Προς το περιεχόμενο

Sapphire R9 290 Tri-X Stock + O/C Review


The__Blade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μετατρέπω εύκολα σε pdf και μέσω Foxit Reader που είναι δωρεάν, χώρο online δυστυχώς δεν έχω.

 

πιστεύεις έχει νόημα να το ανεβάσω με αυτόν τον τρόπο αυτή τη φορά ή την επόμενη;

 

΄Η το ένα θα είναι ή το άλλο στο μέλλον. ΄Οτι χρειαστείς πες μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: αυτά που λέγανε για τις επιδόσεις του R290, που πέφτουνε μετά από λίγο αν ζεσταθει η κάρτα κλπ έχουν ξεπεραστεί στις custom υλοποιησεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: αυτά που λέγανε για τις επιδόσεις του R290, που πέφτουνε μετά από λίγο αν ζεσταθει η κάρτα κλπ έχουν ξεπεραστεί στις custom υλοποιησεις?

 

 

Ειναι το throttling και ναι, με τα custom συστηματα ψυξης δε παιζει κανενα τετοι θεμα! :)

 

 

Οι συγκεκριμένες κάρτες δεν ζεσταίνονται καν, οι 7950 μου έπαιζαν overclocked πάνω από 85 βαθμούς (αθόρυβες) αυτή μέχρι 75 την έχω δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα ένα τεστ στο Metro Last Light με την GTX 680 και έβγαλα 51,33 fps δηλαδή υπολείπεται περίπου 45% της R9 290 δεν είναι και άσχημα

Λίγο βγάζεις για 680.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο δουλεύει default τάση βρε παιδιά;Μήπως είναι κομματάκι πολύ το +0,65;

 

λίγο είναι, το +100 mv το αντέχουν για πλάκα, +200 και πάνω μιλάμε για αρκετό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς μιλάμε για 0,065v γιατί κάπου με μπέρδεψαν οι υποδιαστολές και τα ψηφία...

Αnyway, το κατάφερα το 3dmark.Θα κοιτάξω και τι άλλο μπορώ να benchάρω κι εγώ για να δούμε.Πιο πολύ θέλω να δω τι διαφορά μπορεί να κάνει ο επεξεργαστής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...