Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

με σοβαρο cpu μπορει το boost  που θα εδινε στην 780 να ηταν απλα διπλασιες επιδοσεις

Δεν. Ειχα τον 965 (λιγο καλυτερο απο αυτον που εχει ο φιλος), τον ειχα clockari στα 3.8, το bottleneck στα περισσοτερα games ηταν η 1060 μου, και σε οσα δεν ηταν η καρτα εβγαζα ηδη πανω απο 60 οποτε δεν με ενδιεφερε ιδιαιτερα. Βεβαια ο επεξεργαστης επαιζε στο οριο, μιας και σε πολλα games cpu + gpu usage βαραγαν 100αρια ακατεβατα (deus ex για παραδειγμα). Μετα με την 1070 που τον δοκιμασα okay, ειχε φτασει το οριο και απλα δεν αξιοποιουσε την καρτα, οποτε και αλλαξα επεξεργαστη, αλλα με λιγο clock ο επεξεργαστης του φιλου μια χαρα την κουμανταρει την 780

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Red Dead Redemption 2 PC Release Possible According to a DRM Leak

 

Διερευσε οτι πιθανον το παιχνιδι θα εχει προστασια drm (μαλλον denuvo) αρα αν ισχυει τοτε θα υπαρχει και PC εκδοση

 

https://www.rdr2.com/news/red-dead-redemption-2-pc-denuvo/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά σταμάτησα την "πειρατεία" εδώ και αρκετά χρόνια και πλέον -αν το κάνω- θα είναι σε εξαιρετικά ελάχιστες περιπτώσεις κι αυτό για να δοκιμάσω κάποιο που τρώει μεγάλη κριτική, αλλά θέλω να έχω την δική μου γνώμη πριν το αγοράσω (πχ Mafia 3). Όμως, έχω 2 ενστάσεις για τους τύπους στο βίντεο:

 

1) Δεν είναι "ληστής" ο "πειρατής". Ας το πάμε σε μεγαλύτερη κλίμακα, όλοι θέλουμε να οδηγήσουμε ακριβά αυτοκίνητα, αν τα έκλεβαν άλλοι από πάμπλουτους και τα έφερναν στην πόρτα μας, με την εγγύηση πως σχεδόν σίγουρα κανείς δεν θα τα αναζητήσει σε μας και δεν θα έχουμε συνέπειες, θέλουν να μας πουν ότι θα τα επέστρεφαν;

 

και 2) όλα συγκλίνουν στην νοοτροπία όλων των πλευρών και αυτό είναι που δεν καταλαβαίνουν οι publishers. Αυτοί που "πειρατεύουν" θα συνεχίσουν να το κάνουν πάντα, ακόμη κι αν η τιμή τους είναι εξευτελιστική. Επίσης και οι ίδιοι βοηθούν προς την αντίθετη κατεύθυνση, έχοντας μονιμοποιήσει ίδιο τιμοκατάλογο για τα ψηφιακά προϊόντα, με αυτόν των retail (χωρίς να αποτελεί δικαιολογία για "πειρατεία" ωστόσο).

 

Ας ρωτήσουν την CD Projekt τι άποψη έχει για την πειρατεία, γιατί η αλήθεια εν τέλει βρίσκεται κάπου στη μέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ρωτήσουν την CD Projekt τι άποψη έχει για την πειρατεία, γιατί η αλήθεια εν τέλει βρίσκεται κάπου στη μέση.

 

Αυτή: :P

 

http://www.pcgamer.com/the-witcher-2-devs-claim-100-accuracy-in-identifying-pirates-demand-money-from-thousands/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...