Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μέγεθος της γραμματοσειράς του rivatuner statistics το καθορίζεις μέσα από το ίδιο το rivatuner.

thanks.στο rivatuner το εκανα,αλλα πιθανολογω δε γινεται κατι παρομοιο στο steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι γινεται με τα uplay ,origin και paysafe καρτες. Βλεπω πως εχουν επιλογη για αγορα με paysafe(το steam δεν εχει ακομα) αλλα ομως θα δεχονται paysafe καρτες απο Ελλαδα ? Η να συνεχισω να αγοραζω και αυτα παιχνδιια σε κουτι οπως εκανα στου steam μεχρι πριν 1 μηνα που ηρθαν οι steam καρτες επιτελους και στην Ελλαδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Steam Survey August 2016: Almost 50% of the Steam-survey takers use Windows 10 64bit

 

Κάτι έλεγαν ότι μόλις πάψουν να είναι free θα σταματήσει η ροή τους, αλλά δεν φαίνεται κάτι τέτοιο. Αναγκαστικά λόγω DX12 βάζουν οι περισσότεροι 10άρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες μια ερωτηση δεν ξερω αν ειναι off topic ποια windows είναι τα καλυτερα για gaming για εσας;έχω τα 8.1 αξιζει η μεταβαση στα 10;η να περιμενω λιγο ακομα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα κολλήματος, όταν κάτι λειτουργεί άψογα γιατί να αλλάξεις, και στην τελική άμα ήθελα τέτοιου είδους menu/ui κτλ θα έπαιρνα tablet. Σοβαρά δεν ξέρω άτομα που έχει win10, εκτος από την θεία μου που τις έκανε αυτόματο update :D Επίσης πιο game είναι αυτό που σε αναγκάζει να βάλεις?! Δεν ξέρω κανένα που να αξίζει τώρα και αυτά που είναι να βγούν είναι αμφιλεγόμενα. Just saying, no offence to win10 users ;)

 

edit: εκτος από το ROTR φυσικά αλλα δεν είναι exlcusive.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το tablet UI ήταν για τα Win8(Όχι 8.1), πλέον μια χαρά είναι το UI και σωστότατο για desktop PC. Τώρα αν αξίζουν τα Win10 παιχνίδια ή όχι, αυτό είναι καθαρά στις προτιμήσεις του καθενός. Προσωπικά θέλω να παίξω το Forza Horizon 3 και το Gears of War 4 ας πούμε όπως και κάτι άλλα που έχουν ανακοινώσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεδομενο ειναι οτι οποίος θελει να παιζει καινουργια παιχνιδια θα πρεπει να βαλει τα 10αρια το θεμα μου εινια αν ειναι σταθερα μετα απο πολλα χρονια με τα 7αρια εβαλα περσυ τα 8.1 και με βολεψαν αρκετα αν ειχα πιο καινούργια καρτα γραφικων δεν θα το συζηταγα αλλα εχω την 270χ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεδομενο ειναι οτι οποίος θελει να παιζει καινουργια παιχνιδια θα πρεπει να βαλει τα 10αρια το θεμα μου εινια αν ειναι σταθερα μετα απο πολλα χρονια με τα 7αρια εβαλα περσυ τα 8.1 και με βολεψαν αρκετα αν ειχα πιο καινούργια καρτα γραφικων δεν θα το συζηταγα αλλα εχω την 270χ

Στην παρουσα φαση δεν αξιζει επειδη εχασες το promotion για δωρεαν αναβαθμιση αλλα να το εχεις υποψη σου οτι θα χρειαστεις για αργοτερα W10. Εκτως φυσικα αν καποιο απο τα παιχνιδια που υποστηριζουν Dx12(ή ειναι dx12 exclusive)σε ενδιαφερει προσωπικα

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_games_with_DirectX_12_support

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα Windows 10 είναι κατά πολύ καλύτερα από τα 7 και από τα 8.1. Εννοείται ότι δεν υπάρχει λόγος να ΜΗΝ πάει κάποιος σε 10άρια (μην διαβάσω πάλι το επιχείρημα περί «παρακολούθησης», κλείστε τις αντίστοιχες ρυθμίσεις όπως κάνουμε όλοι, δεν τρέχει τίποτα).

 

Στην παρουσα φαση δεν αξιζει επειδη εχασες το promotion για δωρεαν αναβαθμιση αλλα να το εχεις υποψη σου οτι θα χρειαστεις για αργοτερα W10. Εκτως φυσικα αν καποιο απο τα παιχνιδια που υποστηριζουν Dx12(ή ειναι dx12 exclusive)σε ενδιαφερει προσωπικα

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_games_with_DirectX_12_support

 

Στα γνωστά μέρη το κλειδί κοστίζει 27 ευρώ με την ασφάλεια, δεν αξίζει να μην τα αγοράσει κάποιος. Δεν λέει κάτι το ότι έχει λήξει η δωρεάν περίοδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Windows 10 είναι κατά πολύ καλύτερα από τα 7 και από τα 8.1. Εννοείται ότι δεν υπάρχει λόγος να ΜΗΝ πάει κάποιος σε 10άρια (μην διαβάσω πάλι το επιχείρημα περί «παρακολούθησης», κλείστε τις αντίστοιχες ρυθμίσεις όπως κάνουμε όλοι, δεν τρέχει τίποτα).

 

 

Στα γνωστά μέρη το κλειδί κοστίζει 27 ευρώ με την ασφάλεια, δεν αξίζει να μην τα αγοράσει κάποιος. Δεν λέει κάτι το ότι έχει λήξει η δωρεάν περίοδος.

το κλειδί που παρέθεσες ανοίγει την κανονική έκδοση σαν stand-alone ή αναβάθμιση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Windows 10 δεν είναι λειτουργικά καλύτερα απλά είναι smartphone, tablet user friendly kai look good. Εγώ θέλω performance και accessibility, σεβαστή η γνώμη σας και οι λόγοι σας αλλα τουλάχιστον όταν λέτε κόσμο να πάει σε 10 να λέτε και τα προνόμια γιατί εγώ δεν ξέρω κανένα άλλο ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...