Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ότι λένε και τώρα, δεν είναι συμφέρουσα η αγορά στα pc οπότε δίνουμε βάση στις κονσόλες.

Όποιος νομίζει ότι οι εταιρίες αδιαφορούν λόγο πειρατείας δεν έχει καταλάβει τι δούλεμα του ρίχνουν.

Ναι για αυτο βγαινουν ολα τα παιχνιδια στο pc πλεον επειδη οι εταιριες αιδιαφορουν.... Το οτι πλεον εχουμε φτασει σε σημειο που τα μονα παιχνιδια που δεν βγαινουν σε pc ειναι τα αποκλειστικα των microsoft sony nitendo σου λεει κατι? Ενω πριν χρονια αρκετες εταιριες κυριως Ιαπωνικες πιο πολυ δεν εβγαζαβ τα παιχνιδια τους στο pc.  Με το τελος της πειρατειας  οι εταιριες δεν θα εχουν λογο να φοβουνται να κανουν την pc εκδοση πολυ καλυτερη απο των κονσολων γιατι θα ξερουν οτι οσοι παιζουν τα παιχνδια τους στο pc τα εχουν αγορασει νομιμα και οχι οχι κατεβασει τζαμπα. Το οτι τo Rise of tomb raider σε 1 εβδομαδα κυκλοφοριας του πουλησε περισσοτερο στο pc απο οτι ειχε πουλησει σε 1 εβδομαδα στο one    PC sales

323.000 http://steamspy.com/app/391220

Xbox sales http://attackofthefanboy.com/news/rise-of-the-tomb-raider-estimated-first-week-sales-revealed/ 301.000

δειχνει οτι το Denuvo κανει δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να παιξουμε παιχνιδια σε 3D πως γινεται?
εχω nvidia gtx 760ti και samsung 3D tv
εννοω φυσικα να ανοιξει κανονικα το παιχνιδι σε 3D οχι να κανω την μετατροπη απο το μενου της tv 2D σε 3D.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 3D θελεις απο GTX 970 και πανω. ΕΠισης θα χρειαστει να αγορασεις το Occulus rift που θα βγει αργοτερα φετος.  http://www.cinemablend.com/games/Oculus-Rift-System-Requirements-Announced-71938.html

 

To κοστος θα ειναι τεραστιο αν υπολογισεις οτι θελεις 400+ ευρω καρτα + 600 ευρω που θα κοστιζει το οcculus rift   http://www.cinemablend.com/games/Oculus-Rift-System-Requirements-Announced-71938.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 3D θελεις απο GTX 970 και πανω. ΕΠισης θα χρειαστει να αγορασεις το Occulus rift που θα βγει αργοτερα φετος.  http://www.cinemablend.com/games/Oculus-Rift-System-Requirements-Announced-71938.html

 

To κοστος θα ειναι τεραστιο αν υπολογισεις οτι θελεις 400+ ευρω καρτα + 600 ευρω που θα κοστιζει το οcculus rift   http://www.cinemablend.com/games/Oculus-Rift-System-Requirements-Announced-71938.html

 

Ε ναι ειναι πολλα αυτα για 3D. αλλα απο οτι καταλαβα το RIFT ειναι virtual reality οχι 3D κατι καλυτερο.

Πχ τωρα οπως ειμαι ετσι αν θυμαμαι καλα το CRYSIS 3 ειχε μια επιλογη 3D στις ρυθμισεις.

Αυτο πως δουλευε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μικρό tip:

 

Λόγω του ότι χρησιμοποιώ το f,lux στον υπολογιστή μου (σε εμένα κάνει δουλειά και πολύ καλή μάλιστα) έψαχνα κάποιον τρόπο για να το χρησιμοποιώ και σε ορισμένα games (σε πολλά full screen games δυστυχώς απενεργοποιείται το "φίλτρο").

 

Κάπως έτσι ανακάλυψα το Borderless Gaming, το οποίο και σας προτείνω αν ψάχνετε τρόπο για να τρέξετε παιχνίδια σε μεγιστοποιημένο παράθυρο. Μέσω αυτού, όταν το έχω ενεργοποιημένο, μπορώ να τρέξω παιχνίδια σε full screen borderless window, σαν να είναι full screen. Και μένει ενεργό και το f.lux, καθώς δεν απενεργοποιείται όταν τρέχεις την εφαρμογή σε παράθυρο.

 

:)

Εγώ σε windows 10 δεν έχω θέμα με το flux, δουλεύει κανονικά. Και το προτείνω σε οποιονδήποτε ανεπιφύλακτα, βοηθάει στο πως κοιμάσαι και τον ποσο κουράζεσαι το βραδυ σημαντικά άμα κάθεσαι μπροστά σε οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σε windows 10 δεν έχω θέμα με το flux, δουλεύει κανονικά. Και το προτείνω σε οποιονδήποτε ανεπιφύλακτα, βοηθάει στο πως κοιμάσαι και τον ποσο κουράζεσαι το βραδυ σημαντικά άμα κάθεσαι μπροστά σε οθόνη.

 

Σε κάποια full screen παιχνίδια που βασίζονται στο DirectX 9 δεν παίζει, λόγω ασυμβατότητας.

 

Δοκιμασμένα από εμένα, δύο παιχνίδια που μπορώ να θυμηθώ τώρα πρόχειρα πως δεν είναι συμβατά σε full screen είναι το Half-Life 2 και το Tropico 4 (που παίζω αυτήν την εποχή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζει κανεις αν μπορουμε να ενοικιασουμε ακομα παιχνιδια.?

ΓΤ πλεον τα παιχνιδια  για να παιξουν πρεπει να γινουν register σε καποιο acount πχ. τα origin games

αν ενοικιασω πχ το tombrider η το just cause3 για παραδειγμα θα παιξουν/?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ενοικιαση εχει ψιλο πεθανει στο Pc εδω και αρκετο καιρο,και εν μερη δεν μου κανει εντυπωση λογω Steam sales,client των εταιριων βλεπε Blizzard και Humble Bundle.  Γιαυτο το λογο αλλωστε και τα παιχνιδια απο το Θειο ειναι εν μερη αναγκαιο κακο/καλο(οπως το δει κανεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το γνωριζω οτι ειναι ψιλοπεθαμενο

αλλα υπαρχουν καπια καταστηματα ακομα.

φανταζομαι θα φερνουν ακομα μερικα παιχνιδια για υπολογιστη.

στην περιπτωση που θελει ονλινε ενεργοποιηση να φανταστω δν θα δουλευει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πως θα κανεις ενοικιαση πχ παιχνιδι της Blizzard που παιζει απο client ή συνδρομη??Πως θα κανεις ενοικιαση παιχνιδια οπως MGS V και Fallout που δεν εχουν καν ολοκληρα τα παιχνιδια μεσα και πρεπει να τα κατεβασεις απο το steam??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει να κάνει με το εάν κατεβάζεις ή δεν κατεβάζεις το παιχνίδι και σε τι βαθμό.Έχει να κάνει με το γεγονός ότι αναγκαστικά ο κωδικός του παιχνιδιού συνδέεται με έναν λογαριασμό και δε μπορεί να αποσυνδεθεί από αυτόν και να συνδεθεί σε άλλον.Οπότε ενοικίαση παιχνιδιών πλέον σε pc την ξεχνάς.Σε λίγα χρόνια θα την ξεχάσεις και στις κονσόλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Πιο ζωντανοί και δυναμικοί κόσμοι" θα φτιάχνονται με το PS5"

'Οι πρώτες σκέψεις των developers για την επόμενη γενιά'

 

 

Παντος αν τελειωσει η πειρατια μεχρι το 18 στο Pc, δεν βλεπω την Microsoft να βγαζει Χ2. Αρα θα παει PC Vs PS5 η φαση.

Και οι developers μιλανε ηδη για την αφιξη του PS5 και οχι για του Χ2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορουμε για αλλη μια φορα να εχουμε και την πηγη απο τα παραπανω γιατι ετσι οπως γραφονται ειναι σαν να τα βγαζεις απο το κεφαλι σου???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...