Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Sellouts ; Χαχαχαχαχαχα Τι νομίζεις ότι είναι η Remedy; Ο Μπάμπης και ο Μήτσος που φτιάχνουν παιχνίδια βάσει μιας ιδεολογίας;

 

Εταιρεία είναι. Πρέπει να ταΐζουν 130 στόματα μαζί με τις οικογένειες τους. Κέρδος θέλει.

 

Βασικά το ανέφερα για τελευταία που τα κάναν πλακάκια με την Microsoft, φυσικά έτσι όπως τα λες είναι αλλα θέλω να πιστεύω ότι κάνοντας κάτι καλο και παραμένοντας πιστός στους πελάτες σου κερδίζεις παραπάνω στο χρόνο, ναι παίρνει περισσότερο καιρό αλλα στο τέλος ανταμείβεσαι (CDPR), και το πιο σημαντικό χτίζεις εμπιστοσύνη και καλή φήμη. Αλλα ναι ξέρω απληστία, αρχαίο κακό μαζί με την βλακεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ισως ειναι καλυτερο ετσι οπως το εβαλες παραπανω αν δεν υπαρχει κιολας ενδιαφερον τσαμπα θεμα θα ανοιχτει :P

 

Βεβαια το καλυτερο σχολιο που βλεπω απο κατω ''Might be the closest we get to a Kain game for a while.'' αλλα χωρις gameplay δυσκολο να βγαλουμε ακρη απο το παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη γελας καθολου. Οταν σου αντιπαραθετουν οτι απτο να παρουν mid-ranged PC προτιμουν κονσολα που ειναι και πιο οικονομικη,μετα πως να μην τους αποκαλεσεις peasants.Οχι πες μου

 

Αυτο και το οτι πρεπει να κανεις upgrade το PC σου καθε 2-3 χρονια ειναι απτους μεγαλυτερους μυθους που φτιαξανε καποιοι(γιατι αραγε?) για να χαφτουν οι κονσολαδες. Αν οι δηλωσεις περι cinematic 24 fps δεν πηγαινουν σε peasants,τοτε σε ποιους πηγαινουν?

 

Ο ορος δυστυχως δεν ειναι τιποτα αλλο παρα ακριβης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Σιγά μη δίνω 300 ευρώ κάθε τρία χρόνια για κάρτα γραφικών.»

 

 

 

I lol'd. :D

αν και βαριέμαι τις κονσόλες (γιαυτό και δεν πήρα μετά το 360 επειδή δεν το χρησιμοποίησα πάνω απο λίγες ώρες) , απο που προκείπτει το "600 euro" για παιχνίδια? καταρχάς μπορείς να τα βρεις πολύ φθηνότερα ίσως και μισή τιμή(όπως και στο pc) αρκεί να κάνεις μια στοιχειώδη έρευνα και να μην πας καρφί στη μεγάλη αλυσίδα.  

 

post-353959-0-25935500-1465795072_thumb.jpg

 

το ss το έβγαλα τώρα κ είναι απο site που έχω ψωνίσει εκατοντάδες euro χωρίς το παραμικρό πρόβλημα, χρόνια τώρα , ούτε παράνομα/κλεμμένα είναι ούτε έχεις θέμα. 

 

πάντως η εικόνα είναι true 100% γιατι μην ξεχνάμε μεταξύ αλλων πως το pc αν έχει στηθεί με τη σωστή mobo etc θα δεχθεί κ αναβαθμίσεις όταν χρειαστεί , η κονσόλα πάλι θα μείνει ίδια ή αν αναβαθμιστεί θα πρέπει να πάρεις νέο μοντέλο (τα καλά της sony κ ms τελευταία) πληρώνοντας ΑΚΟΜΑ περισότερα άρα και το 1000 euro που λέει λίγο είναι 

 

Και μη μου πει κανείς το αστείο "δεν σε υποχρεώνει κανείς" οκ , περιμένετε και θα δούμε πόσο θα τραβάνε τα σημερινά τα xbox one και ps4 για vr , τώρα πολλοί λένε οτι δεν τους νοιάζει , όταν βγει όμως...

απ την άλλη τα pc μπορούν απο τώρα να στηθούν vr ready χωρίς τρελό κόστος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

αν και βαριέμαι τις κονσόλες (γιαυτό και δεν πήρα μετά το 360 επειδή δεν το χρησιμοποίησα πάνω απο λίγες ώρες) , απο που προκείπτει το "600 euro" για παιχνίδια? καταρχάς μπορείς να τα βρεις πολύ φθηνότερα ίσως και μισή τιμή(όπως και στο pc) αρκεί να κάνεις μια στοιχειώδη έρευνα και να μην πας καρφί στη μεγάλη αλυσίδα. 

 

Κατ' αρχάς, έβαλα την εικόνα χάριν αστεϊσμού. Κατά δεύτερον δεν μιλάει για ευρώ, αλλά για δολλάρια (πολύ σημαντική διαφορά).

 

Πάντως, αυτή τη στιγμή το Steam account μου έχει 967 games τα οποία αξίζουν πραγματική τιμή 2605 ευρώ (πολλά shovelware μέσα, πολλά ΑΑΑ μέσα, εννοείται με sales, με κλειδάδικα και με bundles). Με πολύ πρόχειρους υπολογισμούς στο Wii U μου έχω γύρω στους 20 τίτλους για τους οποίους πρέπει να έχω δώσει γύρω στο 200άρι, ενώ στο 3DS μου έχω σκάρτους 100 τίτλους που μου έχουν κοστίσει γύρω στα 350-400 ευρώ (και πάλι, VC/AAA τίτλοι μέσα, με προσφορές, άλλα digital και άλλα σε κουτάκι, ανάλογα την προσφορά κάθε φορά, ακόμα και με κάποιους τίτλους μεταχειρισμένους).

 

Το Steam μαζί με τα κλειδάδικα βγαίνει πολύ φθηνότερο, ακόμα κι έτσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Σιγά μη δίνω 300 ευρώ κάθε τρία χρόνια για κάρτα γραφικών.»

 

13435440_1120391221359790_28567539236281

 

I lol'd. :D

 

lol με την παραπλανητική εικόνα. Στα online features ξέχασαν να προσθέσουν ότι με 40κάτι ευρώ τον χρόνο στο one(και πλέον με το bc) παίρνεις 48 παιχνίδια τον χρόνο, και όχι σαν αυτά τα indies που δίνουν στο ps4. Από κει και πέρα ας κόψει-ράψει κάποιος τις τιμές με τον πίνακα από κάτω σύμφωνα με τις ανάγκες του και ας βγάλει το πραγματικό κόστος. Αν εστίαζε στους κατόχους του ps4(που είναι και η πλειοψηφία) να το καταλάβω, αλλά εφόσον κάνει αναφορά στο one είναι λίγο outdated  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

lol με την παραπλανητική εικόνα. Στα online features ξέχασαν να προσθέσουν ότι με 40κάτι ευρώ τον χρόνο στο one(και πλέον με το bc) παίρνεις 48 παιχνίδια τον χρόνο, και όχι σαν αυτά τα indies που δίνουν στο ps4. Από κει και πέρα ας κόψει-ράψει κάποιος τις τιμές με τον πίνακα από κάτω σύμφωνα με τις ανάγκες του και ας βγάλει το πραγματικό κόστος. Αν εστίαζε στους κατόχους του ps4(που είναι και η πλειοψηφία) να το καταλάβω, αλλά εφόσον κάνει αναφορά στο one είναι λίγο outdated  :D

 

Σου χαρίζουν 48 παιχνίδια το χρόνο με 40κάτι ευρώ; Επειδή είπες «παίρνεις», όχι τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...