Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Prey

NieR: Automata

Forza Horizon 3

Dishonored 2

Deus Ex: Mankind Divided

DOOM

RoTR

RE7

 

Μερικά παραδείγματα, που ναι μεν είναι καλά τα παραπάνω, αλλά όχι κάτι το επαναστατικό(Τέτοιο έχουμε να δούμε μια δεκαετία). Προσωπικά είμαι ικανοποιημένος και με παιχνίδια σαν τα παραπάνω, αλλά το 2017 θα είναι σαφώς χειρότερη χρονιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Prey

NieR: Automata

Forza Horizon 3

Dishonored 2

Deus Ex: Mankind Divided

DOOM

RoTR

RE7

 

Overwatch

Gears of war 4

World of warcraft Legion

Battlefield 1

Titanfall 2

Street Fighter V

Dark Souls 3

Civilization 6

X Com 2

Total War Warhammer

Inside

 

Δοξα το Θεο παιχνιδια υπαρχουν αναλογα τα γουστα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλο τα ίδια και τα ίδια.μετάνιωσα που πήρα την gpu.ούτε ένα παιχνίδι της προκοπής.ρομποτ, ρομποτ, ρομποτ, βάζουμε έναν κακό να στα σπάσει και να βάλεις trainer, ρομποτ, ξανα ρομποτ, διάστημα, α ναι cut scenes, cut scenes, cut scenes ξανά, ξυπνάς μετά από καμιά ώρα υπνου, έχει τελειώσει με τα cut scenes και ξανά το ίδιο..... 1 λεπτό gameplay 5 λεπτά cut scenes.

 

μόνο το bf1 μου άρεσε και το far cry primal λίγο.

 

ασε το ότι πληρώνεις και βλέπεις bug που υπάρχουν σε κάθε έκδοση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαυτο καλο ειναι να εχεις και την κονσολα σου(κατα προτιμηση ps4 λογω ποικιλιας exclusive)να παιζεις και τιποτα το διαφορετικο.

 

Περιμενω τελος του χρονου να αρχισει και το κλαμα απο την PCMR με το red dead για το αν θα βγει στο Pc ή οχι.

 

Εγω προσωπικα ειμαι ικανοποιημενος που γενικα εχει μαζεψει πολλα multiplatform το pc,αλλα ειμαι απογοητευμενος απο τα console ports που εχουμε.

 

Βαλε ολα τα φιλτρα στο full και παιξε σε 4κ για να μπορεις να εχεις μια μικρη οπτικα διαφορα απο την αντιστοιχη εκδοση των κονσολων.

Για να μην σχολιασω παιχνιδια Ιαπωνων με κλειδωμενες αναλυσεις και frames.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Περιμενω τελος του χρονου να αρχισει και το κλαμα απο την PCMR με το red dead για το αν θα βγει στο Pc ή οχι.

 

 

στο pc και το RDR 2 θα κυκλοφορήσει (η λογική αυτό λέει) και ένα άλλο western το αποκλειστικό Source.png Πηγή: WildWest  που βρήκε και χρηματοδότες και ήδη κέντρισε το ενδιαφέρον πάρα πολλών παιχτών

 

screen-00003.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαυτο καλο ειναι να εχεις και την κονσολα σου(κατα προτιμηση ps4 λογω ποικιλιας exclusive)να παιζεις και τιποτα το διαφορετικο.

 

Περιμενω τελος του χρονου να αρχισει και το κλαμα απο την PCMR με το red dead για το αν θα βγει στο Pc ή οχι.

 

Εγω προσωπικα ειμαι ικανοποιημενος που γενικα εχει μαζεψει πολλα multiplatform το pc,αλλα ειμαι απογοητευμενος απο τα console ports που εχουμε.

 

Βαλε ολα τα φιλτρα στο full και παιξε σε 4κ για να μπορεις να εχεις μια μικρη οπτικα διαφορα απο την αντιστοιχη εκδοση των κονσολων.

Για να μην σχολιασω παιχνιδια Ιαπωνων με κλειδωμενες αναλυσεις και frames.

Ενταξει παντα θα υπαρχει η καλυτερη τιμη (η οι προσφορες συντομα) σε PC, οπως και αυτο το κατι καλυτερο στο 80% των multiplatform.

 

Εχω αρκετα αδυναμο PC και τα περισσοτερα multiplatform που εχω εκει (mass effect, doom, RYSE, RE7, Witcher, κα) τρεχουν καλυτερα απο τις κονσολες. Δεν με ξεσηκωνει η διαφορα, ουτε εχω προβλημα να τα παιξω σε κονσολα αλλα αφου τα αγορασα και φθηνοτερα δεν με χαλαει.

 

Φαβες στο PC λογο απουσιας QA υπηρχαν, υπαρχουν και θα υπαρχουν. Αλλα μην λεμε οτι δεν βγαζει και καλο πραγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα mafia 2 επιτέλους. Τι παιχνιδαρα είναι αυτή? Ατμόσφαιρα γραφικά ιστορία προσοχή στη λεπτομέρεια. Μπράβο στους δημιουργούς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο pc και το RDR 2 θα κυκλοφορήσει (η λογική αυτό λέει)

Η λογικη που κυκλοφορησε και το αρχικο παιχνιδι ?

Ουτε σιγουρο οτι θα κυκλοφορησει στο Pc ειναι(αν δεν υπαρχει επισημη ανακοινωση),και ακομα και να κυκλοφορησει στο pc δεν ειναι παλι σιγουρο ποσο θα κανει για να βγει(κοινως αν θα αργησει οπως και το GTA V).

 

Μαλλον θα εχουν τους λογους τους για να δινουν βαση στις κονσολες πρωτα και τελευταιο να κοιταζουν το Pc.

Εχω αρκετα αδυναμο PC

Εχεις αρκετα αδυναμο Pc με gtx 1060?Δηλαδη αυτοι που εχουν 970 και κατω τι να πουν?:P

 

 

Αλλα μην λεμε οτι δεν βγαζει και καλο πραγμα.

Εγω δεν εγραψα πουθενα(μιας και στο δικο μου μνμ απαντας)οτι δεν βγαινουν γενικα καλα παιχνιδια,ο παραπανω συμφορουμιτης το εγραψε. Εγω ειπα οτι δυστηχως στις κονσολες(και κυριως απο sony μερια)βλεπεις exclusives που ξεχωριζουν.

 

Στο pc παλι οσον αφορα τα exclusive εδω και χρονια η μπαλα επεφτε στα online mmo-rpg,strategy και moba παιχνιδια η αληθεια αυτη ειναι.

 

Επισης οπως εχω γραψει και εγω και ο Psycho και αρκετοι αλλοι(που δεν ειναι pcmr fanboys)βγαινουν exclusives οπως Uncharted και Horizon στην ψησταρια το αρχικο ps4 του 2013 με οπτικο αποτελεσμα που στο pc για να το δεις(και αν το δεις συνολικα σε ολο το παιχνιδι)θελεις δεν ξερω και εγω τι υπολογιστη και οθονη.

 

Οσο για τα περι console port,τα περι Nier automata τα ειδες στο αντιστοιχο θεμα νομιζω,οπως και περυσι με το Dark Souls 3 και παραλιγο και το mafia 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λογικη που κυκλοφορησε και το αρχικο παιχνιδι ?

Ουτε σιγουρο οτι θα κυκλοφορησει στο Pc ειναι(αν δεν υπαρχει επισημη ανακοινωση),και ακομα και να κυκλοφορησει στο pc δεν ειναι παλι σιγουρο ποσο θα κανει για να βγει(κοινως αν θα αργησει οπως και το GTA V).

 

 

οπως βγήκε και το GTAV και οτι κυκλοφορησε η Rockstar εκτος απο το RDR που δεν κυκλοφορησε στο pc για πολυ συγκεκριμένους λογους (χαλια κώδικας)

 

ας αργήσει οσο το GTAV και ένα και ενάμησι χρονο, υπάρχουν πάρα πολλά παιχνιδια για να παιξει κανεις μέχρι τότε, λές και δεν έχουμε να παιξουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει μεχρι να περασω σε 4κ το χω δει (ευτυχως για την τσεπη) λιγο αλλιως το θεμα PC. Τα περισσοτερα παιχνιδια - αν δεν ειναι εντελως καραγκιοζηδες αυτοι που τα φτιαχνουν - τρεχουν αξιοπρεπεστατα σε μια πολυ μεγαλη γκαμα Hardware σε 1080p. Οποτε σε αυτη την αναλυση δεν βρισκω λογο για το cutting edge.

 

Υποθετω οτι τα περισσοτερα παιδια που εχουν monitors μεγαλυτερης αναλυσης/frame rate θα χρειαζονται και το αντιστοιχο εργαλειο. Αλλα σε 1080 ειτε 1060, ειτε 1080 εχεις μεχρι τωρα καλυμμένος εισαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...