Προς το περιεχόμενο

Επιλογή εκτυπωτή


stakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας, αν και πιστεύω είμαι off tοpic δεν βρήκα κάπου για να κολλήσω το θέμα μου, επομένως ζητώ συγνώμη απο τους admin για τον κόπο να το επαναπροωθήσουν στο σωστό topic.

Στο θέμα μου, χρειάζομαι έναν εκτυπωτή για χρήση γραφείου που να τυπώνει σε 2πλης όψης να έχει scan και να είναι αξιόπιστος.

Δεν ξέρω εαν πρέπει να πάω σε ink jet ή σε laser.

Τιμή να μην ξεπερνά τα 140 ευρώ εκτός εαν υπάρχει λόγος αξιοπιστίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι δεν καίγομαι για να έχει scanner εαν είναι δλδ να πάρω κάτι super σε εκτυπωτή χωρίς να έχω scan δεν θα πω οχι.

Το θέμα είναι προς τα που να κινηθώ σε laser σε inkjet?

Σε ποιά εταιρία? Brother/Sasmung/HP/lexmark/zerox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η panasonic έχει σκυλιά μηχανήματα με τρελό support και αξιοπιστία.(σκέψουν οτι υπάρχουν και σου στέλνουν σε spare parts το παραμικρό,απο βίδα μέχρι οτι θές)

αλλά είναι αρκετά ακριβά(βέβαια τα πληρώνεις μια φορά και μένεις ξένοιαστος,αν προορίζεται για επειχήρηση ο εκτυπωτής και δουλεύεις με αυτόν αξίζει με τα 1000 να επενδύσεις σε ένα τέτοιο μηχάνημα,βγαίνεις κερδισμένος μακροπρόθεσμα)

δές αυτόν που είναι ενα αρκετά entry level μοντέλο http://www.skroutz.gr/s/270096/Panasonic-KX-MB2000.htmlκοντά στην τιμή που ψάχνεις.

αν μπορείς ομως πήγαινε σε αυτό http://www.skroutz.gr/s/270094/Panasonic-KX-MB2010.htmlπου έχει και αυτόματο document feeder.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι ακριβώς στο ίδιο ψάξιμο με τον TS έχω βρει αυτόν: http://www.skroutz.gr/s/2372673/Epson-WorkForce-WF-3520DWF.html

Έχει τα πάντα όλα από χαρακτηριστικά και όσα reviews βρηκα λενε για καλούτσικη ποιότητα εκτύπωσης. Επίσης στο skroutz έχει 5 ευρώ το κάθε χρώμα. Υπάρχει κάποιος κάτοχος να πει γνώμες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω βαρεθηκα να μου φερνουν EPSON για καθαρισμα κεφαλων.

Ψαχνω  για πολυμηχανημα με κεφαλες ενσωματωμενες στο μελανι που να αλλαζουν με καθε καινουργιο μελανοδοχειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω βαρεθηκα να μου φερνουν EPSON για καθαρισμα κεφαλων.

Ψαχνω  για πολυμηχανημα με κεφαλες ενσωματωμενες στο μελανι που να αλλαζουν με καθε καινουργιο μελανοδοχειο

Πολύ ενδιαφέρον αυτό που λες. Δηλαδή ποιες μάρκες πρέπει να κοιτάμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον αυτό που λέει ο φίλος σχετικά με τις κεφαλές. Αναμένουμε σε νεότερα.

Πάντως είχαμε εναν samsung χάλασε το τύμπανο και μας ζήτησαν 80 ευρώ οταν με 85 τον αγόραζα καινούργιο και τον αφήσαμε στην άκρη.. ;-)

Όσον αφορά τον αριθμό σελίδων εκτύπωσης είναι σχετικό γτ η κάθε εταιρία έχει δικά της stadar,.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα epson xp600 που μ εχει βολεψει πολυ. Εξαιρετικη ποιοτητα σκαναρισματος και εκτυπωσης, πληρως λειτουργικο wi-fi. Ειναι ωραια φαση να μη θες καλωδια και να στελνεις κατευθειαν ενα εγγραφο απο το ipad πχ για εκτυπωση. Ακριβα μελανια βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα epson xp600 που μ εχει βολεψει πολυ. Εξαιρετικη ποιοτητα σκαναρισματος και εκτυπωσης, πληρως λειτουργικο wi-fi. Ειναι ωραια φαση να μη θες καλωδια και να στελνεις κατευθειαν ενα εγγραφο απο το ipad πχ για εκτυπωση. Ακριβα μελανια βεβαια

 

Σε σκέψεις με βάζεις. Κάτι διαβάζω ότι έχει μεγάλες καθυστερήσεις στην εκκίνηση (5 λεπτά), υσχύει; Η κεφαλή εκτύπωσης βγαίνει εύκολα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκκινηση εννοεις το ποσο γρηγορα ανοιγει; Αν ναι, οχι δεν εχει τετοιο θεμα. Ανοιγει αμεσα και βρισκει σημα επισης αμεσα.

 

Μια μικρη καθυστερηση παρατηρειται μεχρι να ξεκινησει εκτυπωση οταν δινω εντολη μεσω wi-fi αλλα οχι και 5'!

 

Με την κεφαλη δεν εχω ασχοληθει και να σου πω την αληθεια δε ξερω καν πως βγαινει.. Τα μελανια παντως αλλαζονται πανευκολα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκκινηση εννοεις το ποσο γρηγορα ανοιγει; Αν ναι, οχι δεν εχει τετοιο θεμα. Ανοιγει αμεσα και βρισκει σημα επισης αμεσα.

 

Μια μικρη καθυστερηση παρατηρειται μεχρι να ξεκινησει εκτυπωση οταν δινω εντολη μεσω wi-fi αλλα οχι και 5'!

 

Με την κεφαλη δεν εχω ασχοληθει και να σου πω την αληθεια δε ξερω καν πως βγαινει.. Τα μελανια παντως αλλαζονται πανευκολα :P

Στο σκανάρισμα copy-print ικανοποιημένος; Υποστιρίζει και CD/DVD print και είναι το μόνο σε αυτά τα χρήματα...

Δοκίμασες αυτά τα μελάνια; νομίζω συμφέρει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...