Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν κάνω ένα update με τις μέχρι τώρα εντυπώσεις μου. Στο god war παίζω κομπλέ σχεδόν σαν να έπαιζα σε δικό μου ps3. Στο uncharted το 3 όμως η κατάσταση είναι λίγο απάλευτη. Αδύνατο να στοχεύσεις με ακρίβεια εξαιτίας του lag (υπόψιν ότι έχω VDSL 50 cosmote με fast path) και για αυτό το έχω βάλει στο very easy και έτσι κατάφερα μέσα σε μια μέρα σήμερα να το φτάσω γύρω στο 40%. Ελπίζω να καταφέρω να το τελειώσω διότι είναι πάρα πολύ ωραίο!

 

Είναι αυτό που έλεγα εδώ: http://www.insomnia.gr/topic/571478-nintendo-switch-%CF%80%CF%81%CF%8E%CE%B7%CE%BD-nx-%CE%BC%CE%B1%CF%81-2017/page-123?do=findComment&comment=55218336

 

UC4 MP στα 60 fps και είναι απάλευτο σε PS4 Remote Play (είμαι μονίμως 6 frames πίσω)... μόνο αν έπαιζα με πολύ νουμπάδες κατάφερνα με (πολύ) ζόρι να φτάσω θετικό KDR. Αυτά σε LAN, γιατί σε WAN (internet) δεν το συζητάμε ούτε για αστείο (και έχω VDSL με 10 Mbps upload)...

 

Νομίζω στο κατώτατο επίπεδο δυσκολίας είναι εντελώς auto-aim φάση, αλλά στο MP φυσικά δεν υφίσταται κάτι τέτοιο.

 

Anyway, για τσαμπέ trial καλά είναι από το ολότελα. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν έχει σχέση το latency με τις VDSL. 5 Mbps ζητάει το PS Now, άρα αρκεί η ADSL. Συνεπώς κάνεις τσαμπέ δοκιμούλα 7 μέρες και αν σου κάνει, έχει καλώς... δεν χάνεις κάτι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει βγαλει ο συγκεκριμενος γνωστος youtuber(και οχι μονο)καποια οντως αξιολογα video οσον αφορα τετοιου ειδους τακτικες.

 

Το συγκεκριμενο ομως δεν ειναι οτι κακως το ανεβασε αλλα οτι δεν χρειαζεται να γινει video. Βεβαια σαν youtuber(ειδικα αν του στελνουν και αυτου οπως σε μερικους αλλους δωρεαν δειγματα παιχνιδιων προφανως τον αφορα αμεσα),αλλα ειναι κατι που εμας προσωπικα σαν καταναλωτες δεν μας αφορα,αφου μιας και τα review της εν λογω εταιριας θα καθυστερουν λιγες μερες απλα κανουμε λιγη υπομονη και τελος.

Εγω παντως θα προτιμουσα ολα τα site μεγαλα και μικρα που ανεβαζουν review στο metacritic ή και μεγαλοι youtubers που ανεβαζουν video να τα αγοραζαν οι ιδιοι τα παιχνιδια μπας και δεν βλεπουμε αρκετες φορες οπως πχ στο Evolve ή στο Quantum Break ή σε Windows store παιχνιδια ή ακομα και στα ρημαδο ετησια παιχνιδια οπως call of duty,pro,fifa κλπ υψηλοτερες βαθμολογιες απο οσο αξιζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά τα λέει ο TB. Μετά από κυκλοφορίες όπως τα No Man's Sky και Mafia, όποιος κάνει preorder (και βάζω και τον εαυτό μου μέσα) είναι άξιος της μοίρας του. Και τα refunds του Steam δε βοηθούν καθόλου, γιατί για να έχεις αυτό το προνόμιο πρέπει να πληρώσεις τουλάχιστον +20/30€ σε σχέση με το αν αγόραζες το παιχνίδι εκτός Steam..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά τα λέει ο TB. Μετά από κυκλοφορίες όπως τα No Man's Sky και Mafia, όποιος κάνει preorder (και βάζω και τον εαυτό μου μέσα) είναι άξιος της μοίρας του. Και τα refunds του Steam δε βοηθούν καθόλου, γιατί για να έχεις αυτό το προνόμιο πρέπει να πληρώσεις τουλάχιστον +20/30€ σε σχέση με το αν αγόραζες το παιχνίδι εκτός Steam..

Διαφωνω καθετως.Οποιος εκανε preorder απο αρχες αυτης της γενιας,δηλαδη απο 2013 και μετα που αρχισαμε να βλεπουμε τι παει να πει console ports,season pass,dlc,microtransactions κλπ ειναι αξιος της μοιρας του,εκτως αν δεν ασχολιοταν με αυτα τα πραγματα και τα πετυχαινει τωρα πρωτη φορα.

Ετσι οπως το περιγραφεις παραπανω πριν το No mans sky,δηλαδη τον Αυγουστο αυτο,ηταν μια χαρα αν καποιος εκανε pre order πραγμα που δεν ισχυει.

Κλασσικο παραδειγμα το BF4,ποσο καιρο εξακολουθουσε να εχει αρκετα θεματα σε αρκετο κοσμο για τα χρηματα που ζηταγε μαζι με το season pass.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσα χρόνια ακόμη για το Cyberpunk2077..

Ενταξυ μην τα τσουβαλιαζουμε και ολα. Υπαρχουν αρκετα παιχνιδια και εταιριες απο πισω που δεν λειτουργουν με νοοτροπιες των παραπανω παιχνιδιων ,αρκει μονο να διαθετει ο Ελληνας(και οχι μονο) λιγα ευρω παραπανω για να αγοραζει και κανενα αλλο παιχνιδι και να μην τα περιμενει ολα απο το Θειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνω καθετως.Οποιος εκανε preorder απο αρχες αυτης της γενιας,δηλαδη απο 2013 και μετα που αρχισαμε να βλεπουμε τι παει να πει console ports,season pass,dlc,microtransactions κλπ ειναι αξιος της μοιρας του,εκτως αν δεν ασχολιοταν με αυτα τα πραγματα και τα πετυχαινει τωρα πρωτη φορα.

Ετσι οπως το περιγραφεις παραπανω πριν το No mans sky,δηλαδη τον Αυγουστο αυτο,ηταν μια χαρα αν καποιος εκανε pre order πραγμα που δεν ισχυει.

Κλασσικο παραδειγμα το BF4,ποσο καιρο εξακολουθουσε να εχει αρκετα θεματα σε αρκετο κοσμο για τα χρηματα που ζηταγε μαζι με το season pass.

Δε χρειάζεται να παίζουμε με τις λέξεις.. Εννοείται πως τα παραπάνω προβλήματα υπήρχαν, και πολύ πριν το 2013..

Αν τα αναφέρουμε όλα κάθε φορά, θα θέλουμε 1 σελίδα για κάθε ποστ - εγώ μίλησα για τους 2 πιο πρόσφατους και παράλληλα πιο "hyped" τίτλους που κατέληξαν να είναι καταστροφή την ημέρα κυκλοφορίας τους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζεται να παίζουμε με τις λέξεις.. Εννοείται πως τα παραπάνω προβλήματα υπήρχαν, και πολύ πριν το 2013..

Αν τα αναφέρουμε όλα κάθε φορά, θα θέλουμε 1 σελίδα για κάθε ποστ - εγώ μίλησα για τους 2 πιο πρόσφατους και παράλληλα πιο "hyped" τίτλους που κατέληξαν να είναι καταστροφή την ημέρα κυκλοφορίας τους..

Δεν ειναι θεμα να παιζουμε με τις λεξεις.Εγω το βλεπω αυτο σε πολλα ψιλο δημοφιλη θεματα παιχνιδιων,πως αρκετοι''μενουν εκπληκτοι''απο την ολη καταντια οταν βλεπουμε ενα κακο console port πως τρεχει τις πρωτες μερες. 

 

Αλλο κλασσικο παραδειγμα με το Battlefield 1.Ποσοι ειναι αυτοι που κραζανε την EA για τις διαφορες οικονομικες πολιτικες της και κραζανε τα pre orders και αν δεις οι περισσοτεροι τρεξανε και το πηρανε. Ε μετα συγνωμη αλλα δεν φταινει(100%)οι εταιριες για αυτη την καταντια.

 

Δεν γινεται δηλαδη να γραφουμε''vote with your wallet''και στο πρωτο γνωστο παιχνιδι οι ιδιοι που το λενε και για ''γνωστη εταιρια'' να ειναι οι πρωτοι που κανουν pre order.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερχονται τα πρωτα prebulid pc στα 500 ευρω που θα μπορουν να παιζουν παιχνιδια σε medium -high 1080p!  http://www.pcworld.com/article/3131563/components-graphics/nvidias-geforce-gtx-1050-and-gtx-1050-ti-can-give-prebuilt-pcs-a-big-gaming-boost.html  

http://www.bitfeed.co/page/from-cyberpower-a-new-pc-for-vr-ready-to-499

 

Για πρωτη φορα pc σε τιμη κονσολας περιπου που ομως θα εχουν καλυτερες επιδοσεις απο αυτες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερχονται τα πρωτα prebulid pc στα 500 ευρω που θα μπορουν να παιζουν παιχνιδια σε medium -high 1080p!  http://www.pcworld.com/article/3131563/components-graphics/nvidias-geforce-gtx-1050-and-gtx-1050-ti-can-give-prebuilt-pcs-a-big-gaming-boost.html  

http://www.bitfeed.co/page/from-cyberpower-a-new-pc-for-vr-ready-to-499

 

Για πρωτη φορα pc σε τιμη κονσολας περιπου που ομως θα εχουν καλυτερες επιδοσεις απο αυτες.

Με fx 4350 δεν παει πουθενα αγαπητε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι θεμα να παιζουμε με τις λεξεις.Εγω το βλεπω αυτο σε πολλα ψιλο δημοφιλη θεματα παιχνιδιων,πως αρκετοι''μενουν εκπληκτοι''απο την ολη καταντια οταν βλεπουμε ενα κακο console port πως τρεχει τις πρωτες μερες. 

 

Αλλο κλασσικο παραδειγμα με το Battlefield 1.Ποσοι ειναι αυτοι που κραζανε την EA για τις διαφορες οικονομικες πολιτικες της και κραζανε τα pre orders και αν δεις οι περισσοτεροι τρεξανε και το πηρανε. Ε μετα συγνωμη αλλα δεν φταινει(100%)οι εταιριες για αυτη την καταντια.

 

Δεν γινεται δηλαδη να γραφουμε''vote with your wallet''και στο πρωτο γνωστο παιχνιδι οι ιδιοι που το λενε και για ''γνωστη εταιρια'' να ειναι οι πρωτοι που κανουν pre order.

Και εγώ συμφωνώ με το "vote with your wallet" δε νομίζω όμως πως μπορείς να το εκφράσεις ως απόλυτη άποψη για όλα.

Πάντα παίζει ρόλο τι δείγματα έχει δώσει ο publisher, όπως και η επιτυχία των προηγούμενων τίτλων μιας σειράς.

Γι' αυτό υπήρχε η "έκπληξη" στο Mafia 3. 

 

Για να καταλάβεις τι λέω, το Cyberpunk ας πούμε είμαι σίγουρος ότι θα έχει πάρα πολλά preorders λόγω της επιτυχίας που είχε η CDPR στο W3. Αν για κάποιο λόγο το Cyberpunk βγει πατάτα, φυσικά και θα φταίει 100% η εταιρεία που απέτυχε να ανταποκριθεί στις προσδοκίες και όχι ο καταναλωτής που την εμπιστεύτηκε.. 

 

Τώρα για franchises όπως το Battlefield που αναφέρεις ή το CoD, εκεί μιλάμε για άλλη κατηγορία, έχουν φανατικό κοινό που θα τα αγοράσει ούτως ή άλλως ανεξάρτητα από τα προβλήματα που μπορεί να έχουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...