Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μηπως κυριε Levine, για την εξαφανηση των ΑΑΑ single player games, φταιει ολος ο χαμος που γινετε με τα indies; Ειπε ενας φιλος πιο πανω οτι, μεγαλο χρονικο διαστημα και χρημα δεν πανε μαζι. Αυτο βλεπω οτι συμβαινει στο χωρο του gaming. Με την αφιξη του steam και των κλειδιων μεσω ιντερνετ, αρχισαν ολοι να βγαζουν fast food games aka Indies

Ο ανθρωπος προφανως και εννοουσε κυριως τα Fps παιχνιδια(βλεπε τα τελευταια Titanfall,Battlefront,Rainbow Six).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε τι είδους δημιουργούς εστιάζεις ακριβώς; Γιατί υπάρχουν και «ιδεολόγοι» όπως ο Fargo ή o McComb, που μπορεί να μην φτιάχνουν ΑΑΑ τίτλους, αλλά στο είδος τους είναι state-of-the-art.

 

To Fargo όντως τον ξέχασα, είναι από αυτούς που βρήκαν τρόπο να διατηρήσουν το δημιουργικό έλεγχο. Δεν εστιάζω τόσο σε πρόσωπα όμως όσο σε τίτλους / σειρές ΑΑΑ (full price αν θες) που έφερναν τη σφραγίδα ενός συγκεκριμένου ατόμου, συνήθως του lead designer. Για εμένα το καλύτερο παράδειγμα ήταν ο Spector πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Steam Spy εβγαλε λιστα με τα παιχνδιια που εκαναν τις υψηλοτερες πωλησεις στο steam

 

http://www.dsogaming.com/news/steam-sales-2015-preliminary-results-here-are-the-25-best-selling-games-on-steam/#disqus_thread

 

Αυτο που κανει εντυπωση ειναι πως το 1 παιχνιδι στη λιστα ειναι το GTA V παρα του οτι κυκλοφορησε εναμισι χρονο μετα στο pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι, το Pillars of Eternity σχεδόν 600.000. Καλά που (σύμφωνα με τις εταιρείες) τα κλασσικά RPG έχουν πεθάνει.

Γενικά η λίστα πρέπει να γίνει μάθημα στις εταιρείες (POE, Darkest Dungeons, Besiege, Rocket League, Prison Architect).

Gamepley>>>>Graphics

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έρχονται οι PC εκδόσεις των Gears of War: Ultimate και Killer Instict"

 

Phil Spencer: «δεν έχουν ανακοινωθεί ημερομηνίες ακόμα, αλλά δεν θα είναι πολύ μακριά μέσα στο 2016».

 

Πιθανόν να έχουμε την κυκλοφορία των δυο παιχνιδιών μέσα στο 1ο τρίμηνο του 2016

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν το Steam OS/steam machines γινει μεγαλη επιτυχια και αρχισει ο κοσμος να χρησιμοποιει περισσοτερο Steam OS αντι για windows τοτε μονο η microsoft θα αποφασισει να βγαζει τα παιχνδιια της στο pc. Ομως μεχρι τωρα οτι παιχνδιαι εχουν βγει σε Steam OS ειναι παλια. Το πρωτο μεγαλο παιχνιδι που θα βγει ταυτοχρονα σε Steam Os και windows ειναι το SFV. Αν γινει το ιδιο και για αλλα μεγαλα παιχνδιαι του 2016 οπως Tomb Raider RE0 Darl Souls 3 Deus ex κτλ ισως τοτε να το παρει αποφαση η ms να βγαζει ταυτοχρονα ολα της τα παιχνδια και στο pc ετσι ωστε αφου τα παιχνδια αυτα θα τρεχουν μονο σε windows να μην αποφασισει καποιος pc gamer να παει μονο σε steam ossteam machine.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο το Absolution ξεκινησα. Τα προηγυμενα εχουν χαλια γραφικα γι αυτο δεν θα τα ευχασιτηθεις αν τ παιξεις τωρα. Για την εποχη τους ηταν καλα αλλαγ τωρα  δεν βλεπονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ τα γραφικά σκέφτομαι παρόλο που έχω ακούσει καλά λόγια για τα προηγούμενα. Θέμα με το storyline δεν πιστεύω να υπάρχει αν ξεκινήσω από Absolution ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλος ανωμαλιαρης developer που σέβεται τον pc gamer και υποστηριζει την κινηματο-γραφικότητα των 30fps

 

  Raven’s Cry Developer On SLI & Performance: “Anything above 30FPS does not matter for the gaming experience”

 

http://www.dsogaming.com/news/ravens-cry-developer-on-sli-performance-anything-above-30fps-does-not-matter-for-the-gaming-experience/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω αν ρωτάω στο σωστό μέρος και αν κάνει να ρωτήσω τέτοιο πράγμα βασικά, αλλά έχει κανείς ιδέα που θα βρω το Commandos: Behind Enemy Lines? 

Όλη τη σειρά θέλω, απλά λέω να το πάρω απ την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol και γω έλεγα θα μπλέκω με θείους δεν περίμενα να το χει στο steam.

Σ ευχαριστώ πολύ.

btw όποιος έχει όρεξη ν αφιερώσει χρόνο σε κάτι παλιό καλό ας το δοκιμάσει το παιχνίδια τα σπάει, τρελή αδυναμία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...