Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακομα αναφερεται παιχνιδι Call of duty στο θεμα για pc???Καλα ποσο φτυσιμο πρεπει να φαει απο την κοινοτητα των υπολογιστων αυτη η σειρα για να μην αναφερεται καν????Κονσολο παιχνιδο ειναι και εκει εχει ολως τυχαιως τον περισσοτερο κοσμο και τους ενδιαφερει αυτη η αγορα. Εμας μας εχουν απεξω,εξου και το ολο θεμα με dedicated servers(αλλα και αποδοσης στο τελευταιο Black ops 3).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γεράσουμε και θα βγαίνουν ακόμα CoD. Μη τυχόν και πάρουν κανένα ρίσκο να βγάλουν κάτι καινούριο.

 

Δηλαδη συγγνωμη,εσυ θα μπορουσες να βγαζεις ευκολα κερδη καθε χρονο και δεν θα το κανες? Οι καταναλωτες φταινε 100% οταν τους πλασαρεις κατα 90% το ιδιο προιον καθε χρονο σε full price. Ουτε καν ποιοτικα campaigns βγαζουν για να κρατησουν τα προσχηματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΟ Google Drive...

 

Κρατούσα πάντα ένα backup του save από το Black Flag στο Google Drive (με c/p). Προχθές χρειάστηκε να κάνω format το partition που έχω τα Windows 8.1 (για games). Σήμερα επανέφερα το αντίγραφο που είχα κρατήσει και ανακάλυψα πως το Drive τα έχει κάνει μαντάρα...

 

Έχασα πάμπολες ώρες παιχνιδιού μιας και πλέον είμαι σε παλαιότερο save (και μάλλον δεν έχω διάθεση να ξαναπαίξω όλο αυτό το κομμάτι). Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς έγινε. Το ιστορικό μου στο Drive (uploads και trash) δείχνει τελευταίο upload αρχείου στις 20 και 21 Απριλίου. Από τότε είχα ξανανεβάσει το save πάμπολλες φορές, χωρίς να έχω αλλάξει τίποτα στον υπολογιστή.

 

Και όντως, μέσα στον φάκελο του save υπάρχουν δύο φάκελοι με συγχρονισμό 26 Απριλίου (που είναι ο σωστός) χωρίς όμως αρχεία μέσα τους... Τα τελευταία αρχεία είναι στους υπόλοιπους δύο φακέλους, με παλαιότερο συγχρονισμό. Για κάποιο λόγο το Drive δεν συγχρόνισε τα αρχεία μέσα σε αυτούς φακέλους, αν και είχε όλο τον χρόνο να το κάνει.

 

Το πήρα το μάθημα μου. Πίσω στο Spideroak και τοπικό backup για ότι είναι πολύ κρίσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΟ Google Drive...

 

Κρατούσα πάντα ένα backup του save από το Black Flag στο Google Drive (με c/p). Προχθές χρειάστηκε να κάνω format το partition που έχω τα Windows 8.1 (για games). Σήμερα επανέφερα το αντίγραφο που είχα κρατήσει και ανακάλυψα πως το Drive τα έχει κάνει μαντάρα...

 

Έχασα πάμπολες ώρες παιχνιδιού μιας και πλέον είμαι σε παλαιότερο save (και μάλλον δεν έχω διάθεση να ξαναπαίξω όλο αυτό το κομμάτι). Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς έγινε. Το ιστορικό μου στο Drive (uploads και trash) δείχνει τελευταίο upload αρχείου στις 20 και 21 Απριλίου. Από τότε είχα ξανανεβάσει το save πάμπολλες φορές, χωρίς να έχω αλλάξει τίποτα στον υπολογιστή.

 

Και όντως, μέσα στον φάκελο του save υπάρχουν δύο φάκελοι με συγχρονισμό 26 Απριλίου (που είναι ο σωστός) χωρίς όμως αρχεία μέσα τους... Τα τελευταία αρχεία είναι στους υπόλοιπους δύο φακέλους, με παλαιότερο συγχρονισμό. Για κάποιο λόγο το Drive δεν συγχρόνισε τα αρχεία μέσα σε αυτούς φακέλους, αν και είχε όλο τον χρόνο να το κάνει.

 

Το πήρα το μάθημα μου. Πίσω στο Spideroak και τοπικό backup για ότι είναι πολύ κρίσιμο.

Και το παραπανω εχει τι σχεση ακριβως με το Pc gaming????Α ναι καλα καταλαβαμε,καμια απολυτως  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το παραπανω εχει τι σχεση ακριβως με το Pc gaming????Α ναι καλα καταλαβαμε,καμια απολυτως  :-)

 

Ούτε το δικό σου έχει κάποια σχέση με το PC gaming, ούτε mod βλέπω να είσαι. Στο πρώτο μήνυμα αναφέρει:

 

 

Ανοίγω αυτό το topic όπου θα μπορούμε να κουβεντιάσουμε γενικά για το PC Gaming

 

Κατά την γνώμη μου, ο τρόπος που διαχειριζόμαστε τα saves στο PC Gaming έχει σχέση με το PC gaming, οπότε μπορώ να ποστάρω εδώ (και να μην ανοίγω νέο topic για να κάνω ένα σχόλιο πάνω σε αυτό).

 

Προφανώς όμως συζήτηση επί αυτού δεν θα κάνω, δεν είμαι mod. Αν κάποιος mod διαφωνεί, ας το σβήσει, μαζί με αυτό εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε το δικό σου έχει κάποια σχέση με το PC gaming, ούτε mod βλέπω να είσαι. Στο πρώτο μήνυμα αναφέρει:

 

 

 

Κατά την γνώμη μου, ο τρόπος που διαχειριζόμαστε τα saves στο PC Gaming έχει σχέση με το PC gaming, οπότε μπορώ να ποστάρω εδώ (και να μην ανοίγω νέο topic για να κάνω ένα σχόλιο πάνω σε αυτό).

 

Προφανώς όμως συζήτηση επί αυτού δεν θα κάνω, δεν είμαι mod. Αν κάποιος mod διαφωνεί, ας το σβήσει, μαζί με αυτό εδώ.

Καλα ενταξυ οτι πεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ωραία. Αφού είναι πιο "profitable" τότε μήπως να έδιναν και λίγο περισσότερη προσοχή σε αυτό οι devs όσο αναφορά τα ports και τα επίτηδες downgrades? Ή γιατί όχι, να βγάλουν και κάποιον PC exclusive τίτλο που να εκμεταλλεύεται σωστά το σημερινό hardware με πολύ καλό scalability και για παλιότερα συστήματα. Τότε μόνο θα είχε νόημα η παραπάνω είδηση.

 

 

Έχουμε βαρεθεί πια να ακούμε αυτή την καραμέλα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση παιδιά, το quantum break και το forza motorsport 6 apex που θα βγούνε για windows 10 και γενικά όσα παιχνίδια που εκτός από το Xbox one θα βγούνε και για windows 10, θα είναι διαθέσιμα μόνο στο store ή θα βγούνε και σε pc-dvd έκδοση ( σε δισκάκι δηλαδή...) ;; Ξέρει κανείς ;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...