Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι συμβαίνει με τα ως τώρα games που ΔΕΝ είναι φτιαγμένα για το OR; Θα μπορείς να παίζεις και να βλέπεις στερεοσκοπικά; Το γυροσκόπιο θα υποστηρίζεται;

Με ενδιαφερει κ μενα αυτο,αν δηλαδη μπορεις να παιξεις non-vr τιτλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα πιο αστεια του 2015 τα βραβεια Bafta αν κρινουμε απο τους νικητες στις περισσοτερες κατηγοριες ...

http://www.gamespot.com/articles/fallout-4-wins-another-game-of-the-year-award-see-/1100-6438633/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fallout 4... Από τα πιο βαρετά παιχνίδια που έπαιξα εδώ και πολύ καιρό. Το παράτησα στη μοίρα του ούτε καν φτάνοντας στα μισά.

 

Αυτό το καιρό ασχολούμαι με το DA Inquisition και οι διαφορές σε σχέση με μηχανισμούς, διαλόγους, κόσμου κλπ είναι μεγάλες.

 

Η Bethesda έχει κάνει κάποιες προσπάθειες αλλά η Bioware και η CDPR είναι πολύ πιο μπροστά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια το θέμα που είχα αντιμετωπίσει με το Half-Life 2.

Μια το πρόβλημα που είχα τώρα με το Black Flag.

 

Κατέληξα. Windows για PC gaming είναι μόνο τα Windows 8.1.*

 

Για όλο το 2016 ή μέχρι να υπάρξει κάποια σοβαρή βελτίωση σε θέματα συμβατότητας.

 

Δεν ξέρω (και η αλήθεια είναι πως δεν με νοιάζει κιόλας πλέον) αν φταίει η Nvidia, η Ubisoft, το Directx 12, η Microsoft, η Geforce, η Asus (για την GPU μου) ή το πολιτικό σύστημα. Τα Windows 10 μου απέδειξαν πως δεν είναι έτοιμα για pc gaming, πως αντιμετωπίζουν κάποια σοβαρά θέματα ασυμβατότητας και πως το αν θα παίζει σε αυτά κάποιο (ενδεχομένως λίγο παλιότερο) game είναι θέμα ρουλέτας. Ειδικά αν το περιμένεις να παίξει όπως πρέπει να παίξει ή όπως έπαιζε στην αμέσως προηγούμενη έκδοση των Windows.

 

Για εμένα είναι το πιο beta λειτουργικό σύστημα που έχει διαθέσει ως τελική έκδοση η Microsoft (αλλά το hype και το placebo effect δύσκολα αντιμετωπίζονται).

 

*: Όσον αφορά στα Windows. Steam για Linux.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...