Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι xbox fanboys πιο πολύ "κλαίνε" που θα έρθει στο PC το Quantum Break παρά που δεν θα πάρουν παιχνίδια όπως το Street Fighter V :P.

 

Eδώ που τα λέμε πάλι καλά που δεν είπαν τίποτα για στερημένους pc gamers που συγκέντρωσαν υπογραφές για να έρθει το Quantum Break και στο pc. :-D

 

"ου δεν έχει παιχνίδια το pc και οι pc gamers συγκεντρώνουν υπογραφές για να τους φέρουν αποκλειστικότητες των κονσολών!"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν τσιμπησει το pc ολα αυτα τα port περαν του οτι θα ναι επικ,δε βλεπω το λογο να βγει καινουριο xbox στο μελλον,ας σμπρωξουν μαζι με τη valve steam machines...lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα steam machines είναι αποτυχία από την μέρα που ανακοινώθηκαν... Ας το παρατήσει καλύτερα η Valve το θέμα και ας επικεντρωθεί περισσότερο στο steam.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Forza 6, Gears 4 και Scalebound έρχονται στα Windows 10

 

Ενώ ακούγονται φήμες και για το Forza Horizon 3

 

Μια ιστοσελίδα με πολύ καλό ιστορικό στις φήμες σχετικές με τα Windows

Πηγη

WPdang

Παράλληλα, η ιστοσελίδα αναφέρει πως και τα αναμενόμενα Gears 4 και Scalebound θα κυκλοφορήσουν ταυτόχρονα στο Xbox One και στα Windows 10

10 ? να μου λείπει το βύσσινο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ πάντως δεν το βρίσκω και τόσο αρνητικό το να υπάρχουν μόνο στο Windows store τα XBONE games. Δεν θεωρείται επιπλέον client, αφού ούτως ή άλλως το store είναι merged με το σύστημα και παρόλο που είμαι core Steam supporter, είμαι θετικός στο να κάνω την «προδοσία» για Gears of War και Halo Series. Γενικά, είναι πολύ καλά νέα η μεταφορά των XBONE τίτλων στα Windows, ότι περιορισμό και αν θέτουν. Μιλάμε για ΑΑΑ τίτλους που δεν πρόκειται να τους βλέπαμε αν δεν είχαμε XBONE.

 

Πάντως, αυτό που πιστεύω πως θέλει να κάνει η MS σε τελικό στάδιο είναι να μεταφέρει το XBOX live subscription στα PC's. Εκεί νομίζω πως στοχεύει, σε συνδρομή με αντάλλαγμα τίτλους για το store. Θα δούμε αν θα της βγει. Εγώ προσωπικά, ούτε σε κάτι τέτοιο είμαι αρνητικός, υπό προϋποθέσεις όμως. Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να δούμε και απάντηση από την Sony. Να φτιάξει client για PC's που να μοιράζει τα PS4 exclusives της. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το XBOX live subscription στα PC's. Εκεί νομίζω πως στοχεύει, σε συνδρομή με αντάλλαγμα τίτλους για το store. 

 

τι εννοεις, να απαιτεί επιπλέον και συνδρομη για να παιζεις πχ multi Gear of War 4;

 

α όχι αυτό πάει πολύ, δεν θα πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

τι εννοεις, να απαιτεί επιπλέον και συνδρομη για να παιζεις πχ multi Gear of War 4;

 

α όχι αυτό πάει πολύ, δεν θα πάρω.

 

Όχι, δεν εννοώ αυτό.

 

Εννοώ ένα μοντέλο τύπου Gold που θα σου προσφέρει 2-3 παιχνίδια το μήνα έναντι αντιτίμου. Ότι γίνεται στις κονσόλες δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις κονσόλες όμως το Multi-player απαιτεί gold συνδρομή. Δεν πρόκειται να αρχίσω να πληρώνω για να παίζω online στα καλά καθούμενα. Δεν το αξίζει και ολας όταν θα είναι μόνο για τα παιχνίδια της Microsoft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στις κονσόλες όμως το Multi-player απαιτεί gold συνδρομή. Δεν πρόκειται να αρχίσω να πληρώνω για να παίζω online στα καλά καθούμενα. Δεν το αξίζει και ολας όταν θα είναι μόνο για τα παιχνίδια της Microsoft.

 

Δεν πρόκειται να γίνει αυτό.

 

Νιώστε λίγο, η MS ανοίγεται στην pc gaming αγορά γιατί τα έχει βρει μπαστούνια στην console gaming αγορά και θέλει οικονομικές βοήθειες προφανώς. Αν είχε κάνει πιο σοβαρές πωλήσεις το XBONE δεν θα έμπαιναν σε αυτή τη διαδικασία imho. Οπότε, αν βάλουν συνδρομή στο multiplayer @@ πωλήσεις θα κάνουν τα games της στα Windows 10.

 

Ergo, τα games της δεν θα απαιτούν συνδρομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δεν το βρίσκω και τόσο αρνητικό το να υπάρχουν μόνο στο Windows store τα XBONE games. Δεν θεωρείται επιπλέον client, αφού ούτως ή άλλως το store είναι merged με το σύστημα και παρόλο που είμαι core Steam supporter, είμαι θετικός στο να κάνω την «προδοσία» για Gears of War και Halo Series. 

 

Το πρόβλημα δεν είναι τόσο ο client ο ίδιος αλλά οι ηλίθιοι και άκυροι περιορισμοί που φέρνει (προς το παρών ελπίζω).

Όπως έλλειψη υποστήριξης SLI, κλειδωμένα screen settings και μη υποστήριξη χρήσιμων διαδεδομένων PC εφαρμογών. 

 

 

Όσο αναφορά για τα exclusives του Xbox, εγώ το κόβω να είναι και η τελευταία κονσόλα της ms (ειδικά αν σκεφτούμε και τις απογοητευτικές πωλήσεις). Αν σαλπάρει το καράβι με το Win Store τότε όλο το gaming department της θα γίνει απλώς μια μεγάλη ενιαία online υπηρεσία. Ούτε hardware ούτε τίποτα. Δεν ξέρω αν αυτό θα ήταν καλό ή κακό αλλά σίγουρα τα δεδομένα που έχουμε συνηθίσει αλλάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κάτι πήρε το μάτι μου στην προηγούμενη σελίδα, υπάρχει περίπτωση να βγει το Red Dead Redemption στους Η/Υ;

 

Όχι υποθέσεις κάναμε. Αρκετά δύσκολο πάντως. Μακάρι να αξιωθεί η Rockstar και να το φέρει επιτέλους και στο PC...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι υποθέσεις κάναμε. Αρκετά δύσκολο πάντως. Μακάρι να αξιωθεί η Rockstar και να το φέρει επιτέλους και στο PC...

 

Θα εκπλαγώ κι εγώ αν γίνει. Μακάρι όμως, μου είχαν βγει τα μάτια στο ΠΣ3, ήταν σαν να ακούς το Dark Side Of The Moon από κατεστραμμένο κασσετοφωνάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέω εκπληκτικό το RDR αλλα τι σχέση έχει με microsoft?! Επίσης δεν νομίζω ότι παλεύετε το game το 2016 χωρίς να γίνει remaster, το RDR με το engine του GTAV ναι plz god yes.

 

p.s. στην τελική μάλλον βγαίνει καινούργιο με το όνομα "Red Dead Redemption 2: Legends of the West" οποτε μπορεί να κάνουν κάνα bundle, ποτε δεν ξες, χλωμό όμως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...