Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω ξενερώσει λίγο με τα exclusive games στις κονσόλες. Τι θα γίνει με αυτή τη μάστιγα; Δώσε έστω πόρτ ρε παιδι μου σ ένα χρόνο ξέρω γω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ξενερώσει λίγο με τα exclusive games στις κονσόλες. Τι θα γίνει με αυτή τη μάστιγα; Δώσε έστω πόρτ ρε παιδι μου σ ένα χρόνο ξέρω γω...

Nier: Automata στις 17 Μαρτιου. 

 

Αααα και αν γινει κανενα θαυμα με τον Cemu (το παλευουν) The Legend of Zelda: Breath of the Wild. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά το Horizon δεν το βλέπω..

Εμμμ καρντασι, εχθες ειχε 200 το PS4 στα μαγαζια. Τα 2/3 της GPU μου δηλαδη. Το εχω ξαναγραψει. Σε αυτα τα λεφτα (η καμια 150 μτχ) αξιζει να εχει κανεις PS4 μονο για τα standard exclusives της SONY οσο βαμενος PCας και να ειναι.

Παντως εγω που ειμαι πορωμενος με το Nier πολυ το χαιρομαι που τελικα θα το παρω σε PC.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά θέλεις ps4 μετά θέλεις αγορασμένα games στα 70αρια μετά θέλεις και συνδρομή για το νέτ και μετά θες και τηλεόραση που δεν έχω οπότε δεν με παίρνει. Άσε που άμα τα είχα όλα αυτά καληνύχτα ζωή...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοει οτι στο PC μπορει κανεις να τα αγορασει αρκετα φτηνοτερα, new games για 20-30 ευρω, απο κλειδαδικα ή απο steam sales,κτλ.

Στις κονσολες δεν βρισκεις τετοιες τιμες, υπαρχουν μεν τα μεταχειρισμενα αλλα συνηθως αυτα ειναι παλιοτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά θέλεις ps4 μετά θέλεις αγορασμένα games στα 70αρια μετά θέλεις και συνδρομή για το νέτ και μετά θες και τηλεόραση που δεν έχω οπότε δεν με παίρνει. Άσε που άμα τα είχα όλα αυτά καληνύχτα ζωή...

Ποια 70ευρα αγαπητε?

1) υπαρχουν σκρουτζομαγαζα

2)Δεν σε υποχρεωνει κανεις να παρεις το παιχνιδι day one(ειδικα αν εχεις ηδη πολλα)

 

Συνδρομη μια απο τα ιδια.Τα καλα exclusives του playstation ουτως ή αλλως ειναι κυριως single player παιχνιδια και αρα δεν ειναι υποχρεωτικη η συνδρομη

 

Τηλεοραση για ποιο λογο?Δεν εχεις monitor που ειναι συνδεδεμενο για το pc? Μια χαρα συνδεεται το ps4 μεσω hdmi σε monitor.

 

Γενικα μην τα κανουμε τα πραγματα ποιο τραγικα απο οσο πρεπει.

Έχω ξενερώσει λίγο με τα exclusive games στις κονσόλες. Τι θα γίνει με αυτή τη μάστιγα; Δώσε έστω πόρτ ρε παιδι μου σ ένα χρόνο ξέρω γω...

Γιατι το pc δεν εχει exclusives,ειτε της MS(xbox/pc),ειτε pc only κυριως τα strategy/moba παιχνιδια(και φυσικα ποσα Indie)?

Τα 70ρικα microsoft exclusive του pc ξεχασες αλλα μαλλον και αυτα δεν πρεπει να τα πλησιαζεις λογω τιμης και ''πληρωμης'' να υποθεσω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ξενερώσει λίγο με τα exclusive games στις κονσόλες. Τι θα γίνει με αυτή τη μάστιγα; Δώσε έστω πόρτ ρε παιδι μου σ ένα χρόνο ξέρω γω...

 

Τα δινουν ολα στα exclusives γιατι γνωριζουν οτι περαν του game θα υπαρξει κερδος απο αγορα κονσολων κλπ για αυτο βλεπεις αυτα που βλεπεις.Οποτε μπορουνε να ξοδεψουνε μεγαλυτερο μπατζετ για το game developement/marketing,γνωριζοντας οτι τα πολλα κερδη θα τους ερθουν εμμεσως.

 

Το καλο και κακο του PC gaming ειναι οτι πολλες εταιρειες πουλανε PC χωρις να υπαρχει μια αποκλειστικα υπευθυνη για την πλατφορμα.Το κοντινοτερο σε εταιρεια που θα μπορουσε να εσπρωχνε exclusives τετοιου τυπου στο PC ειναι η MS,η οποια για να πλασαρει  π.χ καποιο Windows Gaming edition αποκλειστικα για gaming,θα εσπρωχνε μερικα μεγαλα projects.

 

Αλλα οσο υπαρχει το Xbox,δεν υπαρχει περιπτωση να επικεντρωθει η MS στο PC gaming. Οι third party developers δεν εχουν κανενα κινητρο να μην τα κανουν ολα multi-platform. 

 

Αν υπηρχε κινητρο να φτιαχτει PC exclusive,θα βλεπαμε απιθανα πραγματα εν ετη 2017

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμμμ καρντασι, εχθες ειχε 200 το PS4 στα μαγαζια. Τα 2/3 της GPU μου δηλαδη. Το εχω ξαναγραψει. Σε αυτα τα λεφτα (η καμια 150 μτχ) αξιζει να εχει κανεις PS4 μονο για τα standard exclusives της SONY οσο βαμενος PCας και να ειναι.

 

 

Οι οποιες αποκλειστικοτητες σε μια κονσολα ειναι ο τροπος, το δολωμα, ειδικά αν προέρχεσαι απο το pc,  ώστε να σε πεισουν να δωσεις τα λεφτά σου σε ξεπερασμένο hardware που με τα βιας εχει ενα ελάχιστο playable frame rate που για το pc gaming ειναι ουσιαστικα μη αποδεκτο,απαράδεκτο. Αλλά δεν ειναι οι αποκλειστικοτητες που κρατάνε ζωντανές τις κονσολες, αλλα ουσιαστικά οτι αλλο κυκλοφορει σε αυτές, δηλαδη τα multi platform. Οσο περνάν τα χρονια τοσο λιγοστεύουν οι λογοι υπάρξης των κονσολών και ουσιαστικά οδηγουμαστε σε μια κοινή πλατφορμα για gaming, για αυτο άλλωστε και το pc γνωριζει τεράστια άνθηση τα τελευταία χρονια τοσο σε πωλήσεις hardware  όσο και σε software. Οι ανοιχτές πλατφορμες ειναι το μέλλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...