Προς το περιεχόμενο

Αποφυλακίστηκε ο Δημητροκάλης


Cossutius.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα το πω αλλη μια 

 

Δευτερη ευκαιρια σε ολους - θανατος στους παιδεραστες !

 

defacer αν το νημα ειχε

Disklike θα ειχες σαρωσει ολα τα οσκαρ μεγαλε - ποια selfie φωτογραφία της Έλεν ντε Τζενέρις και μαλακιες

μιλαμε θα ειχες σπασει ολα τα ρεκορ ..


 

υγ

βαριεμαι να σε quotαρω αλλα μονος σου λες πως αν καποιος πειραξει την οικογενεια σου, θα τον πνιξεις με τα αντερα του ή εστω θα προσπαθησεις.

ΑΝ  προπσαθησουν  να του την πειραξουν θα τους κατασπαραξει !!!

ΑΝ (χτυπα ξυλο)  του την σκοτωσουν θα ζησει την απωλεια !!!

ε ρε τι αλλο θα διαβασουμε ! και μας αποκαλει κ στοκους ...

εγω παντως παω να κανω γυμναστικη στο μυαλο ενα σετακι 10 επαναληψεις μπας και μπορεσω και τον παρακολουθησω γιατι εως τωρα δε μπορω να τον πιασω ...

 

και κατι τελευταιο  πανω σε αυτο που ειπες iniohos..

εχουμε γειτονα εδω 50αρη που στα 40 του εχασε τον γιου του 20 χρ παληκαρι

του τον ''δολοφονησαν''σε τροχαιο ! εντελως αδικα χωρις να φταιει καθολου !

ξερεις πως ειναι η ζωη αυτου του ανθρωπου κ ολης της οικογενειας του 10 χρονια τωρα ?

ψυχοφαρμακα - νεκροταφειο απο το πρωι εως το βραδυ ! ημουν στο φαρμακειο μιλουσα με την φαρμακοποιο που ειναι φιλη και μπαινει μεσα και πηρε αλλα ψυχοφαρμακα γι αυτον αλλα για την μικρη του κορη και αλλα για την γυναικα του ! ανατριχιασα .. αυτο ηταν .. τελειωσανε .. τι να λεμε τωρα ..

εξω απο τον χορο ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 494
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@iniohos φανερά δεν έχεις κάνει τον κόπο να διαβάσεις προσεκτικά αυτά που έγραψα, οπότε δε βλέπω το λόγο ν' ασχοληθώ.

 

@maus τα dislike από άτομα σαν και σένα τα θεωρώ καλό σημάδι. Ίσως όντως σου χρειάζονται κάποια σετάκια στο μυαλό γιατί αν δε με απατά η μνήμη μου στην πρώτη μας επικοινωνία που έγραψα "δε θέλω να σε κρίνω, αλλά αν σε έκρινα μόνο από αυτό που έγραψες" είχα βάλει μια απλή υπόθεση η οποία προφανώς δεν έχεις καταλάβει πως λειτουργεί σε μια πρόταση.

 

Παρεμπιπτόντως, το post στο οποίο το είπα αυτό μάζεψε καμία 30ρια like. Το λέω μόνο και μόνο επειδή φαίνεται να πιστεύεις ότι έχει σημασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@iniohos μην τυχων κανεις τον κοπο να διαβασεις - οχι προσεκτικα-  αλλα ουτε καν αυτα που εγραψε !

@defacer δε μας ειπες αλλατοπιπερο θα βαλεις αν φας οποιον πειραξει την κορη σου ?

προκαλεις τον γελωτα - οχι εδω παντου οπου γραφεις ..

 

 υγ το ποστ που με ειπες μαλακα νεοελληνα μπορεις να μου πεις ποσα λαικ μαζεψε ? οι ποσες μουτζες ???

Επεξ/σία από Mau-Maus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Και πέρα από τα δικαιώματα του Δημητροκάλη τίθενται και άλλα ακόμα πιο φιλοσοφικά θέματα. Για παράδειγμα ο χριστιανισμός σαν οργανωμένη θρησκεία και άρα κατ' εξοχήν όργανο καθορισμού και επιβολής κοινωνικών συμπεριφορών, λέει να συγχωρούμε. Για ποιό λόγο το λέει αυτό; (spoiler alert: το "επειδή το είπε ο Ιησούς" είναι λάθος απάντηση). Food for thought.

Ο χριστιανισμος δεν πα να είπε... Εγω χριστιανος δεν νιώθω, ουτε ειμαι, ουτε ήμουν. Δεν ειχαν δημητροκαλη στην εποχη που τα γραφανε (αυτοι που τα γραφανε) και αμα ειχαν κανεναν τετοιο τυπο θα τον ειχαν δεσει πισω απο κανενα κάρο και θα τον "πηγαιναν" βόλτα στην Κορινθο...

Υστερα θα αγοραζανε μελανι απο τα τοπικα μαγαζια για να γυρίσουν να τελειωσουν τα των γραφων...

 

Δεν μπορω να βαλω εναν κιτρινιαρη, γραφειοκρατη, νομοθετη μπροστα απο την απεχθεια και την αισθηση της τιμωρείας σε ενα τετοιο εγκλημα. Ποσο μαλλον αν συνεβαινε σε μενα ή στον γειτονα μου ή σε οποιονδηποτε.

Ειπαμε να υπαρχει και ενα οριο σε αυτα που κάποιος διαπράττει για "συγχώρεση".

 

 

Ολα τα 14 χρονα γυρνανε με σορτσακια και καλοκαιριαζει τωρα, αμα του γυρισει το ματι με τα γουστα που εχει (ακομα και με παλτα αν φορουσαν) και κανει τιποτα τετοιο παλι..;

Δεν γαμιεται θα πεί φυλακα ξανα θα με ταϊζουν και τσαμπα, που θα βρω δουλεια στην καπιταλιστική κριση θα σου πει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χριστιανισμος δεν πα να είπε... Εγω χριστιανος δεν νιώθω, ουτε ειμαι, ουτε ήμουν.

 

Δεν μπορω να βαλω εναν κιτρινιαρη, γραφειοκρατη, νομοθετη μπροστα απο την απεχθεια και την αισθηση της τιμωρείας σε ενα τετοιο εγκλημα.

 

Κάθε φορά που θέλω να κάνω μια σοβαρή συζήτηση έρχομαι σ' αυτό το φόρουμ. Ποτέ δεν έχω μείνει ανικανοποίητος.

 

Παρεμπιπτόντως, ούτε εγώ είμαι χριστιανός. Αλλά μ' ενδιαφέρει τι λέει ο χριστιανισμός. Ούτε κομμουνιστής είμαι αλλά μ' ενδιαφέρει τι είπε ο Μάρξ. Ούτε και χουντικός, αλλά μ' ενδιαφέρει τι έγινε κατά τη διάρκεια της επταετίας.

 

Αλλά τι να λέμε τώρα. Βαθύς αναστεναγμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε φορά που θέλω να κάνω μια σοβαρή συζήτηση έρχομαι σ' αυτό το φόρουμ. Ποτέ δεν έχω μείνει ανικανοποίητος.

 

Παρεμπιπτόντως, ούτε εγώ είμαι χριστιανός. 1)Αλλά μ' ενδιαφέρει τι λέει ο χριστιανισμός. 2)Ούτε κομμουνιστής είμαι αλλά μ' ενδιαφέρει τι είπε ο Μάρξ. Ούτε και χουντικός, 3)αλλά μ' ενδιαφέρει τι έγινε κατά τη διάρκεια της επταετίας.

 

Αλλά τι να λέμε τώρα. Βαθύς αναστεναγμός.

 

Και μένα στη Καμπότζη τι έγινε. Διαφορετικά γούστα έχουμε και αντιλήψεις. Φαίνεται και εδώ στο θέμα.

Όσο για το 3) ξέχασες να μας πεις τι λέει σαν ιδεολογία και αυτό αφού θα μας πεις σε λίγο οτι έχεις διαβάσει και το κεφάλαιο του Μαρξ και την Αγία Γραφή ή εστω τι εχεις ακουσει.

 

...χασμουρητό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Defacer

ρε φιλο.....τι σκατα σχεση εχει το tpb με το θεμα εδω? ειλικρινα πως τα εχεις τοσο μπερδεμενα στο μυαλο σου?

και συνεχιζεις να απαξιεις να μου απαντησεις? ειλικρινα τωρα.....ειναι μησυφα, γενοσημα....τι ειναι?

εισαι εκτος θεματος, τοπου, χρονου και χωροχρονου.

Και το θεμα ειναι αν συμφωνουμε που βγηκε αυτο το ατομο στα 19 χρονια της θητειας στην ΦΥΛΑΚΗ (στο τονιζω γιατι ισως δεν καταλαβαινεις) ή οχι, μετα απο 2 δολοφονιες. Που τις ομολογησε!!!!

 

Και επειδη εχεις μπερδεψει το θεμα αυτο με το τι κανει ο συνιδρητης του tpb (που αν τους βαζεις στην ιδια κατηγορια, απλα πες το για να ψαχνομαστε τοσα ατομα εδω μεσα, τι δεν καταλαβαινεις) τουλαχιστον απαντησε σε αυτο που σου ειπα....

"Ελα στο σπιτι μου (κερναω καφε, φαγητο και γλυκακι) που γειτονευω με το παληκαρι που ειναι συζηγος της μητερας που δολοφονησανε, να του αναλυσεις την αποψη σου και να του τα εξηγησεις ολα αυτα που πιστευεις ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕ ΤΗΝ  ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΟΥΣΕ ΚΑΙ ΜΗΤΕΡΑ ΤΩΝ  ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΟΥ!!!!!"

εχεις το κουραγιο να κανεις αναπτυξη ιδεων και φιλοσοφιων σε ενα τετοιο ανθρωπο ή καθεσε και μας τα λες εμας εδω και γεμιζουμε σελιδες?

Ο αλλος απο πανω σου εγραψε κι αλλη εμπειρια απο 2ο χερι, οπως και εγω.....τι ΔΕΝ καταλαβαινεις, πες μας!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@aris οπωσδήποτε ήδη από το πρώτο σου post κατάλαβα πόσο σε ενδιαφέρουν θέσεις τις οποίες δε συμμερίζεσαι. Μισό λεπτό να σκιστώ να σου απαντήσω σοβαρά.

 

@iniohos όταν πάει ο Maus για σετάκια πήγαινε να του κάνεις παρέα, θα είναι ωφέλιμο και για σένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@iniohos 

Κατάλαβε ρε συ οτι πέταξε κοτσάνα, παει κόντρα γενικά στο "σύστημα" (εμας)που δημιουργεί μόνος του, πίσω απο μια οθονη pc και προσπαθεί να δικηγορήσει (να οδηγήσει άλλου το θέμα tpb, θρησκείες, χούντες, διαβόλους, θεούς, αριστερούς κτλπ) γιατί εχει και εγωισμό του τύπου: εγώ δεν παραδέχομαι λάθη, only god can dudge me (tattoo style tupac shakur και ιστορίες).

 

Εχω τέτοιους φίλους απλά έχουν χαβαλέ, συνήθως παρεξηγουνται και σηκώνονται να φύγουν μόλις τα βρουν σκούρα. :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@iniohos να νιωθεις τιμη και να αισθανεσαι τυχερος που δε σου απανταει !

 

@defacer στο αλλο νημα  με ειπες μαλακα νεοελληνα και μου μιλησες για τσοχατζοπουλους γιατι θεωρησε το μυαλο σου οτι θεωρω μαγγες ολους οσους κονομησαν κκαι με οποιονδηποτε τροπο ! εννω εγω ξεκαθαρα μιλουσα για τους ιδρυτες του pb του fb κτλ πραγμα που θα μπορουσε να καταλαβει και ενα παιδι δημοτικου γι αυτο κ σε ρωτησα ποσο χρ εισαι ! σε αυτο πανω εχεις να πεις κατι ? οχι δε περιμενω απαντηση ευχαριστω για χαβαλε εισαι μονο οπως λεει κ ο απο πανω ..

εμενα θελει προπονηση το μυαλο - το δικο σου δε δουλευει ουτε στο ρελαντι - σβηστο ειναι ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να βαλω εναν κιτρινιαρη, γραφειοκρατη, νομοθετη μπροστα απο την απεχθεια και την αισθηση της τιμωρείας σε ενα τετοιο εγκλημα.

Άρα θα τον σκότωνες ο ίδιος με τα χέρια σου αν ήταν δική σου γυναίκα/κόρη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@aris οπωσδήποτε ήδη από το πρώτο σου post κατάλαβα πόσο σε ενδιαφέρουν θέσεις τις οποίες δε συμμερίζεσαι. Μισό λεπτό να σκιστώ να σου απαντήσω σοβαρά.

 

Απο το 1ο post δεν κατάλαβες που θέλω να εφαρμοστούν οι "τύποι τιμωρίας μεσαίωνα" ή όπως τα αποκαλείς .

 

Κάποιοι γεννήθηκαν με ενα χάρισμα natural born killers (ωραια ταινια κιολας), δεν αντιλεγω αμα ημουν ψυχίατρος και τους είχα πίσω απο ενα τζάμι (ασφαλής) και τους έκανα ψυχολογικά τεστ και κατεγραφα θα "φτιαχνόμουν" επιστημονικά. Απο τις ερευνες μου θα εβγαζα και λεφτα μετα.

 

Στην περιπτωση τωρα που ειμαι ενας απλος ανθρωπος μου ειναι αχρηστος ο εν λογω "κυριος" δεν με ενδιαφερουν τα συνταγματικα δικαιωματα του, δεν έκλεψε ψωμί για να φαει, εκανε σιχαμενα πραγματα.

 

Ειναι ενα exploit στον κώδικα του συντάγματος τωρα γιατι του δινει το δικαίωμα να βγει και κανει τα ιδια.

 

Αυτη την φορα θελει delete και ξαναγραψιμο κώδικα ετσι απλά (αφου τον παρομοίασα ως bug). 

 

Τωρα δεν ξερω γιατι υποστηρίζεις τέτοιους τύπους μαλλον θα ειναι τα πρότυπά σου΄η φοβάσαι οτι στο φουτουριστικο μέλλον αφου κλεισανε για πάντα μεσα τον Δημητροκαλη θα μας βάζουν μέσα σε φύλακες βασανιστήρια για λιγότερα και θα κυβερνάει ο adam satler απο το V for vedetta...

 

 

...δεν χρειαζεται να πω τιποτα αλλο, στα επομενα 4 δευτερολεπτα θα σου τυλίξω ενα γύρο.

Άρα θα τον σκότωνες ο ίδιος με τα χέρια σου αν ήταν δική σου γυναίκα/κόρη;

Αρα στον φραπε σου βαζεις καλαμακι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...