Προς το περιεχόμενο

Ψυχοτρόπα


Thinart

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ή ακόμα καλύτερα αν 30 άτομα θέλουν να αυτοκτονήσουν ομαδικώς, πρέπει να τους αφήσουμε; Και αυτοί με την σειρά τους θα πουν "εμείς έτσι θέλουμε εσείς τι θέλετε";

 

30 άτομα με μετάσταση στα οστά. Θα τους αφήσουμε να πονάνε γιατί δεν είμαστε αποτρόπαιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 210
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

δεν έχω καταλάβει γιατί ειναι τόσο σημαντικό να γίνει νόμιμη η χρήση ουσιών αφου όποιος θέλει φτιάχνεται όπως κ να χει
σας νοιάζει αν σας κακοχαρακτηρίσουν ή θα νιώθατε άσχημα οτι κάνετε παρανομία ?
προσωπικά χέστηκα αν ήμουν σε τέτοια φάση.

προς τι τοσο butthurt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, δεν είναι και λίγες οι περιπτώσεις που σε έναν τυπικό έλεγχο μπορεί να σε πιάσουν με 2-3 γραμμάρια και να σε τρέχουν για το τίποτα. Μιλούσα τις προάλλες με ένα παιδί που την πάτησε έτσι και πρέπει να δίνει ούρα καθέ 2 χρόνια ξέρω γω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Κάθε ψυχοτρόπος ουσία θα πρέπει να είναι νομίμως διαθέσιμη σε κάθε ενήλικα πολίτη".

 

 

Ναι ή όχι και γιατί;

 

Αναπτύξτε την σκέψη σας σε 200 με 250 λέξεις, κάνοντας χρήση των όσων αναφέρθηκαν στο Κεφάλαιο 3: Η δομή της έκθεσης. (75/100)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Και ενώ πέρασα το ΣΚ κάπως έτσι

 

2onuS3N.gif

 

πιστεύω οτι ορισμένα ψυχοτρόπα (eg ecstasy) μπορούν να βοηθήσουν κόσμο να βελτιώσει θέματα όπως κατάθληπτικές τάσεις, άγχος, απογοητεύσεις. Φυσικά αυτό μόνο εάν γνωρίζει τι παίρνει (δλδ αν αρχικά τεστάρει τα χάπια του), και εφόσον δεν κάνει κατάχρηση. Πιστεύω οτι εάν υπήρχε λιγότερη παραπληροφόρηση και προκατάληψη, τα οφέλη θα ήταν μεγαλύτερα, από οτι τώρα που πεθαίνει κόσμος επειδή δεν ξέρει τι κούμπωσε στη ζούλα. Η κακή χρήση δεν κάνει απαραίτητα την ουσία απαγορευτική, και πιστεύω οτι όσοι φέρονται φανατικά εναντίον τους μάλλον δεν έχουν σκεφτεί τα οφέλη τους. Η Ολλανδία για παράδειγμα που είναι της λογικής πρόληψη και όχι απαγόρευση, έχει υπηρεσία που κάνει ανάλυση σε χάπια δωρεάν και ανώνυμα ώστε να προστατεύσει όσους τα παίρνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλέπω το ποστ σου totem και θυμάμαι το λουκέτο π έφαγε το θέμα π είχα ανοίξει και ρώταγα για νόμιμα συμπληρώματα διατροφής απο φαρμακείο για χαλάρωση σε περίοδο στρες κ άγχους, για να κοιμάμαι καλύτερα , ποιο ξεκούραστα . Το νόημα που βγήκε πριν πάρω καν απάντηση απο κάποιον ήταν να πάω σε ψυχίατρο (lol??)
τι να πω , εσύ λες για παραπληροφόρηση για τα παραισθησιογόνα , εδώ υπάρχει για τα νόμιμα σκευάσματα   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα γραψω απο την πρωσοπικη μου εμπειρια στο χασις λοιπον καποτε ειμουν με εναν μπαφο συνεχεια αναμενο.. ξεκινησα την χρηση περιστασιακα καπνιζα ενα τσιγαρο στο τοσο μου αρεσε πολυ η μαστουρα το θεωρουσα κατι γαμω που με ηρεμει ξεκινησα το χασις σαν υποκαταστατο του αλκοολ γυρω στα 18 απο τα 13 εως τα 19 επινα αλκοολ υπερβολικα πολυ σε καθημερινη βαση στα 19 μου γνωρισα νεες παρεες που ολοι πινανε χασις κοκα ψυχοτροπα γενικα ολα τα ναρκωτικα εκει λοιπον αρχισα την χρηση χασις το αλκοολ ελλατωθηκε σταδιακα νομιζα οτι ειμουν καλα τι αλλο ηθελα μαστουρωνα και ηρεμουσα.. το αλκοολ εξαφανιστηκε ηθελα μονο μπαφο καθημερινα εκανα 3 4 γρ μονο για μενα σταδιακα με τα χρονια ειχα αλλαξει πολυ... συμπεριφορα προς το χειροτερο.. προσπαθουσα να κοψω ποτε δεν τα καταφερνα η ψυχολογικη εξαρτηση ηταν τεραστια οταν εκανα οφφ ειχα πολλα νευρα ανχος ψυχολογικη ανισοροπεια κλαματα χωρις λογο και μια κατασταση τρελας στην κυριολεξια ειχα ποιασει πατο ομως ο πατος ειχε και πιο κατω ακομη αλλο πατο. δεν ηξερα πως να κοψω τι να κανω ουτε ειχα καταλαβει πως εφτασα σε αυτο το σημειο μα η thc ηταν κατι γαμω για μενα πως με εκανε ετσι?? Τελικα πηγα σε προγραμμα απεξαρτησης και ΖΩ την ζωη μου χωρις δρακους φιδια ψεμματα και ξεφτιλα.. ΝΑΙ η thc δημιουργει ψυχολογικη εξαρτηση βλαβες εμμονες και δεν το περνεις χαμπαρι απλα τρως το παραμυθι ελα μωρε light einai δεν κανει κακο. διαβαζω πολλες αποψεις καποτε ειχα παρομοιες και εγω... μην τα λετε δημοσια ρε μλκες μην υποστηριζεται τα ναρκωτικα.

Επεξ/σία από christopher0016
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...