Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει 7 day trial στο PS Now. Αν δεν υπάρχει κανένας περιορισμός (πχ συγκεκριμένα παιχνίδια ή να μπορείς να παίξεις μέχρι ένα όριο) τότε όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να δοκιμάσει και για μια βδομάδα να λιώσει το παιχνίδι :P

Και μόλις περάσει το 7ήμερο σπαμμάρεις λογαριαμσούς! αχαχα  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

The PlayStation Now 7-Day Trial is only available to U.S. residents and Canadian residents with a PlayStation Network account who are 18 years or older. 

 

Το δοκιμασε κανεις?

 

 

Η υπηρεσία πάντως είναι διαθέσιμη και στο Ηνωμένο Βασίλειο και αν δεν κάνω λάθος ο Malthador την έχει δοκιμάσει.

 

Ναι, δουλεύει κανονικά. Φτιάχνεις ένα UK account και παίζεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην λίστα των διαθέσιμων παιχνιδιών στο playstation now δεν βλέπω να υπάρχει το RDR.

 

Ανακοίνωσαν συνεργασία με τη Rockstar και θα προστεθεί σύντομα. Πάντως να έχετε στο νου σας ότι χρειάζεται και Dual Shock 4 Controller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακοίνωσαν συνεργασία με τη Rockstar και θα προστεθεί σύντομα. Πάντως να έχετε στο νου σας ότι χρειάζεται και Dual Shock 4 Controller.

 A ωραία. Πάντως αυτό με το χειριστήριο είναι λίγο meh. Αν τουλάχιστον ζήταγαν του 3 θα είχα πάρει το trial να τερματίσω 2-3 games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 A ωραία. Πάντως αυτό με το χειριστήριο είναι λίγο meh. Αν τουλάχιστον ζήταγαν του 3 θα είχα πάρει το trial να τερματίσω 2-3 games.

 

Γενικά εννοώ για την υπηρεσία έτσι; Όχι συγκεκριμένα για το RDR. Επίσης δεν ξέρω αν δέχονται prepaid κάρτες ή μόνο πιστωτικές.

 

IMPORTANT NOTICE: To use this free trial, you need a free Sony Entertainment Network account, PlayStation Now compatible device (including compatible Windows PC or PS4), a compatible DualShock®4 controller and a 5Mbs or greater broadband Internet connection. You also need to accept the PlayStation Network Terms of Service. Service availability and performance may vary by area or other factors.

PlayStation Now Subscription Terms

This 7-Day Free Trial gives you full access to the PlayStation Now game subscription catalog. At the end of the 7-day trial period, your PlayStation Now 1-Month Subscription will automatically begin and you will be billed $19.99 each month. You need a credit card or alternate payment method associated with your PlayStation Network account. If your wallet does not have enough funds to cover the subscription renewal, the system will bill you via your designated payment method.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να δηλώσεις κάρτα τράπεζας είναι υποχρεωτικό για το free trial ε;

 

Λογικά ναι κι εγώ ότι διαβάζω απ' τους όρους σου λέω, δεν το έχω κάνει. Νόμιζα ότι θα δώσω 10-15 ευρώ για 1 μήνα και θα το παίξω, πήγα χτες να κάνω account κι έφαγα άκυρο μόλις είδα τους όρους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ, αυτό που απαιτεί Dual Shock 4 είναι μεγάλο μείον.

 

Ίσως να μπορούσε να βρεθεί λύση με κάποιο πρόγραμμα και να μπορείς να χρησιμοποιείς οποιοδήποτε χειριστήριο. Πχ το πρόγραμμα να κάνει emulate το DS4 όπως συμβαίνει με το emuJoy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας αφησω εδω αυτο το ταπεινο demo απο Unreal Engine:

 

 

Ναι δεν εχει καποιο ενδιαφερον απο πλευρας gaming αλλα μιλαμε για ηδη υπαρχουσα engine. 

 

Ανταλλαζω ευχαριστως το 4k με 1080p (ετσι ειδα το video) τετοιας ποιοτητας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ, αυτό που απαιτεί Dual Shock 4 είναι μεγάλο μείον.

 

Ίσως να μπορούσε να βρεθεί λύση με κάποιο πρόγραμμα και να μπορείς να χρησιμοποιείς οποιοδήποτε χειριστήριο. Πχ το πρόγραμμα να κάνει emulate το DS4 όπως συμβαίνει με το emuJoy.

Δεν απαιτει,παιζεις και με 360,απλα  χανεις καποια features.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

psnow.jpg

 

God of War III !!

 

Μόλις σέταρα το Playstation Now με 7 μέρες δοκιμή.

Χρειάζεται να δηλώσεις κάρτα ή paypal που να έχει μέσα κάποια κάρτα τράπεζας. Δεν είναι απαραίτητο να είναι πιστωτική. Εγώ το ενεργοποίησα με προπληρωμένη η οποία κιόλας ήταν και άδεια. Πήγα μετά και απενεργοποίησα να τραβήξει αυτόματα λεφτά σε μια εβδομάδα που λήγει η δοκιμή. 

 

Όποιος θέλει να το κάνει και χρειάζεται βοήθεια PM me!

Στο screen φαίνεται και πόσο internet τραβάει. Γύρω στο 1mb/s παρατήρησα. Δουλεύει κανονικά με xbox 360 controller αλλά από αύριο θα δανειστώ από φίλο DS3.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν κάνω ένα update με τις μέχρι τώρα εντυπώσεις μου. Στο god war παίζω κομπλέ σχεδόν σαν να έπαιζα σε δικό μου ps3. Στο uncharted το 3 όμως η κατάσταση είναι λίγο απάλευτη. Αδύνατο να στοχεύσεις με ακρίβεια εξαιτίας του lag (υπόψιν ότι έχω VDSL 50 cosmote με fast path) και για αυτό το έχω βάλει στο very easy και έτσι κατάφερα μέσα σε μια μέρα σήμερα να το φτάσω γύρω στο 40%. Ελπίζω να καταφέρω να το τελειώσω διότι είναι πάρα πολύ ωραίο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...