Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε νομίζω πως τα βάζει στο ίδιο τσουβάλι απο άποψη ποιότητας/είδους κλπ, αλλά απο το οτι και τα δύο έχουνε Denuvo.

 

υγ : δε σκοπεύω να δώσω δίκιο, απλά προσπαθώ να μπώ στη λογική του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ειπα οτι ειναι στο ιδιο τσουβαλι σε ποιοτητα ολοι ξερουμε πως το tomb raider θα ειναι πολυ καλυτερο. Για το Denuvo εννοουσα πως επειδη και τα 2 εκδιδονται απο την Square Enix θα εχει και αυτο Denuvo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FIFA 15, Lords of the Fallen, Dragon Age: Inquisition, Battlefield Hardline, Batman Arkham Knight, Metal Gear Solid V, Mad Max Και αυτα denuvo ειχαν.

 

Δεν ξέρω για τα υπόλοιπα αλλά scene release δεν υπάρχει ακόμα το έχουμε πόσες φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα οτι ειναι στο ιδιο τσουβαλι σε ποιοτητα ολοι ξερουμε πως το tomb raider θα ειναι πολυ καλυτερο. Για το Denuvo εννοουσα πως επειδη και τα 2 εκδιδονται απο την Square Enix θα εχει και αυτο Denuvo.

Το καλο παιχνιδι αγαπητε αν δεν θες να το παρεις day one μπορεις να περιμενεις λιγο να πεσει η τιμη του(βλεπε αρχικο tomb raider)και το αγοραζεις σε φθηνοτερη τιμη ή απο κλειδαδικο για να μην βγεις χαμενος. Τα παραπανω που γραφεις ανησυχουν μονο οσους παιζουν παιχνιδια κυριως απο το Θειο που δεν θα επρεπε εξ αρχης να εχουν απαιτησεις(οπως το κλασσικο που εχουμε δει να κραζουνε τα παιχνιδια απο το Θειο που δεν εχουν multiplayer....).

 

Δεν θες να δωσεις πολλα χρηματα για το tomb raider που σε ενδιαφερει??περιμενεις λιγο και η τιμη του θα πεσει,σιγουρα στα κλειδαδικα μιας και δεν εχει και multiplayer ουτε ειναι παιχνιδι που εχει καποιο ντορο πανω απο το κεφαλι του αλα Witcher 3.

 

Επισης κατι κακο που εχει παρατηρηθει στους Pc gamers,ειδικα με τις εκπτωσεις στα steam και στα humblebundle ειναι να γεμιζουν οι βιβλιοθηκες με παιχνιδια που δεν τα εχουν παιξει και τις περισσοτερες φορες δεν τα παιζουν ποτε. Θα μου πεις τα παιρνουν σε χαμηλες τιμες.Ναι αλλα αν ειναι να μην τα παιξεις ποτε τοτε παλι χαμενος βγαινεις ακομα και 5ευρω να τα αγοραζεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλο παιχνιδι αγαπητε αν δεν θες να το παρεις day one μπορεις να περιμενεις λιγο να πεσει η τιμη του(βλεπε αρχικο tomb raider)και το αγοραζεις σε φθηνοτερη τιμη ή απο κλειδαδικο για να μην βγεις χαμενος. Τα παραπανω που γραφεις ανησυχουν μονο οσους παιζουν παιχνιδια κυριως απο το Θειο που δεν θα επρεπε εξ αρχης να εχουν απαιτησεις(οπως το κλασσικο που εχουμε δει να κραζουνε τα παιχνιδια απο το Θειο που δεν εχουν multiplayer....).

 

Δεν θες να δωσεις πολλα χρηματα για το tomb raider που σε ενδιαφερει??περιμενεις λιγο και η τιμη του θα πεσει,σιγουρα στα κλειδαδικα μιας και δεν εχει και multiplayer ουτε ειναι παιχνιδι που εχει καποιο ντορο πανω απο το κεφαλι του αλα Witcher 3.

 

Επισης κατι κακο που εχει παρατηρηθει στους Pc gamers,ειδικα με τις εκπτωσεις στα steam και στα humblebundle ειναι να γεμιζουν οι βιβλιοθηκες με παιχνιδια που δεν τα εχουν παιξει και τις περισσοτερες φορες δεν τα παιζουν ποτε. Θα μου πεις τα παιρνουν σε χαμηλες τιμες.Ναι αλλα αν ειναι να μην τα παιξεις ποτε τοτε παλι χαμενος βγαινεις ακομα και 5ευρω να τα αγοραζεις.

 

Συμφωνω.. Ειδικα με την ψυχολογια του τζαμπα ειναι παρτο ευκαιρια και ας μην σε ενδιαφερει ποτε δεν ταυτιστηκα και σε τιποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PC Gaming ειναι να παιρνεις Rocket League, Metro Redux, Talos Principle, Brothers atots 25 ευρω ολα μαζι και να σου παιζουν μια χαρα στο pc της υπογραφης μου. Με λιγο απο dirt rally playable σε ultra.

 

Δε παλευονται τα 60αρια και σπαει @@ η συνδρομη, το ps4 εχει μουχλιασει σπιτι μου μιας και το φιφα 16 προτιμησα να το παρω pc 15 ευρω φθηνοτερα. Εχω bundle last of us, gta v (και φιφα 15) κι εχω σκοπο να δινω 60 μονο για παιχνιδαρες σε φαση uncharted που ερχεται ή κανα last guardian ξερω γω

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει και εγω εχω κονσολες αλλα αν εισαι gamer νομιζω το επιχειρημα περιμενω να πεσουν οι τιμες δεν εφαρμοζεται (οχι παντα τουλαχιστον).. Αν εισαι casual τοτε ισως..

Αν δεν μιλάμε για καμιά collector's που μπορεί να μην τη βρίσκεις μετά μια χαρά γίνεται.

Εκτός αν έχεις παίξει ήδη ότι έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν μιλάμε για καμιά collector's που μπορεί να μην τη βρίσκεις μετά μια χαρά γίνεται.

Εκτός αν έχεις παίξει ήδη ότι έχεις.

 

Ok εξηγησα την λογικη μου δεν νομιζω οτι εχω να πω κατι αλλο πανω σε αυτο. Αποψεις ειναι αυτες και διαφορετικοι τροποι σκεψης. Ειδικα αν δεν ειχα PC να περιμενω τους καλους τιτλους στην κονσολα δυσκολο. 

Προσωπικα δεν περιμενω ποτε αν θελω κατι και μπορω να το εχω. Αλλιως θα επερνα την κονσολα τωρα και οχι δυο χρονια πριν για να την παρω φθηνα και με παιχνιδι ή καλο bundle και να παιξω μαζεμενα και σε φθηνη τιμη πολλα console games. Παιχνιδια οπως και αλλα πραγματα εχω να κανω αλλα αυτο δεν λεει κατι, ειναι διαφορετικη φιλοσοφια προσεγγισης στο θεμα. (ειδικα αν δεν εχεις αλλη πλατφορμα οπως εγραψα ηδη)

 

p.s Προσπαθηστε να μην κανετε quote συγκεκριμενα σημεια ενος ποστ, αν δινουν διαφορετικη χροια και νοημα στα λεγομενα καποιου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις λεφτά και μπορείς αγοράζεις αμέσως. Αυτό με το να λέμε ότι μόνο αν είσαι casual μπορείς να περιμένεις, ενώ παράλληλα μπορεί να έχεις άλλα 10 παιχνίδια να περιμένουν, είναι διαφορετικό.

 

 

Σε ένα σημείο ήθελα να απαντήσω, ένα έκανα quote.

Δεν άλλαξε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει scene release για το final game.

Η ίδια ομάδα που έβγαλε BF, DAI και κάποια άλλα έβγαλε και το ΑΚ, απλά δεν είναι πλήρως ενημερωμένο πλέον.

Νομίζω με το interim patch είχε βγεί.

________________________________________________

 

Ωπ ωπ???

 

MSI Displays Bloodborne For Gaming Motherboard Marketing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...