Προς το περιεχόμενο

Αποφυλακίστηκε ο Δημητροκάλης


Cossutius.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όταν ένας σύντροφος δεν σου κάνει μαζεύεις τα μπογαλάκια σου και φεύγεις!Ούτε στραγγαλίζεις τον άλλον ούτε τον τεμαχίζεις και τον πετάς σε κάδους.Σε ότι με αφορά σιγά μην πάω φυλακή για την όποια καριόλα, λες και δεν υπάρχουν αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια.Πρώτα πρώτα η ζωή και ο σεβασμός της δεν θα μου το επέτρεπαν ποτέ και δεύτερον το δικό μου έννομο συμφέρον.

Στα πρεζάκια πέστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 494
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν με ενδιαφέρει ούτε αν ήταν πρεζάκι ούτε τίποτα.Σαν παντρεμένος άνθρωπος που ζω σε χωριό το να πίνουμε και μάλιστα αρκετά σχεδόν κάθε μέρα αποτελεί αγαπημένη συνήθεια όχι μόνο των παρεών μου αλλά και σχεδόν όλων των αρσενικών κατοίκων  της γύρω περιοχής.Έχουμε μαλώσει με τις γυναίκες μας τόσο σε νορμάλ κατάσταση όσο και σε κατάσταση ντίρλας γκολ, όπως θες πες το.Ούτε τις σκοτώσαμε ούτε τις τεμαχίσαμε.Όλα τα ζευγάρια έχουν προβλήματα και όλα ξεπερνιούνται.Για να μιλήσω προσωπικά για μένα δεν έχω απλώσει ποτέ ούτε κατά διάνοια χέρι στην σύζυγο αλλά ούτε και θα κρύψω ότι σε πέντε χρόνια γάμου δεν έχουν γίνει και άγριοι καβγάδες αλλά με τα λόγια!Μέχρι εκεί.Δεν μπορεί να είσαι 1,87 ύψος και 110 κιλά και να χειροδικείς πάνω σε γυναίκα εκτός κα είσαι ανώμαλος.Αν δεν μου κάνει αν δεν της κάνω και για τους δυό μας ο δρόμος ανοιχτός και τα σκυλιά δεμένα.Άντε που πάμε να δικαιολογούμε τον κάθε ανώμαλο που σφάζει την γυναίκα του.Σε κεράτωσε ρε φίλε; Μάστα και φύγε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου είναι ότι κάποια αδικήματα που γίνονται από ενήλικους δεν πρέπει να συγχωρούνται και δεν πρέπει να αναγνωρίζονται ελαφρυντικά...ας τους συγχωρέσει ο Θεός! (Μετά την εκτέλεση!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή πόσο "έμπλεος πάθους" έπρεπε να ήταν ο τάλας,για να τη κόψει κοματάκια και να τη μοιράσει στους σκουπιδοντενεκέδες;

Αυτό μου δείχνει πως ήξερε τι έκανε και προσπάθησε να εξαφανίσει το πτώμα. Όχι ότι τυφλώθηκε από το πάθος του τόσες ώρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεί να είσαι 1,87 ύψος και 110 κιλά άντρας και να όταν χειροδικείς πάνω σε γυναίκα.

 

 Όσο μπόι κι αν έχεις, όσα κιλά κι αν είσαι, ό,τι κι αν έχει κάνει, ακόμα κι αν εκείνη είναι πυγμάχος και τελικώς σε σαπίσει, από τη στιγμή που σηκώνεις το χέρι σου εναντίον γυναίκας, για 'μένα είσαι άνανδρος.

 

Όχι με αιτιολογικό τις αηδίες περί ισχυρού και μη φύλου. Χωρίς καν αιτιολογικό. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 Όσο μπόι κι αν έχεις, όσα κιλά κι αν είσαι, ό,τι κι αν έχει κάνει, ακόμα κι αν εκείνη είναι πυγμάχος και τελικώς σε σαπίσει, από τη στιγμή που σηκώνεις το χέρι σου εναντίον γυναίκας, για 'μένα είσαι άνανδρος.

 

Όχι με αιτιολογικό τις αηδίες περί ισχυρού και μη φύλου. Χωρίς καν αιτιολογικό. 

 

Δεν διαφωνώ καθόλου dee απλά και ένας λόγος παραπάνω.Άλλωστε το ξεκαθάρισα από πριν.Δεν ταιριάζεις;Ούτε ξύλο ούτε σκοτωμοί ούτε καψίματα ούτε τεμαχισμοί!Παίρνεις τα μπογαλάκια σου και φεύγεις εφόσον ζεις με τον σύντροφο σου σε μόνιμη εστία έντασης.Τόσο απλά και τόσο κατανοητά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μου δείχνει πως ήξερε τι έκανε και προσπάθησε να εξαφανίσει το πτώμα. Όχι ότι τυφλώθηκε από το πάθος του τόσες ώρες. 

το ανατριχιαστικο της υποθεσης ειναι το σε ποσα κομματακια την ειχε κοψει ! οποιος δεν εχει δει το πρωτοσελιδο του εθνους εκεινης της ημερας  δεν εχει δει τιποτα ! η κοπελα συναρμολογημενη απο τον ιατροδικαστη , κομμενα ολα ποδια σστραγαλος αγκωνας χερια κεφαλι ματια ! 

φιλε flexeril  αν οποιου γαμιοταν η γυναικα της εκανε το ιδιο θα ειχαμε γεμισει χασαπηδες !  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ανατριχιαστικο της υποθεσης ειναι το σε ποσα κομματακια την ειχε κοψει ! οποιος δεν εχει δει το πρωτοσελιδο του εθνους εκεινης της ημερας  δεν εχει δει τιποτα ! η κοπελα συναρμολογημενη απο τον ιατροδικαστη , κομμενα ολα ποδια σστραγαλος αγκωνας χερια κεφαλι ματια ! 

φιλε flexeril  αν οποιου γαμιοταν η γυναικα της εκανε το ιδιο θα ειχαμε γεμισει χασαπηδες !  

Αυτό δυστυχώς έχει συμβεί πολλές φορές. Πιο ανατριχιαστική θεωρώ την δήλωση του: «Αυτό που δεν σκέφτηκε κανείς ως τώρα είναι ο δικός μου πόνος. Δολοφονήθηκε η γυναίκα μου και δεν είχα κανέναν να κυνηγήσω. Ποιον να κυνηγήσω; Εγώ τη σκότωσα». Αν προσέξεις, δεν μιλάει για ατύχημα, όπως υποστήριξε αρχικά... Δεν λέει πως πέθανε. Μιλάει μόνος του για δολοφονία. Και όχι απλώς δεν δείχνει μεταμέλεια. Δείχνει πως το πιο σημαντικό ζήτημα στην υπόθεση είναι πως νοιώθει αυτός. Μόνο αυτό θεωρεί σημαντικό. Αυτό δείχνει πως όχι μόνο δεν έχει μετανοιώσει γι' αυτό που έκανε (με πλήρη συνείδηση των πράξεων του), αλλά είναι και τελείως ναρκισσιστής. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δυστυχώς έχει συμβεί πολλές φορές. Πιο ανατριχιαστική θεωρώ την δήλωση του: «Αυτό που δεν σκέφτηκε κανείς ως τώρα είναι ο δικός μου πόνος. Δολοφονήθηκε η γυναίκα μου και δεν είχα κανέναν να κυνηγήσω. Ποιον να κυνηγήσω; Εγώ τη σκότωσα». Αν προσέξεις, δεν μιλάει για ατύχημα, όπως υποστήριξε αρχικά... Δεν λέει πως πέθανε. Μιλάει μόνος του για δολοφονία. Και όχι απλώς δεν δείχνει μεταμέλεια. Δείχνει πως το πιο σημαντικό ζήτημα στην υπόθεση είναι πως νοιώθει αυτός. Μόνο αυτό θεωρεί σημαντικό. Αυτό δείχνει πως όχι μόνο δεν έχει μετανοιώσει γι' αυτό που έκανε (με πλήρη συνείδηση των πράξεων του), αλλά είναι και τελείως ναρκισσιστής. 

το εξοργιστικο ξερεις πιο ειναι ? τωρα δε ξερω τι εχει απογινει αυτος αν εχει αποφυλακιστει κτλ ουτε με ενδιαφερει να μαθω με τρωνε τα α@@δια μου οπου κ αν βρισκεται .. πριν καποια χρονια ομως ειχα μαθει οτι βγαινει εξω με αδειες ! κανονικοτατα και πινει τα καφεδαια του καπου στο κουκακι !  αυτο ειναι το εξοργιστικο της υποθεσης! αυτη ειναι η δικαιοσυνη ! με αυτη την δικαιοσυνη πρεπει να τα βαλουμε πρωτα και μετα με αυτους που την παιρνουν στα χερια τους ... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εξοργιστικο ξερεις πιο ειναι ? τωρα δε ξερω τι εχει απογινει αυτος αν εχει αποφυλακιστει κτλ ουτε με ενδιαφερει να μαθω με τρωνε τα α@@δια μου οπου κ αν βρισκεται .. πριν καποια χρονια ομως ειχα μαθει οτι βγαινει εξω με αδειες ! κανονικοτατα και πινει τα καφεδαια του καπου στο κουκακι !  αυτο ειναι το εξοργιστικο της υποθεσης! αυτη ειναι η δικαιοσυνη ! με αυτη την δικαιοσυνη πρεπει να τα βαλουμε πρωτα και μετα με αυτους που την παιρνουν στα χερια τους ... 

Ούτε εγώ συμφωνώ με τις άδειες. Η φυλάκιση πρέπει να έχει τριπλή έννοια. Η πρώτη είναι η προστασία της κοινωνίας. Η δεύτερη είναι ο σωφρονισμός του δράστη και η τρίτη είναι η τιμωρία του γι' αυτό που έκανε. Η στέρηση της ελευθερίας είναι μέσα στην τιμωρία του. Με ποια λογική να παίρνει κάποιος άδεια; 

Το καλύτερο που μπορώ να σκεφτώ όταν θέλει να σπουδάσει κάποιος είναι να μπορεί να σπουδάζει μέσα από τις φυλακές.

Όσο για τις άδειες θεωρώ πως πρέπει να μπορεί ένας κρατούμενος να παίρνει ολιγόωρες άδειες αρχικά, πάντα με τη συνοδεία αστυνομικών με πολιτικά, λίγο πριν αποφυλακιστεί, ώστε να είναι πιο ήπια η μετάβαση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ καθόλου dee απλά και ένας λόγος παραπάνω.Άλλωστε το ξεκαθάρισα από πριν.Δεν ταιριάζεις;Ούτε ξύλο ούτε σκοτωμοί ούτε καψίματα ούτε τεμαχισμοί!Παίρνεις τα μπογαλάκια σου και φεύγεις εφόσον ζεις με τον σύντροφο σου σε μόνιμη εστία έντασης.Τόσο απλά και τόσο κατανοητά!

 

Δεν υπέθεσα ότι διαφωνείς φίλε μου. Απλώς με βόλεψε το post σου, ώστε με τις «διευκρινίσεις» πού έκανα, να βγάλω από μέσα μου την αποστροφή που νιώθω για κάτι αντράκια, των οποίων ο τσαμπουκάς και η μαγκιά φτάνει μόνο μέχρι το να δέρνουν γυναίκες. Διευκρινίζω ότι δεν έχει ίχνος υποτιμητικού ύφους προς τις γυναίκες, αυτό που λέω, αλλά «κατασκευαστικά» οι άντρες είναι πιο δυνατοί από τη φύση τους, τουλάχιστον κατά κανόνα. Ε, είναι ντροπή και ξεφτίλα να κάνουν κάτι τέτοιο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπέθεσα ότι διαφωνείς φίλε μου. Απλώς με βόλεψε το post σου, ώστε με τις «διευκρινίσεις» πού έκανα, να βγάλω από μέσα μου την αποστροφή που νιώθω για κάτι αντράκια, των οποίων ο τσαμπουκάς και η μαγκιά φτάνει μόνο μέχρι το να δέρνουν γυναίκες. Διευκρινίζω ότι δεν έχει ίχνος υποτιμητικού ύφους προς τις γυναίκες, αυτό που λέω, αλλά «κατασκευαστικά» οι άντρες είναι πιο δυνατοί από τη φύση τους, τουλάχιστον κατά κανόνα. Ε, είναι ντροπή και ξεφτίλα να κάνουν κάτι τέτοιο.

ακριβως αυτο που λες , συμφωνω 1000% ! οταν απο την φυση μας ειμαστε  πιο δυνατοι μυικα ειναι ξεφτιλα οποιουδηποτε ειδους σωματικης βιας και οποιος την ασκει προκειται καθαρα για γυναικουλα !

ειναι ανιση απο την φυση της αυτη η μαχη !αυτος  ειναι ο λογος που δεν εχω χειροδικησει ποτε σε γυναικα και ουτε προκειται να το κανω οσο ζω ..  αλλο ενα στανταρακι για μενα .. οπως και για το βιασμο !

λαχειο μπορει να πιασω καποτε .. να βιασω και να χτυπησω γυναικα ομως ποτε ! ο κοσμος να γυρισει αναποδα ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

λαχειο μπορει να πιασω καποτε .. να βιασω και να χτυπησω γυναικα ομως ποτε ! ο κοσμος να γυρισει αναποδα ..

Eκτος αμα σε στειλουν σε πόλεμο και γινει έφοδος σε καμιά πολη...

Στον έρωτα και τον πόλεμο όλα επιτρέπονται.

.

.

.

.

.

 

Πλακα κανω ρε !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα τι μου θυμίσατε ! Σκηνικό με φίλο παλιά. Τσακώνεται με μια κοπέλα και αυτη του μιλάει πολύ άσχημα . Της λέει μην ξαναπείς κάτι τέτοιο γιατι θα φας χαστούκι . Αυτη συνεχίζει . Της ξαναλέει μην το ξαναπείς γιατι θα φας χαστούκι. Αυτη του ξαναλέει το ίδιο και όπως το λεει τις ρίχνει τρία απανωτά χαστούκια . Αυτη κόκκαλο απλα τον κοιτάει . Ακομα γελάω με την έκφραση στο πρόσωπο της. Ασχετο αλλα μετά απο μια βδομαδα τα φτιαξανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 Όσο μπόι κι αν έχεις, όσα κιλά κι αν είσαι, ό,τι κι αν έχει κάνει, ακόμα κι αν εκείνη είναι πυγμάχος και τελικώς σε σαπίσει, από τη στιγμή που σηκώνεις το χέρι σου εναντίον γυναίκας, για 'μένα είσαι άνανδρος.

 

Όχι με αιτιολογικό τις αηδίες περί ισχυρού και μη φύλου. Χωρίς καν αιτιολογικό. 

 

 

How+I+feel+when+my+parents+nag+me.+not+m

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...