Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το οποιο προκυπτει απο που ακριβως(ο χαρακτηρισμος εννοω)?

Ενταξη προσωπική μου άποψη είναι, τα τελευταία δύο TR δεν μου άρεσαν καθόλου, λίγο πολύ την ίδια άποψη έχουν όση ήταν fans του TR στην δεκαετία του 90. για παράδειγμα πριν κάνα χρόνο ήταν όταν ξανά τερμάτισα το TR4 και για ακόμα μια φορά συνειδητοποίησα ποσό ανώτερο είναι από τα σημερινά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πεστα: 

 

 

Για να μην πω για τα βυζιά, που τα κάνανε φυσιολογικά. Δεν θέλω φυσιολογικά βυζιά, σε μια γυναίκα 50 κιλά που έχει αψεξάδιαστο πρόσωπο, τέλεια νύχια και δροσερό δερματάκι, που παράλληλα έχει πέσει 100 φορές, έχει σκοτώσει 2000 well armed άνδρες, 1000 αρχαίους έλληνες τύπου Leonidas the spartan, και σώζει και τον prophet jesus που είναι immortal.

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξη προσωπική μου άποψη είναι, τα τελευταία δύο TR δεν μου άρεσαν καθόλου, λίγο πολύ την ίδια άποψη έχουν όση ήταν fans του TR στην δεκαετία του 90. για παράδειγμα πριν κάνα χρόνο ήταν όταν ξανά τερμάτισα το TR4 και για ακόμα μια φορά συνειδητοποίησα ποσό ανώτερο είναι από τα σημερινά.

Αλλο πραγμα να μην αρεσει σε καποιον ενα παιχνιδι προσωπικα και αλλο να λεει οτι ειναι γενικα για τα σκουπιδια.

 

Και εμενα δεν μου αρεσε πχ το βραβευμενο Shadow of mordor πχ αλλα δεν σημαινει οτι ειναι για τα σκουπιδια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο πραγμα να μην αρεσει σε καποιον ενα παιχνιδι προσωπικα και αλλο να λεει οτι ειναι γενικα για τα σκουπιδια.

 

Και εμενα δεν μου αρεσε πχ το βραβευμενο Shadow of mordor πχ αλλα δεν σημαινει οτι ειναι για τα σκουπιδια.

Εφόσον δεν μου αρέσει αρνούμαι να το χαρακτηρίσω διαφορετικά, δηλαδή με το ζόρι να λέω ότι είναι κάλο παιχνίδι ενώ δεν το πιστεύω ότι είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον δεν μου αρέσει αρνούμαι να το χαρακτηρίσω διαφορετικά, δηλαδή με το ζόρι να λέω ότι είναι κάλο παιχνίδι ενώ δεν το πιστεύω ότι είναι?

Αν καποιος δεν μπορει να καταλαβει το πολυ απλο οτι οταν κατι δεν του αρεσει προσωπικα δεν ειναι για τα σκουπιδια τοτε οποιος καταλαβε καταλαβε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο πραγμα να μην αρεσει σε καποιον ενα παιχνιδι προσωπικα και αλλο να λεει οτι ειναι γενικα για τα σκουπιδια.

 

Και εμενα δεν μου αρεσε πχ το βραβευμενο Shadow of mordor πχ αλλα δεν σημαινει οτι ειναι για τα σκουπιδια.

Λεει ο ανθρωπος που σε αλλο ποστ βγαζει ενα παιχνιδι σκουπιδι...

 

 

 

Και καλυτερα γραφικα να εχει απο το Uncharted,το θεμα ειναι οτι σαν συνολικο αποτελεσμα το παιχνιδι ειναι ο ορισμενος του 4-5/10,κοινως μια μετριοτητα και μιση.

 

Και μαλιστα την λεει και σε μελος που εγραψε οτι το ποσο μας αρεσει καποιο παιχνιδι ειναι υποκειμενικο θεμα.. Ο ορισμος της σταθεροτητας εισαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεει ο ανθρωπος που σε αλλο ποστ βγαζει ενα παιχνιδι σκουπιδι...

 

Και μαλιστα την λεει και σε μελος που εγραψε οτι το ποσο μας αρεσει καποιο παιχνιδι ειναι υποκειμενικο θεμα.. Ο ορισμος της σταθεροτητας εισαι!

 

 

Που κολλαει το ενα με το αλλο?Το παραπανω που το αναφερεις ετσι ξεκαρφωτα γραφτηκε απο μενα οντως για το παιχνιδι TheOrder.Οποιος το εχει παιξει ή δει ξερει για τι περιπτωση προκειται και εχει και μπολικες σελιδες που οι περισσοτεροι(για να μην πω ολοι)εκφερουν ολως τυχαιως την ιδια γνωμη/αποψη. Ημουν και στις δυο περιπτωσεις πολυ συγκεκριμενος στα παραδειγματα που ανεφερα,δεν το γενικευσα.

 

Προσπαθησα να το σταματησω πιο πανω για να μην βγουμε αλλο εκτως θεματος και κλειδωθει το θεμα,μην το γυρνας αλλου και ξανακλειδωθει.Φιλικα παντα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα παντως με ξενιζει που προσπαθουν ντε και καλα να βαλουν RPG στοιχεια σε διαφορα παιχνιδια που δεν τους ταιριαζει, στο μυαλο μου πιστευω το κανουν γιατι ειναι πολυ ευκολοτερο να κατασκευασεις ενα συστημα ψευτο-RPG με upgrades κτλ αντι να σχεδιασεις γριφους. Θελει πολυ παραπανω σχεδιαστικη δημιουργικοτητα να δημιουργησεις puzzles απο ενα απλο RPG progression.

 

Τωρα δεν εχω παιξει καθολου Uncharted για να σου πω (μονο οτι εχει εξερευνηση και σκαρφαλωμα μαζι με λιγη μαχη απ' οτι εχω δει ξερω) αλλα πιστευω οτι ενα Tomb Raider 2 η 3 reskinned με γραφικα του 2016 θα ηταν ανετα playable στην εποχη μας και θα ηταν μια ευχαριστη αλλαγη απο των ωκεανο mindless sandbox games που μας εχουν κατακλυσει (βλ. Assassin's Creed κτλ).

Αυτό ακριβώς.

 

Όλα τα παιχνίδια πλέον έχουν γίνει έτσι. Μα όλα.

 

Far Cry, Assasin's Creed, Mad Max, Tomb Raider, Middle Earth: Shadow of Mordor, Batman Arkham series, Prototype, Saint's Row, Watch Dogs... και η λίστα δεν τελειώνει.

 

Μεγάλοι χάρτες, πολύ περπάτημα, και συνήθως για να βρεις ένα 'relic' ... ένα 'trophy'.... άχρηστα πράγματα... Από την άλλη έχεις και παιχνίδια τύπου Witcher 3, που το κάνουν... σωστά!;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον κόσμο που το mobile gaming κυριαρχεί και το old-school gaming έχει σχεδόν πεθάνει πάλι καλά να λέμε που υπάρχουν κάποιες indie εταιρίες που βγάζουν κάνα game για εμάς τα "παπουδια" :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον κόσμο που το mobile gaming κυριαρχεί και το old-school gaming έχει σχεδόν πεθάνει πάλι καλά να λέμε που υπάρχουν κάποιες indie εταιρίες που βγάζουν κάνα game για εμάς τα "παπουδια" :D

Για πες παραδείγματα παιχνιδιών old-school... να κατεβάσω τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες παραδείγματα παιχνιδιών old-school... να κατεβάσω τίποτα!

 

Δεν ξερω εαν το θεωρεις old-school αλλα δοκιμασε το Inside, πραγματικα ξεχωριζει σαν τη μυγα μες το γαλα εαν το συγκρινεις με τα παιχνιδια της εποχης του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς.

 

Όλα τα παιχνίδια πλέον έχουν γίνει έτσι. Μα όλα.

 

Far Cry, Assasin's Creed, Mad Max, Tomb Raider, Middle Earth: Shadow of Mordor, Batman Arkham series, Prototype, Saint's Row, Watch Dogs... και η λίστα δεν τελειώνει.

 

Μεγάλοι χάρτες, πολύ περπάτημα, και συνήθως για να βρεις ένα 'relic' ... ένα 'trophy'.... άχρηστα πράγματα... Από την άλλη έχεις και παιχνίδια τύπου Witcher 3, που το κάνουν... σωστά!;

 

Πες τα χρυσοστομε, εχουμε μπουχτισει ολα τα παιχνιδια εχουν καταντησει να ειναι το ιδιο generic sandbox collectathon. Παλι καλα που βγαζουν ακομα μερικα παιχνιδια τυπου Talos Principle, Turing Test, Obduction, Dishonored κτλ

Everybody's Gone το the Rapture που έπαιξα τελευταία μου θύμισε λίγο Myst. Δεν έχει hud, map κτλ, έχει ένα είδος waypoint αλλα άνετα χάνεσαι.

 

Ωραια γραφικα και ατμοσφαιρα αλλα δε μπορω με καμια δυναμη να παιξω visual novel-walking simulators, δε με κραταει με τιποτα το παιχνιδι εαν δεν εχει εστω και ελαχιστα gameplay elements.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ tbh, μου πήρε καιρό να το τελειώσω και σκέψου είναι 6 ώρες game :D Το inside είναι απίστευτα μικρό δυστυχώς με το πιο απότομο τέλος που θυμάμαι τελευταία και το story είναι way too fuckin weird για να μην εξηγεί χριστό αλλα σαν gameplay/animation ήταν άψογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...