Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Steam days ολες οι ανακοινωσεις  http://www.gamasutra.com/view/news/283232/Steam_Dev_Days_2016_The_view_from_Twitter_on_day_one.php Νεο controller, υποστηριξη ολων των μεγαλων controlelrs μεσω steam api και ενα μεγαλο update ερχεται τις επομενες εβδομαδες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Παλιό αλλά ενδιαφέρον.

Πωωω τι μου θύμησες τώρα!

 

GeForce 2 GTS > GeForce 4 Ti 4400 > 6800GT > 8800GT > GTX275 > GTX460 > GTX460 SLΙ > GTX770 > GTX970

Τις εποχές των Voodoo είχα PSX και γενικά κονσόλες πριν από αυτό.

 

Νιώθω πολύ τυχερός που έζησα όλη αυτή την εξέλιξη...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ονειρεύομαι να δω το Red Dead Redemption στους Η/Υ εδώ και καμιά πενταετία, το πιθανότερο είναι πως μάλλον δεν θα 'ναι αυτό, αλλά η Ρόκσταρ μόλις τιτίβισε αυτήν την εικόνα:

 

Cu5AbBHW8AAKgUx.jpg

 

Ή κάτι σχετικό με το Χάλοουιν, ή κάτι σχετικό με Red Dead.

 

Όχι απαραίτητα σχετικό με Η/Υ... :unsure:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,θελω να ρωτησω αν αυτος ο  υπολογιστης φαινεται καλος για τα λευτα του επειδη σκευτομαι να τον αγορασω.Επισης τον θελω για gaming και για gta v,overwatch κλπ.Τι λετε θα μου κανει??Αν εχει καποιος να μου προτεινει κατι με αυτα τα λευτα η λιγοτερα...

http://www.plaisio.gr/desktop-laptop/desktops/all-desktops/Turbo-X-Cerberus-GS100-Desktop-AMD-FX-6300-8GB-240GB-SSD-R7-240.htm?_ga=1.24042559.483871027.1475945292

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,θελω να ρωτησω αν αυτος ο  υπολογιστης φαινεται καλος για τα λευτα του επειδη σκευτομαι να τον αγορασω.Επισης τον θελω για gaming και για gta v,overwatch κλπ.Τι λετε θα μου κανει??Αν εχει καποιος να μου προτεινει κατι με αυτα τα λευτα η λιγοτερα...

http://www.plaisio.gr/desktop-laptop/desktops/all-desktops/Turbo-X-Cerberus-GS100-Desktop-AMD-FX-6300-8GB-240GB-SSD-R7-240.htm?_ga=1.24042559.483871027.1475945292

 

Εδώ είσαι

http://www.insomnia.gr/forum/49-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CF%83%CF%85%CF%83%CF%84%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%B1%CE%B8%CE%BC%CE%AF%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απαραίτητα σχετικό με Η/Υ... :unsure:

 

Έχουν χεστεί στο τάλιρο με την έκδοση του GTA V στο PC, ο μονος λόγος να μην το βγάλουν αρχικά στο PC θα ήταν για να σε κάνουν να αγοράσεις κονσόλα και μετά να κανεις double dip στο PC, rockstar does what rockstar wants  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωω τι μου θύμησες τώρα!

 

GeForce 2 GTS > GeForce 4 Ti 4400 > 6800GT > 8800GT > GTX275 > GTX460 > GTX460 SLΙ > GTX770 > GTX970

Τις εποχές των Voodoo είχα PSX και γενικά κονσόλες πριν από αυτό.

 

Νιώθω πολύ τυχερός που έζησα όλη αυτή την εξέλιξη...

Για κάποιο λόγο με το που διάβασα το ποστ σου και έφερα στο μυαλό μου με ανάποδη χρονική αλληλουχία τις κάρτες αυτές, θυμήθηκα τις εποχές που παίζαμε με μονοπύρηνα μπρίκια ακόμα (κυρίως τότε δηλαδή) και μόλις γινόταν κανένα μακελειό στην οθόνη σερνόταν το σύμπαν. Οπότε σε καμιά βαρβάτη έκρηξη γέρω γω κοιτούσαμε και ανάποδα ρε αδερφέ για να μη λαγκάρει το σύμπαν! ^_^

Εγώ τουλάχιστον το είχα σύστημα.Είχα αναπτύξει αντίστοιχο playstyle. :P

Και ώρες ώρες αναπολώ αυτά τα παλιά και μπαίνω σε φιλοσοφικού και ακαδημαϊκού τύπου σκέψεις και λέω, πραγματικά, δες όλη την εξέλιξη του κλάδου.Νομίζω είναι τουλάχιστον αστείο να πεις σε κάποιον σημερινό pc gamer πρόσεχε, μην προκαλείς και πολύ χαμό στην οθόνη γιατί θα τρέχει με 10fps το παιχνίδι. Παρόλ' αυτά θεωρώ πως συνολικά το γουστάραμε περισσότερο το gaming τότε.Μας γέμιζε περισσότερο δηλαδή.Και ας έχουμε πλέον τα μέσα, που σε θεωρητικό επίπεδο, θα έπρεπε να έχουν καταφέρει το ακριβώς αντίθετο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιο λόγο με το που διάβασα το ποστ σου και έφερα στο μυαλό μου με ανάποδη χρονική αλληλουχία τις κάρτες αυτές, θυμήθηκα τις εποχές που παίζαμε με μονοπύρηνα μπρίκια ακόμα (κυρίως τότε δηλαδή) και μόλις γινόταν κανένα μακελειό στην οθόνη σερνόταν το σύμπαν. Οπότε σε καμιά βαρβάτη έκρηξη γέρω γω κοιτούσαμε και ανάποδα ρε αδερφέ για να μη λαγκάρει το σύμπαν! ^_^

Εγώ τουλάχιστον το είχα σύστημα.Είχα αναπτύξει αντίστοιχο playstyle. :P

Και ώρες ώρες αναπολώ αυτά τα παλιά και μπαίνω σε φιλοσοφικού και ακαδημαϊκού τύπου σκέψεις και λέω, πραγματικά, δες όλη την εξέλιξη του κλάδου.Νομίζω είναι τουλάχιστον αστείο να πεις σε κάποιον σημερινό pc gamer πρόσεχε, μην προκαλείς και πολύ χαμό στην οθόνη γιατί θα τρέχει με 10fps το παιχνίδι. Παρόλ' αυτά θεωρώ πως συνολικά το γουστάραμε περισσότερο το gaming τότε.Μας γέμιζε περισσότερο δηλαδή.Και ας έχουμε πλέον τα μέσα, που σε θεωρητικό επίπεδο, θα έπρεπε να έχουν καταφέρει το ακριβώς αντίθετο.

 

Κοινώς, όλα αυτά που περιέγραψες σε μία εικόνα:

 

How+i+will+miss+it+_41da25cd5853e6027675

 

Και είμαι σίγουρος δεν ήταν καθόλου τυχαίο που είχαν βάλει αυτό το "εφέ" στη πασιέντζα  :lol:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...