Προς το περιεχόμενο

Ψυχοτρόπα


Thinart

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το οτι εμενα βρισκει με 5 να με ανησυχησει? Τοσο χαμηλα νομιζω πως καπνιζει γρασιδι απο χωραφι κ νομιζει οτι ειναι χορτο

Νορμάλ είναι για την ηλικία του, κανείς δε θα πάει να δώσει amnesia haze σε λυκειόπαιδο, κάτι καφέ αλβανούς παίζουν πάντα στα πιτσιρίκια, κλαδιά, φύλλα, σπόρια, όλα μέσα.

 

Ησουν? Κριμα μωρε :)

 

Ε ξέρεις πώς πάει, όσο ανακαλύπτεις ωραία πράγματα, τόσο πιο δύσκολα αφιερώνεσαι μόνο σε ένα. Σε ό,τι δεν είναι σεξ ή φαγητό, είμαι πολυγαμικός.

 

Το μαυρο απ οτι μου δηλωνει δεν εχει σκοπο να το σταματησει γιατι "τον χαλαρωνει", το προβλημα ειναι πως φασκει και αντιφασκει σε διαφορα, πχ μπορει να πει στους δικους μου οτι περναει ασχημη φαση ψυχολογικα κ οτι ειναι κλεισμενος σπιτι κ δεν κανει τιποτα ενω στην πραγματικοτητα βγαινει καθε μερα βολτα και παρταρει και τετοιο στυλ.

 

Πολλοί άνθρωποι βγαίνουν και παρτάρουν ενώ είναι σκατά. Για την ακρίβεια, τύπος που είναι κάθε μέρα έξω, πηδάει άλλη γκόμενα κάθε βδομάδα, δεν αντέχει να 'ναι σπίτι κτλ, (θα μπορούσε να) είναι textbook καταθλιπτικός. Όλα αυτά είναι μέθοδοι για να "ξεχνιέται" κάποιος. Τώρα θα μου πεις "τι σκατά έχει να ξεχάσει ένα 18χρονο, που να του 'ρθει ο πρώτος ΕΝΦΙΑ δηλαδή" αλλά αυτό το ξέρεις εσύ. Αν η φάση είναι "με παράτησε η κούλα και δεν γουστάρω μία μαθηματικά κατεύθυνσης" εντάξει, ρίξτου αροξόλ τώρα που είναι ακόμα εκκολαπτόμενος γκοθάς. Αλλά αν έχει κάτι που όντως τον βασανίζει, βρες τρόπο να του δώσεις να καταλάβει ότι το χόρτο μπορεί μεν να είναι εργαλείο, αλλά δεν αρκεί γιατί απλώς αναβάλλει την αναπόφευκτη ανάγκη για επίλυση. Βρες λίγο τη μέση οδό, ώστε να δει ότι ναι μεν το χόρτο δεν είναι ο διάολος, αλλά δεν είναι και η λύση, είναι απλώς ένα ψυχολογικό βοήθημα όσο προσπαθεί να βγάλει την άκρη του.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kathytherion

 

Δεν ξέρω τι να σου πω, βρε φίλη. Είναι πολύ δύσκολες αυτές οι καταστάσεις. Ίσως το καλύτερο που θα μπορούσες να κάνεις, σε πρώτη φάση, είναι απλώς να δώσεις χρόνο, για να δεις πώς θα πάει, και να βολιδοσκοπείς συνεχώς την κατάσταση και να ελίσσεσαι  όπως μπορείς για να το εξομαλύνεις; Πραγματικά, δεν ξέρω. Κι είναι ένα βάρος που, φυσικά, είναι δυσανάλογο για τους δικούς σου ώμους. Δώσε χρόνο, κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς κι άμα δεις πώς δεν τα καταφέρνεις, τότε απευθύνσου στους γονείς σας. Πρωτίστως, είναι δική τους ευθύνη, κι έχουν και την οικονομική δυνατότητα να στραφούν σε ειδικούς κλπ, ή στην εσχάτη να του τρίξουν τα δόντια με κάποιον τρόπο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέσε στα μάτια του. Κοινώς εσύ πρέπει να ρίξεις τον δικό σου εγωισμό και περηφάνεια και πιάσε μια ειλικρινή συζήτηση με τον μικρότερο αδελφό σου για το πρόβλημα (που είναι ο καρκίνος). Έχει ανάγκη να μιλήσει και να εκφραστεί και είναι αρκετά μικρός για να βρει δημιουργικές μορφές έκφρασης. Έχει νεύρα και θυμό και προτιμάει να τα καλμάρει και να τα αφήνει να περνάνε με αυτό τον τρόπο από το να τα εκτονώνει (και όχι το σεξ και οι σχέσεις δεν είναι, ή τέλοσπάντων θέλει μεγάλη εσωτερική αναζήτηση για να μπορεί να καταλάβει πότε είναι εκτόνωση και πότε ορμές). Άνοιξε του συζήτηση για αθλητισμό, ανταγωνισμό, βοήθησε τον και εσύ για ένα αρχικό διάστημα πάνω σε αυτά και δες πως θα πάει. Δεν χρειάζεται να φτάσει ο άλλος στα όρια του για να ενεργοποιηθείς, ούτε να υπάρχουν μελοδραματικές καταστάσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουγεται λογικο. Θελω ν ακουσω κι αλλες αποψεις.

 

Γνωριζω πως κοντινο μμου προσωπο (μικρος αδερφος) κανει χρηση κανναβης, σχεδον σε καθημερινη βαση, υποψιαζομαι οτι εχει περασει πλεον σε κατασταση ψυχολογικου εθισμου (ειναι φοιτητης με καλο χαρτζιλικι αλλα δεν μενει μια, συχνες μεταπτωσεις στη διαθεση, ενω οι γονεις υποτιθεται πως δεν γνωριζουν κανει χρηση στο δωματιο του πατρικου).

 

Αν η χρηση ηταν περιστασιακη σε κανα παρτυ κλπ δεν θα με απασχολουσε, θα του κανα και παρεα, αλλα η συστηματικη χρηση σε συνδυασμο με την αδυναμια να συγκρατηθει στο πατρικο, την οικονομικη απερισκεψια που επηρεαζει ολη την οικογενεια και τη διαθεση ειναι κατι που με απασχολει εντονα και θελω οσο μπορω να προλαβω την κατασταση πριν φτασει σε αλλο επιπεδο.

 

Δεν εχω ιδεα πως να προσεγγισω την κατασταση αυτη, το μονο που κανω ειναι να μαι διπλα του, να μαθαινω τα κατορθωματα του και να τον κανω παρεα και να τα λεμε. Δε νουθετω, δεν ερχομαι σε ρηξη σχετικα με τα οσα κανει και διατηρω ανοιχτη σκεψη στα οσα μκο λεει για να καταλαβω κι εγω τα κινητρα του κ για να μου μιλαει.

 

Επειδη περασαμε προσφατα μια δοκιμασια(καρκινος) νομιζω καλο ειναι να προλαβουμε μια 2η, και θελω να το χειριστω οσο γινεται καλυτερα.

 

Τσάμπα ανησυχείς. Αν η κάνναβη δεν ήταν στη λίστα των ναρκωτικών  δε θα έμπαινες καν στη διαδικασία να τα σκέφτεσαι όλα αυτά, βέβαια είναι αδερφός σου και φοβάσαι. Η κάνναβη πράγματι τον ηρεμεί, ειδικά αυτή που αναφέρεις ότι καταναλώνει και είναι χαμηλής ποιότητας. Οι μεταπτώσεις στη διάθεση είναι λογικό να υπάρχουν όταν την πίνει, όπως θα υπήρχαν και όταν μεθάει! Αυτό φεύγει μετά τη μαστούρα δεν είναι κάτι.

 

2 πιθανοί λόγοι υπάρχουν που κάνει

α) γουστάρει την ηρεμία σαν άνθρωπος και την μαστούρα που του προσφέρει

β) μπορεί να τον απασχολούν άλλα θέματα που δεν στα έχει πει και η κάνναβη να τον βοηθάει ψυχολογικά. Σίγουρα καλύτερη από το να έπινε αλκοόλ ή ηρεμιστικά.

 

Ο ψυχολογισμός εθισμός δεν είναι τίποτα το σπουδαίο. μπορεί να το σταματήσει μόνος του ανά πάσα στιγμή πράγμα που το ξέρει και ο ίδιος. Θα περάσει από μόνος του διάφορα στάδια και θα ζυγίσει καλύτερα όλες τις καταστάσεις ακόμα και τις οικονομικές.

 

Αυτό που πρέπει να φοβάσαι είναι να μην δοκιμάσει τίποτε άλλο, Η κάνναβη συνήθως διακινείται από τα ίδια χέρια που διακινούνται και τα υπόλοιπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσάμπα ανησυχείς. Αν η κάνναβη δεν ήταν στη λίστα των ναρκωτικών  δε θα έμπαινες καν στη διαδικασία να τα σκέφτεσαι όλα αυτά, βέβαια είναι αδερφός σου και φοβάσαι. Η κάνναβη πράγματι τον ηρεμεί, ειδικά αυτή που αναφέρεις ότι καταναλώνει και είναι χαμηλής ποιότητας. Οι μεταπτώσεις στη διάθεση είναι λογικό να υπάρχουν όταν την πίνει, όπως θα υπήρχαν και όταν μεθάει! Αυτό φεύγει μετά τη μαστούρα δεν είναι κάτι.

 

2 πιθανοί λόγοι υπάρχουν που κάνει

α) γουστάρει την ηρεμία σαν άνθρωπος και την μαστούρα που του προσφέρει

β) μπορεί να τον απασχολούν άλλα θέματα που δεν στα έχει πει και η κάνναβη να τον βοηθάει ψυχολογικά. Σίγουρα καλύτερη από το να έπινε αλκοόλ ή ηρεμιστικά.

 

Ο ψυχολογισμός εθισμός δεν είναι τίποτα το σπουδαίο. μπορεί να το σταματήσει μόνος του ανά πάσα στιγμή πράγμα που το ξέρει και ο ίδιος. Θα περάσει από μόνος του διάφορα στάδια και θα ζυγίσει καλύτερα όλες τις καταστάσεις ακόμα και τις οικονομικές.

 

Αυτό που πρέπει να φοβάσαι είναι να μην δοκιμάσει τίποτε άλλο, Η κάνναβη συνήθως διακινείται από τα ίδια χέρια που διακινούνται και τα υπόλοιπα.

Αυτο ειναι, δεν με φοβιζει τοσο η ουσια, που θα μπορουσε καλλιστα να ηταν νομιμη, αλλα η καταχρηση που της κανει με ανησυχει αφ ενος γιατι δεν ειναι υγιης συμπεριφορα( οπως αντιστοιχα δεν θα ηταν αν εκανε καταχρηση αλκοολ, φαγητου κλπ) και αφ ετερου γιατι χαλαει ενα καλο ποσο μονο εκει.

 

Για τα αλλα εχει ερθει σ επαφη με κατι λσδ και σχετικα κ ελπιζω εκει να παραμειμει και να μη δοκιμασει ολη τη collection ουσιων.

Πέσε στα μάτια του. Κοινώς εσύ πρέπει να ρίξεις τον δικό σου εγωισμό και περηφάνεια και πιάσε μια ειλικρινή συζήτηση με τον μικρότερο αδελφό σου για το πρόβλημα (που είναι ο καρκίνος). Έχει ανάγκη να μιλήσει και να εκφραστεί και είναι αρκετά μικρός για να βρει δημιουργικές μορφές έκφρασης. Έχει νεύρα και θυμό και προτιμάει να τα καλμάρει και να τα αφήνει να περνάνε με αυτό τον τρόπο από το να τα εκτονώνει (και όχι το σεξ και οι σχέσεις δεν είναι, ή τέλοσπάντων θέλει μεγάλη εσωτερική αναζήτηση για να μπορεί να καταλάβει πότε είναι εκτόνωση και πότε ορμές). Άνοιξε του συζήτηση για αθλητισμό, ανταγωνισμό, βοήθησε τον και εσύ για ένα αρχικό διάστημα πάνω σε αυτά και δες πως θα πάει. Δεν χρειάζεται να φτάσει ο άλλος στα όρια του για να ενεργοποιηθείς, ούτε να υπάρχουν μελοδραματικές καταστάσεις.

Το θεμα ειναι οτι μιλαμε αλλα δεν αλλαζει κατι. Ειμαι εκει οποτε θελει καποιον να τον ακουσει, εχουμε συζητησει κ μου χει παραπονεθει ηια τη ζωη του κ τη συμπεριφορα καποιων, αλλα οταν βλεπει οτι πιανουν το τραβαει, δηλαδη παραπονιεται για το τιποτα, αρχιζει κ ζηταει συνεχεια χαρες κλπ και θεωρει πραγματα δεδομενα, κ αυτο δεν μου αρεσει.

 

Παντως μου δωσες καλη ιδεα, θα προσπαθησω να του δωσω οσο μπορω καποια ερεθισματα μηπως βρει κι αλλες ασχολιες κ λιγο σταματησει το παφα πουφα καθε μερα.

Νορμάλ είναι για την ηλικία του, κανείς δε θα πάει να δώσει amnesia haze σε λυκειόπαιδο, κάτι καφέ αλβανούς παίζουν πάντα στα πιτσιρίκια, κλαδιά, φύλλα, σπόρια, όλα μέσα.

 

 

 

Ε ξέρεις πώς πάει, όσο ανακαλύπτεις ωραία πράγματα, τόσο πιο δύσκολα αφιερώνεσαι μόνο σε ένα. Σε ό,τι δεν είναι σεξ ή φαγητό, είμαι πολυγαμικός.

 

 

 

Πολλοί άνθρωποι βγαίνουν και παρτάρουν ενώ είναι σκατά. Για την ακρίβεια, τύπος που είναι κάθε μέρα έξω, πηδάει άλλη γκόμενα κάθε βδομάδα, δεν αντέχει να 'ναι σπίτι κτλ, (θα μπορούσε να) είναι textbook καταθλιπτικός. Όλα αυτά είναι μέθοδοι για να "ξεχνιέται" κάποιος. Τώρα θα μου πεις "τι σκατά έχει να ξεχάσει ένα 18χρονο, που να του 'ρθει ο πρώτος ΕΝΦΙΑ δηλαδή" αλλά αυτό το ξέρεις εσύ. Αν η φάση είναι "με παράτησε η κούλα και δεν γουστάρω μία μαθηματικά κατεύθυνσης" εντάξει, ρίξτου αροξόλ τώρα που είναι ακόμα εκκολαπτόμενος γκοθάς. Αλλά αν έχει κάτι που όντως τον βασανίζει, βρες τρόπο να του δώσεις να καταλάβει ότι το χόρτο μπορεί μεν να είναι εργαλείο, αλλά δεν αρκεί γιατί απλώς αναβάλλει την αναπόφευκτη ανάγκη για επίλυση. Βρες λίγο τη μέση οδό, ώστε να δει ότι ναι μεν το χόρτο δεν είναι ο διάολος, αλλά δεν είναι και η λύση, είναι απλώς ένα ψυχολογικό βοήθημα όσο προσπαθεί να βγάλει την άκρη του.

 

Ε αμα δεν το αφησες το μεταλ εντελως συγχωρεμενος!

Απ οσο ξερω η ζωη του ειναι καλα μεν, απ την αλλη δεν τον βλεπω να ψημεται να κανει καμια σχεση κλπ και παραξενευομαι. Απ την αλλη τον ενοχλουσαν τα περιττα κιλα του κ προσπαθει να τα χασει τωρα οποτε ισως αλλαξει mindset οταν το πετυχει. Παροτι εχει ηδη αδυνατισει και δεν τον βλεπω να σοβαρευει, αντιθετα , πολλες φορες στο σπιτι εχει τυχει να διασταυρωθουμε ζολη η οικογενεια κ να αναρωτιεμαι αν ειναι high. Θα προσπαθησω να εκμαιευσω πληροφοριες αν και δε νομιζω να εχει σοβαρο προβκημα. Ειναι ανθρωποςμπου κανει καταχρηση σε οτι του αρεσει, ειτε αυτο ειμαι γλυκα, ειτε φαγητο ειτε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δεν ακούγεται σοβαρό όπως το περιγράφεις. Και θεωρώ ότι η αντιμετώπισή σου είναι πολύ προσγειωμένη και ρεαλιστική, στο λέω γιατί σίγουρα θα σε πιάνουν φυσιολογικά αμφιβολίες για το αν υπερβάλλεις, δεν βλέπεις κάτι καθαρά κτλ κτλ. Όλα τα αγοράκια σε τέτοιες ηλικίες περνάμε μόδες-μαγκιές, για άλλους είναι τσόνι κόκκινα, για άλλους είναι χαμηλωμένα αμάξια, για άλλους είναι φίδια -και ανάμεσα σε κόντρες στα λιμανάκια και σε ρούχλα με κατουρημένη ρίγανη, το δεύτερο είναι σαφώς προτιμότερο.

 

Συνέχισε να τηρείς την στάση της φίλης-αδερφής που ναι μεν νοιάζεται, αλλά είναι και κουλ. Άπαξ και πήξει στο εφηβικό του κεφάλι ότι δεν είναι οι πράξεις μας που ορίζουν τον χαρακτήρα μας αλλά το να έχουμε το νου μας να μην είναι φτηνά τα κίνητρα πίσω από αυτές, θα 'ναι κομπλέ. Και τόνισέ του ξανά την επιτυχία του στο να αδυνατίσει ως σημάδι ανθρώπου που μπορεί να δρομολογεί αλλαγές στον εαυτό του, είναι πολύ καθησυχαστικό να ξέρεις ότι μπορείς να κάνεις πράγματα όχι επειδή "πιστεύω σε σένα" μόνο αλλά και επειδή αποδεδειγμένα, you did it once, you can do it again.

 

(Ποτέ δε συμπάθησα τους θέριον ε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα ευχαριστως θα ηθελα να αλλαξει φιλη μου την 'ηρεμιστικη της συνταγη'
-που οφειλεται και σε προβληματα υγειας- με μπαφο ελεγμενο, δυστυχως ομως, το
θεωρει ξερωγω σαν χειριστο ξεπεσμο(!) or something οταν, δυστυχεστερα, την ιδια
στιγμη στη τσαντα της παρατηρω τα νομιμως νομιμα xanax επι..3(!) κουτια, που τα
κατεβαζει (σχεδον παντοτε) με αλογιστες ποσοτητες, επισης νομιμοτατης, vodka... :fear:
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διάβασα όλες τις σελίδες... Λοιπόν για ψυχοτρόπες ουσίες δεν ξέρω πολλά. Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με αυτό το θέμα. έχω ήδη αρκετά πειραγμένα μυαλά :P . Στην Ολλανδία όταν ήμουν οι άλλοι πήρανε μανιτάρια πέρα από τα κλασσικά αλλά εγώ δεν. άσε που και που πήρανε, φάγανε και δεν καταλάβανε και τπτ. 

απλά δεν πρόκειται να πάρω ποτέ κάτι τέτοιο γιατί μια ξαδέρφη φίλης πήρε και έκανε μόνιμο ταξίδι σε άλλο κόσμο. Πήγε Αμερική για σπουδές, δεν ξέρω ποιας κατηγορίας ή πόσο βαρύ ήταν αυτό που δοκίμασε με την παρέα της, (οι άλλοι δεν έπαθαν κάτι), αυτή όμως είναι ακόμα με φάρμακα (19 χρονών και τώρα είναι 30κάτι)... ίσως να είχε και κάποια οικογενειακή προδιάθεση γιατί πχ η ψυχασθένεια είναι κληρονομική. (δεν έγινε ψυχοπαθής απλά λέμε τώρα). Έχασε επαφή με την πραγματικότητα κοινός. Τελείως όμως σε άλλο κόσμο ζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διάβασα όλες τις σελίδες... Λοιπόν για ψυχοτρόπες ουσίες δεν ξέρω πολλά. Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με αυτό το θέμα. έχω ήδη αρκετά πειραγμένα μυαλά :P . Στην Ολλανδία όταν ήμουν οι άλλοι πήρανε μανιτάρια πέρα από τα κλασσικά αλλά εγώ δεν. άσε που και που πήρανε, φάγανε και δεν καταλάβανε και τπτ. 

 

απλά δεν πρόκειται να πάρω ποτέ κάτι τέτοιο γιατί μια ξαδέρφη φίλης πήρε και έκανε μόνιμο ταξίδι σε άλλο κόσμο. Πήγε Αμερική για σπουδές, δεν ξέρω ποιας κατηγορίας ή πόσο βαρύ ήταν αυτό που δοκίμασε με την παρέα της, (οι άλλοι δεν έπαθαν κάτι), αυτή όμως είναι ακόμα με φάρμακα (19 χρονών και τώρα είναι 30κάτι)... ίσως να είχε και κάποια οικογενειακή προδιάθεση γιατί πχ η ψυχασθένεια είναι κληρονομική. (δεν έγινε ψυχοπαθής απλά λέμε τώρα). Έχασε επαφή με την πραγματικότητα κοινός. Τελείως όμως σε άλλο κόσμο ζει.

το πιθανότερο να έκαναν ότι κάνουν οι περισσότεροι , φάγανε λιγότερο απ ότι χρειαζόταν , μαλακία αλλα απ την άλλη είναι μια ποιο safe προσέγγιση , δεν ξέρεις πως θα αντιδράσει ο οργανισμός σου

ξέρεις ποιο είναι το θέμα με το τριπάρισμα? κανείς δεν μπαίνει στον κόπο να ψάξει τι είναι και τι κάνει αυτό που παίρνει , κανένας δεν ενημερώνεται και συχνά ουσίες που απο μόνες τους είναι harmless μετατρέπονται σε επικίνδυνες επειδή τις μπλέκουν με άλλες.

Μπορεί να μπλέξεις δυο ουσίες που απο μόνες τους δεν θα σου προκαλέσουν το παραμικρό πρόβλημα υγείας και να βρεθείς σε πολύ άσχημη κατάσταση, μέχρι και να πεθάνεις. 

 

Και όταν μιλάμε για άλλα πράγματα πέρα απο μανιτάρια πρέπει να ξέρεις να το τεστάρεις αν όντως είναι αυτό που αγόρασες 

 

με λίγα λογια όποιος ενήλικας γουστάρει πειράματα παίρνει τα ρίσκα του , όποιος δεν θέλει ρίσκα μένει μακριά. Ειμαστε στο 2016, το "δεν ήξερα και την έπαθα" δεν πιάνεται σαν δικαιολογία , χρόνια τώρα , οι πληροφορίες βρίσκονται ελεύθερες 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^αυτό που λέει ο βάπιρος περί ενημέρωσης πρώτον και σημαντικότερο, δε γίνεται να πας με προσέγγιση γιόλο σε ουσίες που είναι δραστικές στην κλίμακα μg. Η κοκκινοσκουφίτσα πρέπει να 'ναι τυχερή κάθε φορά που διασχίζει το δάσος, ο λύκος μόνο μία.

 

Δεύτερο σημείο είναι να ξέρεις τι παίρνεις. Αυτή η φίλη που αναφέρει ο/η Melissa_virus, βρωμάει NBOMx (μάλλον NBOME) που της το πούλησαν ως LSD. Άμα ο άλλος δεν είναι η ΜΑΝΑ σου, δίνεις ένα 20άρι παραπάνω και αγοράζεις ένα τεστ. Υπάρχουν υπηρεσίες (σε σοβαρότερες ευρωπαϊκές χώρες) που στέλνεις δείγματα και σου στέλνουν πίσω αποτελέσματα και ποσοστά, χωρίς ονόματα και διώξεις. Υπάρχουν site με αναρτημένα τα εκάστοτε κουμπιά με αποτελέσματα δίπλα, γενικά πολλά υπάρχουν εκτός από δικαιολογίες και ώριμη αντιμετώπιση και αυτό δημιουργεί έναν φαύλο κύκλο ημιμάθειας και πανικού.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν site με αναρτημένα τα εκάστοτε κουμπιά με αποτελέσματα δίπλα, γενικά πολλά υπάρχουν εκτός από δικαιολογίες και ώριμη αντιμετώπιση και αυτό δημιουργεί έναν φαύλο κύκλο ημιμάθειας και πανικού.

 

 Όχι πάντα safe, γιατί δεν βγαίνουν όλα από την ίδια παρτίδα. Test kit για να μην υπάρχουν αμφιβολίες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Όχι πάντα safe, γιατί δεν βγαίνουν όλα από την ίδια παρτίδα. Test kit για να μην υπάρχουν αμφιβολίες.

 

Αυτό είναι και το ιδανικό. Αλλά τουλάχιστον κάνε μια γύρα και δες τι έδειξαν τα τεστ για το τάδε χρώμα/σχήμα, ειδικά στα κουμπιά οι πρέσες είναι σπάνιο να είναι ίδιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

 

  Υπάρχουν υπηρεσίες (σε σοβαρότερες ευρωπαϊκές χώρες) που στέλνεις δείγματα και σου στέλνουν πίσω αποτελέσματα και ποσοστά, χωρίς ονόματα και διώξεις. Υπάρχουν site με αναρτημένα τα εκάστοτε κουμπιά με αποτελέσματα δίπλα, γενικά πολλά υπάρχουν εκτός από δικαιολογίες και ώριμη αντιμετώπιση και αυτό δημιουργεί έναν φαύλο κύκλο ημιμάθειας και πανικού.

Details?

 

 Όχι πάντα safe, γιατί δεν βγαίνουν όλα από την ίδια παρτίδα. Test kit για να μην υπάρχουν αμφιβολίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Details?

 

Το πιο γνωστό μη-κρατικό είναι το Energy Control, νομίζω στην Ισπανία όπου μπορεί να στείλει κανείς δείγματα. Τα άλλα υπάγονται στην εκάστοτε διοίκηση υγείας της κάθε χώρας. Από τα άλλα το μόνο που θυμάμαι τώρα είναι το dancesafe, αλλά αν γκουγκλάρεις ecstasy pills test ή κάτι τέτοιο, θα βρεις και τα άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...