Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το steam είναι μονόδρομος για το refund, νομίζω ότι και το origin έχει refund, not sure. Επίσης το πρόβλημα με τους clients είναι ότι το steam μας έχει καλομάθει και τουλάχιστον μπροστά στο uplay που χρησιμοποιώ τώρα τελευταία είναι κατά πολύ καλύτερο. Εδώ δεν μπορείς να αλλάξεις το in-game interface ffs, λες και το steam έχει κάνει trademark το shift-tab :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω πως ο πιο εύχρηστος client αυτή τη στιγμή είναι του GOG, όχι του Steam. Απλός, λιτός, περιεκτικός και χωρίς να έχω συναντήσει ιδιαίτερα προβλήματα. Κάνει αυτό ακριβώς που πρέπει, αν και λείπουν κάποια features.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το Steam είναι έτη φωτός μπροστά από οποιονδήποτε άλλον client. Μόνο με το in-home-streaming κερδίζει κατά κράτος. Το refund system είναι τεράστιο φάουλ και ελπίζω να το πάρουν το συντομότερο δυνατόν, προκειμένου να επιστρέψουν πίσω τα flash sales. :/

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Steam είναι έτη φωτός μπροστά από οποιονδήποτε άλλον client. Μόνο με το in-home-streaming κερδίζει κατά κράτος. Το refund system είναι τεράστιο φάουλ και ελπίζω να το πάρουν το συντομότερο δυνατόν, προκειμένου να επιστρέψουν πίσω τα flash sales. :/

Σοβαρα τωρα?προτιμας flash sale απο την τυχαια μουφα που θα φορτωθεις ελέω καλου μάρκετινγκ?ουτε με το κιαλι θα δουμε ποιοτητα με αυτη τη λογικη.θα τα τσεπωνε η wb για το batman και γαργαρα ο gamer.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σοβαρα τωρα?προτιμας flash sale απο την τυχαια μουφα που θα φορτωθεις ελέω καλου μάρκετινγκ?ουτε με το κιαλι θα δουμε ποιοτητα με αυτη τη λογικη.θα τα τσεπωνε η wb για το batman και γαργαρα ο gamer.

 

Σε λάθος άνθρωπο τα λες. Αφενός έχω γράψει 80 ώρες στο Arkham Knight (που ακόμα και τώρα το θεωρώ το καλύτερο action αυτού του είδους μέχρι σήμερα), αφετέρου πάντα κοιτάζω την τσέπη μου. Και σου λέω ότι η τσέπη μου είναι «ριγμένη» συνολικά από τότε που σταμάτησαν τα flash sales.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λάθος άνθρωπο τα λες. Αφενός έχω γράψει 80 ώρες στο Arkham Knight (που ακόμα και τώρα το θεωρώ το καλύτερο action αυτού του είδους μέχρι σήμερα), αφετέρου πάντα κοιτάζω την τσέπη μου. Και σου λέω ότι η τσέπη μου είναι «ριγμένη» συνολικά από τότε που σταμάτησαν τα flash sales.

Τυχαιο παραδειγμα ενως παιχνιδιου που η ιδια η εταιρεια το εκανε release οντας τερμα προβληματικο,μη στεκεσαι στο παιχνιδι που εσενα πχ μπορει να σου εκατσε λογο hw config αλλα αυτοι αναγκαστηκαν να το αποσυρουν,αλλα στο σκηνικο να πληρωσεις κατι ενα 60ρι και να απεχει απο αυτο που σου πλασαρουν και να μη μπορεις να κανεις τιποτα για αυτο,νομιζω το refund ειναι οτι καλυτερο αφου η εταιρειες κοψανε τα demo,γενικα ειμαι της αποψης οτι denuvo+refund=win γενικα για το gaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Denuvo + πανάκριβα άδεια κουτιά με ένα κωλόχαρτο για να κατεβάσεις φυσικά και αυξάνει τα κέρδη των εταιριών . Εδω να επισημάνω ότι από τα ΄90s που το κουτί είχε και άλλα πράγματα που τώρα τα χρεώνουν "collectors edition" μέχρι σήμερα το μάρκετινγκ έχει γίνει πιο στυγνό αφού πουλάει ότι σκατά θέλει και η βιομηχανία πιο άπληστη .Δηλαδή μην περιμένεις καλύτερες τιμές για εσένα άλλα περισσότερη διαφήμιση. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Denuvo + πανάκριβα άδεια κουτιά με ένα κωλόχαρτο για να κατεβάσεις φυσικά και αυξάνει τα κέρδη των εταιριών . Εδω να επισημάνω ότι από τα ΄90s που το κουτί είχε και άλλα πράγματα που τώρα τα χρεώνουν "collectors edition" μέχρι σήμερα το μάρκετινγκ έχει γίνει πιο στυγνό αφού πουλάει ότι σκατά θέλει και η βιομηχανία πιο άπληστη .Δηλαδή μην περιμένεις καλύτερες τιμές για εσένα άλλα περισσότερη διαφήμιση.

Denuvo+refund εγραψα προφανως γιατι θα τρωνε το ενα ακυρο μετα το αλλο καθως λιγοι θα πετανε τα χρηματα τους απο δω και απο κει μιας και οι πολλοι αν θελουν να παιξουν θα πρεπει να πληρωσουν και θα ειναι πιο επιλεκτικοι στις αγορες τους...τιμες καλυτερες δεν περιμενω,ποιοτητα ομως στους τιτλους περιμενω,ωραια τα 90ς αλλα οπως πεθαναν τα βινυλια πεθανε και η κουτα στο gaming ελέω digital distribution...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 οπως πεθαναν τα βινυλια πεθανε και η κουτα στο gaming ελέω digital distribution...

 

Λίγο off topic αλλά τα βινύλια όχι μόνο δεν έχουν πεθάνει αλλά κάθε χρόνο οι πωλήσεις τους αυξάνονται παγκοσμίως και κυκλοφορούν όλο και περισσότερα albums. Αιτία είναι, πέρα από την αισθητική και τη ζεστασιά του υλικού προϊόντος, η πολύ καλύτερη ποιότητα αναλογικού ήχου σε σχέση με τον ψηφιακό κακής ποιότητας που υπάρχει συνήθως.

 

http://www.thevinylfactory.com/vinyl-factory-news/global-vinyl-sales-up-54-in-2014-biggest-selling-records-of-the-millennium-announced/

 

http://www.statista.com/statistics/297763/vinyl-record-sales-worldwide/

 

 

Τώρα για τιμές, δε νομίζω πως θα επηρρεαστούν από το Denuvo - η τάση θα είναι μετά από τις πρώτες 6 βδομάδες να πέφτουν και πάλι στα Τάρταρα. Η διαφορά είναι πως όσοι δεν αγόραζαν πριν δε θα αγοράζουν ούτε και τώρα, ή θα περιμένουν κάποια έκπτωση στα 20 - 25 ευρώ και ακόμα χαμηλότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εδώ και αρκετό καιρό το internet archive έχει ανεβάσει ένα μεγάλο αριθμό από παλιά DOS games, που μπορεί κανείς να παίξει από το browser του (το emulation γίνεται μέσω DosBox)

 

https://archive.org/details/softwarelibrary_msdos_games

 

Εδώ και μερικές ημέρες, ανέβασαν και Win 3.1 παιχνίδια (και άλλο software):  

https://blog.archive.org/2016/02/11/internet-archive-does-windows-hundreds-of-windows-3-1-programs-join-the-collection/

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...