Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το νήμα αυτό αφορά το PC Gaming και μόνο, πόσες φορές πρέπει να το γράψουμε δηλαδή για να το εμπεδώσετε ;

Ειδες καπου να γραφεται το αντιθετο???Εγω γιατι ολα τα σχολια και λενε για το τι επικρατει στο pc gaming τον τελευταιο καιρο αρα εντος θεματος???

 

Το οτι αρκετες φορες το θεμα ξεφευγει ειναι λογικο οταν απο κυκλοφοριες εισαι οπως τις αναγραφει δεξια το gamespot πχ

http://www.gamespot.com/

 

Ολες αγνωστες. Υπολογισε οτι μεχρι και τον Αυγουστο,απο τα πιο ενδιαφερονται(για κουβεντα)παιχνιδια που βγαινουν στο pc ειναι τα Doom και Overwatch μεχρι τον Αυγουστο που εχουμε το Deus Ex και το expansion του Wow,αντε πες και το expansion του witcher 3.

 

Τραγικη κατασταση κοινως(ειδικα αν σκεφτουμε και τι παιχνιδια εχουν βγει και ως τωρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συμφωνώ ότι ειναι παγίδα για τις κονσόλες να μοιάσουν στους υπολογιστές απο την άποψη ότι θα ειναι απλά μια κακή απομίμηση αλλα τι άλλο μπορούν να κάνουν; Εγώ πιστεύω ότι σιγά σιγά τα παιχνίδια θα έχουν μια πλατφόρμα και αυτή λέγεται pc. Κακά τα ψέματα κάποτε αγόραζες κονσόλα για τα γραφικά κάτι το οποίο δεν ισχύει τώρα. Προβλέπω αυτή αντίληψη να εξαλειφθεί και απο τους ποιο αμαθείς σιγά σιγά κάτι που θα αναγκάσει της εταιρίες κονσολών να ρίξουν χρήματα και στο pc. Παρόλα αυτά ακόμα και σήμερα εάν δεν χρειαζόμουν τον υπολογιστή για την δουλειά μου το πιθανότερο ήταν να επερνα κονσόλα γιατί ειναι ακόμα και σήμερα ποιο εύχρηστη για gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ο psycho περιμενει για νεα καρτα γραφικων να κατι αφιερωμενο και σε αυτον(πλακα κανω εννοειται)αλλα και γενικα στο pc gaming και τα ports http://www.gamespot.com/videos/5-of-the-worst-pc-ports-ever-the-gist/2300-6431825/

και φυσικα σε αυτα να βαλουμε μεσα και τα παιχνιδια για windows 10 store(Quantum Break και Gears of war :) ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει... περίμενε τη κατάλληλη στιγμή για να το πει!

 

Το 2011 μετά το μεγάλο κράξιμο του DNF αποκαλύφθηκε καπάκι το Serious Sam 4, που έδινε αυτό που όλοι περίμεναν (old school hardcore fps), στέλνοντας τον Duke για βρούβες.

 

Φέτος, μετά το κράξιμο του Doom multiplayer, σκάει αυτή η είδηση... Τυχαίο ? Δεν νομίζω.  ;)

 

Άρα περιμένουμε Blackroom + Serious Sam 4 εναγωνίως.

 

 

υ.γ. Έπρεπε να μπει και ο John Carmack για το γαμώτο της υπόθεσης, for old time's shake! 

υ.γ.2 μην είναι κάμια Daikatana όμως ε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταρχάς το trailer, το concept του παιχνιδιού, η φάτσα του Romero (με το βαμμένο νύχι :D) και η σάπια φωνή του σάπιου αφηγητή είναι τελείως '80s trash σε βαθμό να μου θυμίσουν την εσκεμμένη παρωδία Blood Dragon. Ακούς εκεί VR κόσμοι :D

 

Επίσης κι εμένα μου φάνηκε πως είχαν το λάθος Carmack στα credits. Για να δούμε. Ελπίζω ο Romero να έχει βάλει μυαλό στο κεφάλι του και να μας ξαναθυμήσει τις παιχνιδάρες που έβγαζε κάποτε (και όχι το Daikatana).

Επεξ/σία από Tobajara
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...