Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

 

Ναι, καλή ιδέα θα είναι πολύ ευχάριστο να βγει σε πισί.

 

Επιτέλους θα καταφέρω να τα παίξω σε 1080p στο πισί μου! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ρίξω λίγο λάδι στη φωτιά!Πώς πιστεύετε ότι θα επηρεάσει το pc gaming μια ενδεχόμενη κυκλοφορία αναβαθμισμένων τεχνικά κονσολών;

Ανεξάρτητα από τον αντίκτυπο που μπορεί να έχει στα παιχνίδια αυτά καθεαυτά, προβλέπω μεγάλη κλάψα και από τους pcάδες.Μέχρι τώρα ακούμε, μα έχω 600€ gpu γιατί να παίζω όπως στο ps4, σε ένα 6μηνο θα ακούμε, μα έχω 600€ gpu, γιατί να παίζω με 15fps; ^_^

Μόνο μην το γυρίσουμε πάλι σε pc vs consoles ε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω να παθαίνουν ζημιά μόνο οι κονσόλες από το "πούλημα". Δεν έχουν συνηθίσει οι console users σε τόσο σύντομη απαξίωση.

Εμάς αδιάφορο, άλλωστε δεν υπάρχει gpu που να τρέχει σε 4Κ-60fps-ultra τα υπάρχοντα παιχνίδια, ούτε το PS4+ θα μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δίνω κάποιες λίγες πιθανότητες στο εξής ενδεχόμενο: διάβασα χθες ότι ήδη οι διάφοροι devs έχουν αρχίσει και ξυνίζουν τα μούτρα, ειδικά οι μικρότεροι.Διαμαρτύρονται διότι εάν χρειαστεί να έχουν προς παράδοση επί της ουσίας δύο εκδόσεις για το κάθε παιχνίδι ή και την κάθε κονσόλα, αυτό θα συνεπάγεται επιπλέον κόστος, προσωπικό, φόρτο και χρόνο εργασίας κλπ.Κάτι για το οποίο δε ρωτήθηκαν εάν μπορούν να το αντέξουν.Και υποψιάζομαι ότι πολλοί μπορούν να "στραβώσουν" και να πουν, μιας και τα pc έχουν δυναμική εδώ και καιρό, pc σου ερχόμαστε.

 

Όσο για τις κονσόλες, ειδικά για το ps4, ειλικρινά δεν πιστεύω ότι θα πέσει ο ρυθμός των πωλήσεών του.Είναι μεν πρωτόγνωρες αυτές οι καταστάσεις, αλλά πλέον ζούμε για να αγοράζουμε ότι μας δίνουν.Δε βλέπω να αλλάζει κάτι ως προς αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδιαφορω. Εγω περιμενω τις νεες gpu για να πεσουν οι τιμες των παλιων μπας και παρω καμια 980 γιατι η 390 μαμιεται

Να ξέρεις όταν βγουν οι νέες,σε περιμένει ήδη μια 980ti σε super τιμή.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδιαφορω. Εγω περιμενω τις νεες gpu για να πεσουν οι τιμες των παλιων μπας και παρω καμια 980 γιατι η 390 μαμιεται

Επικη απογοητευση η 980 για αυτα που ζηταει και αυτα που προσφερει.

Για να ρίξω λίγο λάδι στη φωτιά!Πώς πιστεύετε ότι θα επηρεάσει το pc gaming μια ενδεχόμενη κυκλοφορία αναβαθμισμένων τεχνικά κονσολών;

Ανεξάρτητα από τον αντίκτυπο που μπορεί να έχει στα παιχνίδια αυτά καθεαυτά, προβλέπω μεγάλη κλάψα και από τους pcάδες.Μέχρι τώρα ακούμε, μα έχω 600€ gpu γιατί να παίζω όπως στο ps4, σε ένα 6μηνο θα ακούμε, μα έχω 600€ gpu, γιατί να παίζω με 15fps; ^_^

Μόνο μην το γυρίσουμε πάλι σε pc vs consoles ε...

Εδω και χρονια εχω πει οτι ο σκοπος καποιου pc gamer και του pc gaming γενικα οσον αφορα το παραπανω ειναι να πιανεις το ρημαδο 60ρι σταθερο(αν γινεται)με οσο ψηλοτερες ρυθμισεις.Εχω  βαρεθει κυριολεκτικα να καθομαι και να γραφω συνεχεια οτι 

 

60fps>max settings οταν οι οπτικες διαφορες ειναι ανυπαρκτες.

 

Επισης αυτος που εσκασε τα 600ευρω για gpu και θα πει το παραπανω ή ασχετος περι του τι εστι console port θα ειναι ή θα ψευτο προσπαθει να δικαιολογησει τα φραγκα που εσκασε.Κοινως και στις δυο περιπτωσεις ειναι η γνωστη λεξη που αρχιζει απο Μ.

 

Ειπαμε την πρωτη φορα που σε πιανουν κοροιδο πες οτι δεν γνωριζες,την δευτερη ομως δεν υπαρχει δικαιολογια.

 

Οποιος λοιπον τα σκαει για 980ti για 1080p για να παιζει σε ολα στα full(και ας μην υπαρχουν οπτικες διαφορες απο τα high ή και Medium settings αρκετες φορες),μην μου βγαινει μετα ομως και μου κλαιγεται ειτε για console ports ειτε για ανυπαρκτα γραφικα σε μεγιστες ρυθμισεις σε σχεση με κονσολες και παει λεγοντας.

 

Δωσε κοσμε 650ευρω και βαλτα και ολα σε max settings για να μου εχεις ιδιο αποτελεσμα με 720p παιχνιδι κονσολας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικη απογοητευση η 980 για αυτα που ζηταει και αυτα που προσφερει.

 

Εδω και χρονια εχω πει οτι ο σκοπος καποιου pc gamer και του pc gaming γενικα οσον αφορα το παραπανω ειναι να πιανεις το ρημαδο 60ρι σταθερο(αν γινεται)με οσο ψηλοτερες ρυθμισεις.Εχω  βαρεθει κυριολεκτικα να καθομαι και να γραφω συνεχεια οτι 

 

60fps>max settings οταν οι οπτικες διαφορες ειναι ανυπαρκτες.

 

Επισης αυτος που εσκασε τα 600ευρω για gpu και θα πει το παραπανω ή ασχετος περι του τι εστι console port θα ειναι ή θα ψευτο προσπαθει να δικαιολογησει τα φραγκα που εσκασε.Κοινως και στις δυο περιπτωσεις ειναι η γνωστη λεξη που αρχιζει απο Μ.

 

Ειπαμε την πρωτη φορα που σε πιανουν κοροιδο πες οτι δεν γνωριζες,την δευτερη ομως δεν υπαρχει δικαιολογια.

 

Οποιος λοιπον τα σκαει για 980ti για 1080p για να παιζει σε ολα στα full(και ας μην υπαρχουν οπτικες διαφορες απο τα high ή και Medium settings αρκετες φορες),μην μου βγαινει μετα ομως και μου κλαιγεται ειτε για console ports ειτε για ανυπαρκτα γραφικα σε μεγιστες ρυθμισεις σε σχεση με κονσολες και παει λεγοντας.

 

Δωσε κοσμε 650ευρω και βαλτα και ολα σε max settings για να μου εχεις ιδιο αποτελεσμα με 720p παιχνιδι κονσολας

https://www.youtube.com/watch?v=PWuaE15Q1go

Το ιδιο "μ" νιωθει κ αυτος που το 13 εδωσε 400+ για να παιζει sub30fps σχεδον 1080p,τουλαχιστο προλαβα και το ξεφορτωθηκα νωρις...θεωρω κακη επιλογη hw και στις 2 κονσολες,οι κονσολες των 600 ευρω μπορει να μας εκαναν να τσιναμε παλιότερα αλλα αξιζε να επενδυσεις αφου εκανε αποσβεση σε βαθος χρονου...οι last gen ηταν obsolete πριν περασεις ταμειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι DEVS φτιάχνουν games και κάνουν PORT edition, μια χαρά είναι το xbox one και ps4 - αργή πολύ η τεχνολογία ακόμα να εξελιχθεί.

 

όταν μπει το 4k για τα καλά σε 5-7 χρονια θα έχουμε μια μεγάλη διαφορα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...