλεια(ναι μια ζωη οι mods να κανουν την διαφορα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λίγο offtopic, αλλά δεν έχουμε Papers Please thread... :P

 

Ετοιμάζεται fan-made short film εμπνευσμένο από το Papers Please (και βασισμένο στον κόσμο του παιχνιδιού).

Δείχνει υποσχόμενο, για short film βάσει των προηγούμενων projects των δημιουργών

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο offtopic, αλλά δεν έχουμε Papers Please thread... :P

 

Ετοιμάζεται fan-made short film εμπνευσμένο από το Papers Please (και βασισμένο στον κόσμο του παιχνιδιού).

Δείχνει υποσχόμενο, για short film βάσει των προηγούμενων projects των δημιουργών

 

 

πω πω τι μου θύμησες τώρα, το εχω στην library πάνω από χρόνο και το είχα ξεχάσει.

 

Άλλο ένα παιχνίδι στο back log που δεν θέλει να μειωθεί παναθεματην :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους θυμούνται το Project IGI, μάλλον θα βγει νέο παιχνίδι. Δυστυχώς το δεύτερο μου είχε ξεφύγει και δεν το είχα παίξει.

 

 

 

http://www.pcgamer.com/project-igi-were-going-in-is-in-development/?utm_content=buffer80a9e&utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=buffer_pcgamerfb

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα το far cry μην ξεχνατε οτι εκείνη την περιοδο λιγος κοσμος ηταν συνειδητοποιημενος και επαιζε πολυ πειρατεία βλεπε ps2 xbox φοβερο παιχνιδι βεβαια ειχε βγει κοντα στο doom3 αλλα εμενα μου εκανε πιο πολυ κλικ τοπια φοβερα και νερο που για την εποχη ηταν οτι καλυτερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σπανια διαβαζω reviews εως καθολου γτ για μενα, υπαρχουν πολλα σποηλερς και αποκαλυπτουν πολλα πραγματα που σου χαλανε τη μαγεια της εξερευνησης. Θα μου πεις απ την αλλη, δεν γινεται να γραψεις αλλιως ενα review και οκ το καταλαβαινω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτα μπουρδες ειναι που λεει ο παραπανω ή μαλλον ειναι μεγαλος κοπος για το τιποτα.

 

Το γεγονος ειναι οτι και τα δυο μετρα του steam και του metacritic σαν user reviews ειναι μια χαρα αλλα δυστηχως γινεται abuse το συστημα αυτο γιατι πολυ απλα η μαζα δυστηχως επηρεαζεται πολυ ευκολα ψυχολογικα και δεν μπορει να εκφραστει οπως ενας youtube reviewer ή κανονικος reviewer.

 

Και αυτο φαινεται ακομα πιο ασχημα στο metacritic που υπαρχει και το score και εκει βλεπουμε αυτο ακριβως το πραγμα. Επειδη ο αλλος δεν μπορει να εκφραστει,εκφραζεται συναισθηματικα βαζοντας αριστα ή κουλουρι σε παιχνιδι που του αρεσει ή οχι(ή λογω μισους αντιπαλης εταιρειας).

 

Η μονη λυση που θα προτεινα εγω χωρις καν να χρειαστει να ανεβασω video ειναι να μην δινεται καθολου σημασια σε αυτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...