Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όντως, ολόκληρος Kojima και δεν μιλάει Αγγλικά..

 

Και εντωμεταξύ υποτίθεται ότι είναι και "κολλητός" με Del Toro, Reedus και Mikkelsen. Ελπίζω ο μεταφραστής να πληρώνεται με την ώρα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όντως, ολόκληρος Kojima και δεν μιλάει Αγγλικά..

Αν σου πω οτι πιστευω οτι μπορει τα αγγλικα να ειναι η μητρικη του γλωσσα και απλα να μας τρολαρει τοσα χρονια! :) Αν μεινει σαν κατι στην ιστορια ο τυπας θα ειναι σαν το μεγαλυτερο τρολ της βιομηχανιας των videogames.

 

Οποιος θυμαται το Metal Gear Solid 2 καταλαβαινει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου πω οτι πιστευω οτι μπορει τα αγγλικα να ειναι η μητρικη του γλωσσα και απλα να μας τρολαρει τοσα χρονια! :) Αν μεινει σαν κατι στην ιστορια ο τυπας θα ειναι σαν το μεγαλυτερο τρολ της βιομηχανιας των videogames.

 

Οποιος θυμαται το Metal Gear Solid 2 καταλαβαινει..

 

Νομίζω ότι αυτό με τα Αγγλικά είναι ένα θέμα στην Ιαπωνία. Δεν θυμάμαι κανέναν Ιάπωνα δημιουργό σε επίσημη συνέντευξη να μιλάει σε οτιδήποτε άλλο εκτός από τη γλώσσα του. Αμέσως μου έρχονται στο μυαλό Mikami, Miyamoto, Miyazaki.

 

Μάλλον θεωρείται κάποιου είδους κοινωνικό ταμπού ότι είναι υποχρεωμένοι να μιλούν στα Ιαπωνικά ως ένδειξη σεβασμού στην κουλτούρα τους. Ποιος ξέρει...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά καλύτερα tbh, προσωπικά μου την σπάει τρελα όταν ακούω developers να μιλάν ότι νάνε αγγλικά με ότι νάνε προφορές σε παρουσιάσεις, χίλιες φορες μεταφραστής άμα δεν αξιώνονται να προσλάβουν κάποιον native speaker.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράδειγμα οι Ινδοί.. Σχεδόν όλοι μιλάνε Αγγλικά αλλά αυτή η προφορά τους δεν παλεύεται...  Καλύτερα να μίλαγαν και αυτόι στην μητρική τους γλώσσα.  :-D

 

ΥΓ. Οι Ιάπωνες έχουν τρελό γέλιο όταν μιλάνε Αγγλικά πάντως.

 

'' Μέταρ Γκίαρ Σόριντο.. Σουρί. Σουνέικ Ίτα.''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και συγγνώμη αν αυτο δεν ανήκει εδω.. εχω προβλημα με το cs go εβαλα τα 10 στο πισι μου και με το καουντερ μονο ειχα καποια θεματα τα έλυσα αλλα οταν κανω alt-tab η οθονη μαυρίζει και δεν μπορω να κανω τιποτα παρα μονο ρισταρτ το πισι απο το κουμπι του. εχετε καμια ιδέα που μπορει να βοηθήσει για το τι μπορει να φταίει; το τονίζω πως με τα άλλα γκειμ δεν εχω κανενα θεμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και συγγνώμη αν αυτο δεν ανήκει εδω.. εχω προβλημα με το cs go εβαλα τα 10 στο πισι μου και με το καουντερ μονο ειχα καποια θεματα τα έλυσα αλλα οταν κανω alt-tab η οθονη μαυρίζει και δεν μπορω να κανω τιποτα παρα μονο ρισταρτ το πισι απο το κουμπι του. εχετε καμια ιδέα που μπορει να βοηθήσει για το τι μπορει να φταίει; το τονίζω πως με τα άλλα γκειμ δεν εχω κανενα θεμα..

 

Δεν χρειάζεται restart, απλά βγάλε το hdmi απ' την κάρτα και ξαναβάλτο και θα επανέλθει η εικόνα. Δεν θυμάμαι για ποιο λόγο το κάνει, αλλά είναι επειδή παίζεις fullscreen και μερικά παιχνίδια έχουν θέμα στο alt+tab. Αν θες να ελαχιστοποιείς το game βάλτο σε windowed borderless για να είναι παράθυρο και δεν θα σου το ξανακάνει.

 

ΥΓ. Εννοείται πέρα απ' αυτά, να έχεις ενημερωμένους drivers για την κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν χρειάζεται restart, απλά βγάλε το hdmi απ' την κάρτα και ξαναβάλτο και θα επανέλθει η εικόνα. Δεν θυμάμαι για ποιο λόγο το κάνει, αλλά είναι επειδή παίζεις fullscreen και μερικά παιχνίδια έχουν θέμα στο alt+tab. Αν θες να ελαχιστοποιείς το game βάλτο σε windowed borderless για να είναι παράθυρο και δεν θα σου το ξανακάνει.

 

ΥΓ. Εννοείται πέρα απ' αυτά, να έχεις ενημερωμένους drivers για την κάρτα.

 

Δεν χρειάζεται restart, απλά βγάλε το hdmi απ' την κάρτα και ξαναβάλτο και θα επανέλθει η εικόνα. Δεν θυμάμαι για ποιο λόγο το κάνει, αλλά είναι επειδή παίζεις fullscreen και μερικά παιχνίδια έχουν θέμα στο alt+tab. Αν θες να ελαχιστοποιείς το game βάλτο σε windowed borderless για να είναι παράθυρο και δεν θα σου το ξανακάνει.

 

ΥΓ. Εννοείται πέρα απ' αυτά, να έχεις ενημερωμένους drivers για την κάρτα.

Σε ευχαριστω παρα πολυ :)  αλλα και παλι δεν εγινε κατι..

Επεξ/σία από metalas.dimitris
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά το πολυ φημισμένο παιχνίδι με τον Demian Wayne... Είχα διαβάσει ότι θα έχει αρκετά νέα στοιχεία, όπως night-day cycle, batcycle, batcave, και μεγαλύτερη με κόσμο Gotham City.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και 'γω SoM 2 θέλω..

 

Ash Nazg durbatuluk. Ash Nazg grimpatul. Ash Nazg thrakatuluk, agh burzam-ishi krimpatul.

Οne Ring to rule them all.One Ring to find them. One Ring to bring them all, and in the darkness bind them.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...