Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπαρχει καποια λογικη εξηγηση γιατι οι ''αποκλειστικοτητες'' του one, forza horizon 3, dead rising 4 που εχουν βγει και για pc... ειναι τοσο εξωφρενικα πανακριβες ακομα και σε cd keys απ το ιντερνετ? Στις εκδοσεις για pc αναφερομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπαρχει καποια λογικη εξηγηση γιατι οι ''αποκλειστικοτητες'' του one, forza horizon 3, dead rising 4 που εχουν βγει και για pc... ειναι τοσο εξωφρενικα πανακριβες ακομα και σε cd keys απ το ιντερνετ? Στις εκδοσεις για pc αναφερομαι.

 

Δεν υπάρχουν κλειδάδικα με UWP παιχνίδια για PC. Μόνο για το Xbox One. Ο λόγος που είναι ακριβά είναι επειδή η M$ σου λέει ναι μεν στα φέρνω και στο PC, αλλά θα πληρώσεις ακριβά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σου πετάει και σαν δικαιολογία ότι μπορείς να τα παίξεις και στη κονσόλα που κατά πάσα πιθανότητα βέβαια δεν έχεις 

 

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ δε μας βάζει να πληρώνουμε για να παίζουμε online (εκεί δουλεύει ο ανταγωνισμός από το steam) και μπορούμε και χρησιμοποιούμε τζάμπα τους server της σε αντίθεση με τους peasants και θα πω ακόμα μια φορά ότι η εμπειρία είναι αρκετά καλή και αποβλημάτιστη

 

λίγο να σουλουπώσει αυτό το xbox app που κάνει τα δικά του στο pc (αλλά είναι φοβερά χρήσιμο εργαλείο), να μας αφήσει να έχουμε και guest account όπως στις κονσόλες και όλα μέλι γάλα 

 

είναι μεγάλο θετικό να πας να παίξεις κάτι και να υπάρχει ο κόσμος που υπάρχει στη κοινότητα των κονσολών (που κακά τα ψέματα συγκριτικά είναι ατελείωτος) 

 

βέβαια αυτή η δυνατότητα περιορίζεται μόνο σε παιχνίδια της ms και σε κάποιες περιπτώσεις μερικώς, αλλά ελπίζουμε για ένα καλύτερο αύριο 

 

γενικά το cross play είναι φοβερή δυνατότητα, και θα ήθελα να επεκταθεί περισσότερο πχ μεταξύ steam και ms ή και sony

 

θα ήταν τέλειο να έχεις τη δυνατότητα να παίξεις με φίλους σου από άλλες πλατφόρμες , αν και μάλλον ονειρεύομαι

 

αυτό που έχουμε τώρα είναι ίσως το καλύτερο στο οποίο μπορώ να ελπίζω 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σου πετάει και σαν δικαιολογία ότι μπορείς να τα παίξεις και στη κονσόλα που κατά πάσα πιθανότητα βέβαια δεν έχεις 

 

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ δε μας βάζει να πληρώνουμε για να παίζουμε online (εκεί δουλεύει ο ανταγωνισμός από το steam) και μπορούμε και χρησιμοποιούμε τζάμπα τους server της σε αντίθεση με τους peasants και θα πω ακόμα μια φορά ότι η εμπειρία είναι αρκετά καλή και αποβλημάτιστη

 

λίγο να σουλουπώσει αυτό το xbox app που κάνει τα δικά του στο pc (αλλά είναι φοβερά χρήσιμο εργαλείο), να μας αφήσει να έχουμε και guest account όπως στις κονσόλες και όλα μέλι γάλα 

 

είναι μεγάλο θετικό να πας να παίξεις κάτι και να υπάρχει ο κόσμος που υπάρχει στη κοινότητα των κονσολών (που κακά τα ψέματα συγκριτικά είναι ατελείωτος) 

 

βέβαια αυτή η δυνατότητα περιορίζεται μόνο σε παιχνίδια της ms και σε κάποιες περιπτώσεις μερικώς, αλλά ελπίζουμε για ένα καλύτερο αύριο 

 

γενικά το cross play είναι φοβερή δυνατότητα, και θα ήθελα να επεκταθεί περισσότερο πχ μεταξύ steam και ms ή και sony

 

θα ήταν τέλειο να έχεις τη δυνατότητα να παίξεις με φίλους σου από άλλες πλατφόρμες , αν και μάλλον ονειρεύομαι

 

αυτό που έχουμε τώρα είναι ίσως το καλύτερο στο οποίο μπορώ να ελπίζω 

http://www.giantbomb.com/cross-platform-multiplayer/3015-4183/games/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπράβο το είχα ξεχάσει ειδικά για το sf v που σκεφτόταν φίλος να πάρει σε ps4 αν είναι να το τσιμπήσω να παίζουμε (παρόλο που δε με τρελαίνει το συγκεκριμένο απλά για να διατηρούμε τη φιλία μας εκεί στα ξένα που πήγε ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπράβο το είχα ξεχάσει ειδικά για το sf v που σκεφτόταν φίλος να πάρει σε ps4 αν είναι να το τσιμπήσω να παίζουμε (παρόλο που δε με τρελαίνει το συγκεκριμένο απλά για να διατηρούμε τη φιλία μας εκεί στα ξένα που πήγε ) 

https://www.skroutz.gr/s/7213247/Street-Fighter-V-PC.html?from=catspan&keyphrase=street+fighter+v

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το είδα και σε αυτή τη τιμή είναι πολύ καλό

 

το μόνο που με χαλάει είναι το θέμα των dlc 

 

εντάξει άντε πες τους season 1 θα τους πάρεις παίζοντας τα διάφορα modes με in game money, αλλά της season 2 , της ενδεχόμενης 3? 

 

γενικά πολύ σπαστική φάση αυτή με τα ημιτελή fighting

 

και αν τα πάρεις μαζεμένα σε κάνα εκπτωτικό bundle πες πάει στο διάολο, αλλά  πολύ άρμεγμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την μονη διαφορα οτι στο εν λογω παιχνιδι δεν σε ενδιαφερει η συλλογη οπως σε αλλα παιχνιδια. Ειναι τοσο δυσκολο στην εκτελεση/τελειοποιηση του να μαθεις ενα χαρακτηρα που δεν προκειται να ασχοληθεις με πολλους.

 

Το ξερω γιατι και εγω αυτα ελεγα αλλα απο day one που το εχω παρει μονο 1-2χαρακτηρες εχω μαθει να παιζω καλυτερα απο τους αλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θέλω ibuki ή juri να παίζω, αλλά έναν τέτοιο χαρακτήρα τον παίρνεις και με τα λεφτά που μπορείς να βγάλεις στο παιχνίδι 

 

θα το σκεφτώ μέχρι να σχολάσω, έχει σε κατάστημα σχετικά κοντά εδώ που είμαι τώρα 

 

εδιτ δε πάει στο διάολο; το έκλεισα, 14€ στρογγυλά μου το άφησαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...