Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το point μου ειναι οτι απο δικαιολογιες(μεχρι και για τις μεταφορες των παιχνιδιων)δοξα το Θεο σε αυτη τη γενια εχουμε χορτασει.

 

Επισης τα περι συνθηκων εργασιας σε τοσο μεγαλες εταιριες σπανια βγαινουν στην φορα και δεν ειναι και επι του θεματος για να τα κουβεντιασουμε.


Ποιο μέρος του δεν είναι cost efficient δεν είναι κατανοητό ? Επειδή εχει κάνει επιτυχημένα project ας κάνει και μια οικονομική αποτυχία για ποιο λόγο ακριβώς? 

Γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει περιπτωση να μην πουλησει στο pc μηπως?Η παλι το πανε με το σκεπτικο του τσαμπε απο το Θειο?


Τελος παντων ας μην το βγαλουν στο pc,δεν θα τους παρακαλαμε κιολας. Αρκετα delay εφαγε και το GTA V μεχρι να βγει ας κανουν οτι θελουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το point μου ειναι οτι απο δικαιολογιες(μεχρι και για τις μεταφορες των παιχνιδιων)δοξα το Θεο σε αυτη τη γενια εχουμε χορτασει.

 

Επισης τα περι συνθηκων εργασιας σε τοσο μεγαλες εταιριες σπανια βγαινουν στην φορα και δεν ειναι και επι του θεματος για να τα κουβεντιασουμε.

Γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει περιπτωση να μην πουλησει στο pc μηπως?Η παλι το πανε με το σκεπτικο του τσαμπε απο το Θειο?

Τελος παντων ας μην το βγαλουν στο pc,δεν θα τους παρακαλαμε κιολας. Αρκετα delay εφαγε και το GTA V μεχρι να βγει ας κανουν οτι θελουν.

Δεν αξίζει αρκετά οικονομικά και σε θέμα εργατοωρών για να το προωθήσουν σαν project αυτό λέει αυτό που διαβάσαμε, λες να τους αθροίζουν τα μαθηματικά στα κόστος-κέρδος και να λένε μπα ας μην το κάνουμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης τα περι συνθηκων εργασιας σε τοσο μεγαλες εταιριες σπανια βγαινουν στην φορα και δεν ειναι και επι του θεματος για να τα κουβεντιασουμε.

 

Θα έπρεπε να μας νοιάζουν οι συνθήκες εργασίας των εργαζομένων (άνθρωποι είναι, όχι ρομπότ) IMHO και κακώς που δεν βγαίνουν πιο συχνά στην φόρα.

 

Εν πάσει περιπτώσει, ΟΛΟΙ θέλουμε ένα RDR1 remaster (ναι, ακόμα κι εσύ που τα κράζεις :P). Άρα για να μην το βγάζουν, κάποιος λόγος υπάρχει. Και ο λόγος δεν είναι «η κακιά η Sony θέλει να τρολάρει το PC gaming». Η Sony έχει μια installed base 40-45 million PS4. Και αυτοί λεφτά θα έβγαζαν από τα royalties. Απλή λογική/Occam's razor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως ήμουν πάντα χλιαρός απέναντι στη R*.Πείτε με σπαστικό πείτε με περίεργο, αλλά δεν ξέρω.Ποτέ δεν την αισθάνθηκα σαν την εταιρεία που θα μου κάνει κάτι το ιδιαίτερο.Δε λέω, καλά παιχνίδια είχε και έχει, αλλά κάτι δε με ιντριγκάρει. Ίσως να είναι και η ηλίθια στάση της απέναντι στο pc gaming γενικότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά και γω προσωπικά μη νομιζεις, τελευταιο παιχνιδι τους που μου άρεσε πραγματικά πολύ ήταν το RDR, ενώ το GTA5 αν και καλο παιχνιδι δε μπορώ να πω πως με ενθουσίασε οπως ένα Witcher 3. Ουτε το GTA4 μου άρεσε οσο τα παλαιοτερα 3d  GTA, με εξαιρεση βεβαιως το σενάριο του, που ειναι το πιο ώριμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο βγήκε: http://store.steampowered.com/app/351920/?l=greek

 

Το Crazy Machines 3, φέρνει παιδικές μνήμες... σε μένα τουλάχιστον.

 

ss_b01838c79f5fcbaef90cf346593a417c12470

 

θυμηθείτε τα παλιά:

 

cm2_ZidW_bath_1.jpg

 

το 1:

 

708450-931549_20060120_012.jpg

 

Παρεπιμπτόντως οι τιμές τους στο Steam είναι τραγικές ειδικά για το 1 και το 2.

10 ευρώ το 1 (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

15 ευρώ το 2 (!!!!!!!!!!!!)

 

18 το καινούργιο, εντάξει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω πως θα ήταν σίγουρο χρήμα ή παραγωγή του RDR remastered για ps4, xbone και PC για την R*. Ένα μικρό ψήφισμα να γίνει και εδώ θα φανεί πόσοι θα το ήθελαν το συγκεκριμένο game.

 

Οκ, δεν είπε κανείς ότι είναι κάτι απλό κτλ, αλλά και το GTA V στο PC το δούλευαν πολύ καιρό για να βγει όπως πρέπει. Δεν θα ήταν κάτι απίθανο να γίνει κάτι ανάλογο και με το RDR.

 

Δεν θέλω να την πάω την ιστορία περί conspiracies κτλ, δεν με ενδιαφέρει αυτό, απλως γνώμη μου είναι ότι θα ήταν πολύ συμφέρον για την ίδια την R* λίγο πριν την άφιξη πχ του RDR 2 να μας έδινε και το remastered του πρώτου. Όλοι μας θα ήμασταν happy με κάτι τέτοιο.

 

* Και εδώ δεν ζητάμε το Last of us, ούτε το Uncharted που είναι καρα-exclusives της Sony που προφανώς δεν θα τα πάρουμε ποτε στο PC αλλά ένα game που βγήκε και στο Xbox 360 άρα θα μπορούσε να πάει και στο Windows Store :P(προς θεού όχι εκεί, απλά μια ιδέα ρίχνω)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα remaster του RDR στο PC δεν θα ήθελα να παίξω, γιατί ενώ είχε πολύ καλό gameplay, είχε και φοβερό σενάριο. Και αφού το έχω τελειώσει το παιχνίδι, θα ήθελα να δω ένα φρέσκο RDR με ένα εξίσου καταπληκτικό σενάριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν πολύ καλό να βγει το RDR στο PC. Είχα μεγάλη προσμονή για το συγκεκριμένο και μεγάλη ξενέρα όταν έμαθα ότι τελικά δεν θα κυκλοφορούσε για pc. Πως μπορούν να παίζουν 3d person shooters με gamepad δεν μπορώ να το χωνέψω. Η δική μου εντύπωση για τις κονσόλες είναι ότι είναι για κανα pro,fifa,nba και κανα μάριο. Για απόλυτη gaming εμπειρία είναι το pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που όλοι έχουμε άποψη για το αν θα πήγαιναν καλά οι πωλήσεις, ενώ οι μεγάλες εταιρείες που τρέχουν όλη μέρα οικονομικά μοντέλα, προβλέψεις, κτλ, δεν ξέρουν.

 

Άντε ρε παιδιά, στείλτε τους ένα email να τους πείτε να μην ανησυχούν και πως θα κάνουν πολλές πωλήσεις γιατί δεν το ήξεραν!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που όλοι έχουμε άποψη για το αν θα πήγαιναν καλά οι πωλήσεις, ενώ οι μεγάλες εταιρείες που τρέχουν όλη μέρα οικονομικά μοντέλα, προβλέψεις, κτλ, δεν ξέρουν.

 

Άντε ρε παιδιά, στείλτε τους ένα email να τους πείτε να μην ανησυχούν και πως θα κάνουν πολλές πωλήσεις γιατί δεν το ήξεραν!

 

οχι οτι ειμαστε ειδήμονες απλως οι εταιρειες μετα απο λιγο καιρο δοξας αρχιζουν και σνομπαρουν πολλα προτζεκτ.

 

δεν μιλαμε μονο για εταιρειες σχετικα με υπολογιστες, παιχνιδια κλπ αλλα παγκοσμια & γενικα η ταση ειναι massive production.

 

οποτε ναι, καλυτερα συνταγες που δουλευουν χωρις προσπαθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...