Προς το περιεχόμενο

μελανια εκτυπωτων


kont

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει δοκιμασει κανεις επαναγεμιζομενα μελανια; υπαρχει καποια εταιρεια αξιοπιστη και με μελανια ιδια σε ποιοτητα με τα γνησια; έχω ενα πολυμηχανημα (canon mx925) και λόγω κρισης ψαχνω μια πιο οικονομικη λυση....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σε έναν HP PSC 1410 χρησιμοποιώ επαναγεμιζόμενα μελάνια από την Cartridge. Κοίτα, για «μαϊμού» δεν είναι άσχημα αλλά σε καμιά περίπτωση δε συγκρίνονται με τα αυθεντικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε αν θελω εκτυπωσεις φωτο τα γνησια ειναι μονοδρομος ε;;;

Τι να σου πω... εγώ τα χρησιμοποιώ για έγχρωμες/ασπρόμαυρες εκτυπώσεις αλλά όχι για φωτογραφίες. Όπως και να'χειμι φτογραφία απαιτεί αρκετό μελάνι οπότε μπορεί να είναι οικονομικά ασύμφορο το να παίρνεις συνεχώς αυθεντικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δοκιμασει κανεις επαναγεμιζομενα μελανια; υπαρχει καποια εταιρεια αξιοπιστη και με μελανια ιδια σε ποιοτητα με τα γνησια; έχω ενα πολυμηχανημα (canon mx925) και λόγω κρισης ψαχνω μια πιο οικονομικη λυση....

δες εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τυπε πανε στο lidl ειχει κατι μελανια για Hp διαφορων ειδων γυρω στα 3 ευρω,καλη τιμη μου φανηκε αν κ δεν ξερω από αυτα

Ναι και μετά να σπάσει κάνα μελάνι μέσα στον εκτυπωτή και άντε γεια μετά. Καλό είναι να λέμε σοβαρά πράγματα. Εγώ έχω δοκιμάσει τα cartridge, ο φίλος με την ιστοσελίδα από πάνω μπορεί το ίδιο... αν είναι έτσι να αδειάσει δυο τρεις μαρκαδόρους και να τα γεμίσει μόνος του. Ακούς εκεί στο lidl... :P

Επίσης, ο ts έχει canon, εγώ έχω HP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αγοράσει τα αντίστοιxα για Canon. Γεινικά ειμαί κατά στο να αγοράζω original μελάνια.

και τι λενε απο ποιοτητα; εκτυπωσεις καθαρες; ποσο καιρο τα χρησιμοποιεις και σε ποιον εκτυπωτη; φωτογραφιες εκτυπωνεις; εχουν σωστα χρωματα; (δεν νομιζω να εχω αλλη ερωτηση) :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τι λενε απο ποιοτητα; εκτυπωσεις καθαρες; ποσο καιρο τα χρησιμοποιεις και σε ποιον εκτυπωτη; φωτογραφιες εκτυπωνεις; εχουν σωστα χρωματα; (δεν νομιζω να εχω αλλη ερωτηση) :-D

 

Δεν έχω εκτυπώσει φωτογραφίες ακόμη. Μόνο απλές εκτυπώσεις/φωτοτυπίες στις οποίες δεν φαίνεται καμία διαφορά. Το πιο πιθανό βέβαια είναι να έχεις χειρότερη ποιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δοκιμασει κανεις επαναγεμιζομενα μελανια; υπαρχει καποια εταιρεια αξιοπιστη και με μελανια ιδια σε ποιοτητα με τα γνησια; έχω ενα πολυμηχανημα (canon mx925) και λόγω κρισης ψαχνω μια πιο οικονομικη λυση....

Eπαναγεμιζόμενα θα σωθείς..Βεβαια δεν τα πανε και ασχημα στισ εγχρωμες αλλα τι να κανεις.Συμφερουν οσο δεν φανταζεσαι.Εγω απο ebay ειχα αγορασει τη σειρα και τα μελανια.Περα απο τον εκτυπωτη,ανεφερε μας και τους κωδικους απο τα μελανια ( τον αριθμο καθε χρωματος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλει να εκτυπώνει φωτογραφίες χρειάζεται λίγο ψάξιμο και δοκιμές.

Για τον δικό μου εκτυπωτή (μελάνια hp364) βρήκα από το ebay από αυτόν τον πωλητή και μου βγήκαν πολύ καλά ακόμη και σε φωτογραφίες: 

http://www.ebay.co.uk/usr/yourdiscount-express?_trksid=p3984.m1497.l2754

 

 

Από τα αναγεμιζόμενα δοχεία σαν αυτά που έβαλε πιο πάνω ο pantote δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένος! Καταρχάς δεν είχαν 100% καλή εφαρμογή τα δοχεία και δεν τα διάβαζε αρκετές φορές ο εκτυπωτής.  Όταν γέμιζε το σφουγγαράκι , το υπόλοιπο μελάνι δεν στεκόταν στο δοχείο αλλά άρχισε να διαρρέει. Το πιο βασικό όμως πρόβλημα ήταν οι κακές εκτυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...