Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατεβαζω από 100 έως 1000 σου φαινετε περίεργο κι όμως με το "24αρι" της wind που έχω και πληρώνω γύρω στο 35αρι το δίμηνο έχω τεράστιων διαστάσεων ασταθειες στη ταχύτητα μου, με έχω πιάσει να κατεβαζω και με 100-150 αλλά έχει τύχει βέβαια να πιάνω και 800 kbps σπανίως βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατεβαζω από 100 έως 1000 σου φαινετε περίεργο κι όμως με το "24αρι" της wind που έχω και πληρώνω γύρω στο 35αρι το δίμηνο έχω τεράστιων διαστάσεων ασταθειες στη ταχύτητα μου, με έχω πιάσει να κατεβαζω και με 100-150 αλλά έχει τύχει βέβαια να πιάνω και 800 kbps σπανίως βεβαια

 

Ε τοτε ισως θα ηταν καλυτερο ή να τους το ανεφερες αυτο ή να κοιταζες προς αλλου μερια. Οκ αυτο το ''εως 24'' γνωριζουμε οτι παντα ειναι λιγοτερο αλλα το να πιανεις 1-10 μεγιστο ειναι κοροιδια και κλεψια εν μερη οπου και αν μενεις. Σκεψου την αλλαγη παντως σε αλλο παροχο αν δεν μπορουν να σου βελτιωσουν την κατασταση γιατι ειναι πολλα τα λεφτα.

 

 

Το βαλα σε spoiler λογω off topic. Οσον αφορα τωρα αυτο που ειπες οχι δεν γινεται να νοικιασεις πλεον παιχνιδια για τον πολυ απλο λογο οτι εχουν μεσα κωδικο ενεργοποιησης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι ακομα και να ισχυει αυτο περι Denuvo και Doom/Rise,τα παιχνιδια τις πωλησεις που ηταν να κανουν τον πρωτο καιρο του hype τις εκαναν και αυτο τους ενδιαφερει περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just Cause 3, Rise of the Tomb Raider & Inside have been cracked/bypassed


Hell, it's about time! :P

 

Μιλάμε για bypass που πατάει σε bug του Steam(Το κοροϊδεύει και νομίζει το Steam ότι παίζεις το demo του DOOM), θα το patch-άρουν και τέλος το πανηγύρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι παιξαμε για λιγο το JC3 και ειδαμε οτι δε χασαμε τιποτα που δεν το αγορασαμε.

οπως και για το Tomb Rider, που το ταβανι ηταν τα 20€ για ενα ξαναζεσταμενο φαγητο.

 

ας μεινουν στο ντελαπονγκο, τα κερδη τους με ή χωρίς protection δεν αλλαζουν δραματικα

μιας και οτι αξιζει πραγματικα, αγοραζεται απ'το Μ.Ο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χασατε πολλα. Εγω τα αγορασα τζαμπα  με 2  δωροεπιταγες που ειχα.(παλι καλα) . Παιχνιδαρα το Rise of the tomb raider . To just cause 3 ειναι ενα διασκεδαστικο παιχνιδι με μπολικη δραση που σιγουρα θα ενθουσιασει ολους οσους τους αρεσουν τετοια παιχνδιαι οπως εγω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν τα αγορασες τσαμπα. οι δωροεπιταγες ειναι πληρωμενες, απλως οχι αμεσα αλλα εμμεσα.

ειδα κατι βιντεακια για το πως παιζεις οποτε ναι, για εσενα ειναι παιχνιδαρες αλλα οχι για ολους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω ή ετσι καταλαβα μετα απο 2ωρο gameplay οτι το RoTR ειναι μια ελαφρως καλυτερη επαναληψη σε γραφικα από το προηγουμενο, ακριβως ιδια animation + cut scenes.

 

μονο για την ιστορια δεν μπορω να μιλησω μιας κ δεν με κρατησε να το συνεχισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίδια συνταγή είναι ναι, αλλά έχει πολύ καλύτερη εξερεύνηση στα tombs από το προηγούμενo και τα side quests έχουν ενδιαφέρον. Η ιστορία του από την άλλη δεν λέει και πολλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι παιξαμε για λιγο το JC3 και ειδαμε οτι δε χασαμε τιποτα που δεν το αγορασαμε.

οπως και για το Tomb Rider, που το ταβανι ηταν τα 20€ για ενα ξαναζεσταμενο φαγητο.

 

ας μεινουν στο ντελαπονγκο, τα κερδη τους με ή χωρίς protection δεν αλλαζουν δραματικα

μιας και οτι αξιζει πραγματικα, αγοραζεται απ'το Μ.Ο !

Με αυτη την λογικη το μεγαλυτερο κομματι των παιχνιδιων δεν αξιζουν αγορα αφου ειναι Sequel και εν μερη μια απο τα ιδια. 

 

Μια χαρα παιχνιδαρα ειναι το Rise σε οποιον αρεσε το προηγουμενο παιχνιδι ακριβως οπως ειναι και τα Uncharted αλλωστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτη την λογικη το μεγαλυτερο κομματι των παιχνιδιων δεν αξιζουν αγορα αφου ειναι Sequel και εν μερη μια απο τα ιδια. 

 

Μια χαρα παιχνιδαρα ειναι το Rise σε οποιον αρεσε το προηγουμενο παιχνιδι ακριβως οπως ειναι και τα Uncharted αλλωστε.

 

προσωπικη γνωμη εγραψα, ετσι ; δεν επεβαλα σε καποιον την αποψη μου.

το να απαντας μια χαρα παιχνιδαρα ειναι, προφανως αντικατοπτριζει τη δικη σου οπτικη κ φυσικα τη δικη σου τσεπη.

 

ο χρονος μου & τα χρηματα μου δαπανωνται σε κατι που θα ορίσω εγώ αν αξίζει ή οχι.

οποτε τα 25€ δεν τα δινω για ενα παιχνιδι που εχω ξαναπαιξει & για οπτικο θεαμα που εχω ξαναδει.

 

το άρμεγμα - παραδειγμα με τη φαση του Uncharted δεν εχει να μου πει τιποτα.

ειναι σα να μου λες οτι επειδη στην ελλαδα ψηφιζει ο κοσμος πασοκ, νδ, συριζα πρεπει κι εγω να κανω το ιδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν βλεπεις πολυ θετικη αποδοχη απο κοινο και κριτικους τοτε ναι ενα παιχνιδι ειναι πολυ καλο 

http://www.metacritic.com/game/pc/rise-of-the-tomb-raider

 

 

το θεμα ειναι οτι παιξαμε για λιγο το JC3 και ειδαμε οτι δε χασαμε τιποτα που δεν το αγορασαμε.

οπως και για το Tomb Rider, που το ταβανι ηταν τα 20€ για ενα ξαναζεσταμενο φαγητο.

 

ας μεινουν στο ντελαπονγκο, τα κερδη τους με ή χωρίς protection δεν αλλαζουν δραματικα

μιας και οτι αξιζει πραγματικα, αγοραζεται απ'το Μ.Ο !

Επισης διορθωση αλλα οταν λες προσωπικη γνωμη δεν χρησιμοποιεις πληθυντικο.

 

Προσωπικη γνωμη καποιου ειναι να πει οτι ολα τα παιχνιδια τα παιζει απο το θειο εκτως απο τα ποδοσφαιρακια.Αυτο ομως δεν σημαινει οτι θα τον παρουμε στα σοβαρα.

 

Ουτε επεβαλα οτι επειδη το παιχνιδι ειναι καλο πρεπει να το παρει καποιος day one.


ο χρονος μου & τα χρηματα μου δαπανωνται σε κατι που θα ορίσω εγώ αν αξίζει ή οχι.

 

Δεν διαφωνω σε αυτο που γραφεις γιατι ειναι κατι που ισχυει αλλα οπως εγραψα και παραπανω ειναι πολυ γενικο και αοριστο δυστηχως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just Cause 3, Rise of the Tomb Raider & Inside have been cracked/bypassed

 

Μιλάμε για bypass που πατάει σε bug του Steam(Το κοροϊδεύει και νομίζει το Steam ότι παίζεις το demo του DOOM), θα το patch-άρουν και τέλος το πανηγύρι.

 

Μιλάμε για bug του steam? Για να λειτουργεί για όλα τα games φαντάζομαι πως ναι.

 

Θα κάνω την υπόθεση ότι αν κάνεις εγκατάσταση έκδοση πριν το διορθώσουν, θα λειτουργεί ακόμα το exploit.

 

Βέβαια, όπως έχει ειπωθεί πολλές φορές από μέλη του forum και συμφωνώ προσωπικά, θεωρώ ότι δεν υπάρχει λόγος κάποιος να αγοράσει day 1 κάποιο τίτλο. Με τα τόσα προβλήματα που έχουν στο launch η έξυπνη κίνηση κατ'εμε είναι να περιμένεις τουλάχιστον 6 μήνες να βγουν τα patch και να το πάρεις μισή τιμή σε κάποιο sale. Ακόμα φτηνότερα αν έχεις και άλλους τίτλους να ασχοληθείς και περιμένεις περισσότερο.

 

EDIT καθώς δεν ξεκαθαρίζω τι θέλω να πω. Εννοώ ότι δεν υπάρχει λόγος να μπεις στην διαδικασία να κατεβάσεις πειρατικό ένα τίτλο και να μην περιμένεις 6+ μήνες να το αγοράσει νόμιμα πολύ πιο φτηνά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...