Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδώ είχαν 10 AC games υλικό και αποφάσισαν να κάνουν άσχετη ταινία, μιλάμε για Ubisoft dude, μονο το Southpark επέζησε την Ubisoft και αυτό μάλλον γιατί Parker/Stone ήταν πλήρως involved. Ακόμα ένα ubi open-world θα είναι πιστεύω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιό κατα τη γνώμη σας είναι το βαρύτερο σε γραφικά που κυκλοφορεί τώρα στο PC gaming?

 

Προσοχή, ανεξάρτητα γούστου στα γραφικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

battlefield 1 νομιζω ...βασικα αναλογος αυτα π ειναι ονλινε θελουν χρεισημοποιουν 90% επεξεργαστη 90% ραμ 90% καρτα γραφικων ενω π.χ. το γουιτσερ π ειναι σινκγλ πλεειρ θελει 65% επεξερ 50% ραμ 95% gpu καπως χοντρικα..αλλα πιστευω battlefiled κ witcher

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιό κατα τη γνώμη σας είναι το βαρύτερο σε γραφικά που κυκλοφορεί τώρα στο PC gaming?

 

 

Προσοχή, ανεξάρτητα γούστου στα γραφικά.

Με mods η χωρις? Αν συμπεριλαβεις mods ανετα skyrim
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιό κατα τη γνώμη σας είναι το βαρύτερο σε γραφικά που κυκλοφορεί τώρα στο PC gaming?

 

Προσοχή, ανεξάρτητα γούστου στα γραφικά.

Δυστηχως τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα.

 

Τα κακογραμμενα console ports(quantum break,deus ex)ειναι τα πιο βαρια παιχνιδια με διαφορα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λόγος της ερώτησης είναι απλός. Θέλω να ξέρω με ποιό game να στρεσάρρω cpu και gpu κάθε φορά που κάνω κάποιες αλλαγές.

Και ναι μεν με το patch του panoc από εδώ το skyrim είναι ασήκωτο σχεδόν για μένα, επειδή η engine είναι παλιά δεν ανταποκρίνεται στις πραγματικές δυνατότητες του hw.

 

Οπότε ξαναρωτώ -για να το κάνω σαφέστερο-

 

ποιο είναι το βαρύτερο από άποψη γραφικών pc game σήμερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λόγος της ερώτησης είναι απλός. Θέλω να ξέρω με ποιό game να στρεσάρρω cpu και gpu κάθε φορά που κάνω κάποιες αλλαγές.

Και ναι μεν με το patch του panoc από εδώ το skyrim είναι ασήκωτο σχεδόν για μένα, επειδή η engine είναι παλιά δεν ανταποκρίνεται στις πραγματικές δυνατότητες του hw.

 

Οπότε ξαναρωτώ -για να το κάνω σαφέστερο-

 

ποιο είναι το βαρύτερο από άποψη γραφικών pc game σήμερα;

Αναλογα με ποια παιχνιδια εχεις.Οσο πιο καινουργια ειναι(σε γενικες γραμμες)τοσο το καλυτερο.

 

Rise of the tomb raider,doom,Gears of war,battlefield 1,witcher 3 ειναι μερικα απο τα δημοφιλεστερα παιχνιδια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λόγος της ερώτησης είναι απλός. Θέλω να ξέρω με ποιό game να στρεσάρρω cpu και gpu κάθε φορά που κάνω κάποιες αλλαγές.

ποιο είναι το βαρύτερο από άποψη γραφικών pc game σήμερα;

 

Το βαρυτερο ισως να ειναι το Crysis 3 ειδικα με 8xmsaa, θελει και πολυ καλη cpu επειδη σε περιοχές γεμάτες χορτάρια, την φυσικη τους την διαχειριζεται η cpu. Φοβερα γραφικά, έως σημερα αν και δεν εχει την ελευθερια του πρώτου.

 

Απο την αλλη πολύ βαρια-απαιτητικά παιχνιδια με ολα τερμα ειναι και τα Total War, πχ Warhammer, ειδικά σε μαχες με δεκάδες χιλιάδες στρατου επι της οθόνης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό game για να στρεσαρεις είναι τα Ac. Ειδικά το Unity με τα τόσα npc's στρεσαρεις τόσο την gpu όσο και την CPU.

 

Και το GTA V τραβάει πόρους, οπότε και αυτό μαζί με το Witcher είναι καλά τεστ. Το Quantum πιο πολυ στρεσαρει την gpu αλλά δεν είναι το game που θα σε κανει να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα, είναι απλά κακό port.

 

* Βασικά όλα τα open world games οπως και αυτά που πρότεινα, είναι καλές δοκιμές imο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...