Προς το περιεχόμενο

Αποφυλακίστηκε ο Δημητροκάλης


Cossutius.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Χημικός ευνουχισμός δεν ειναι αποδεδειγμένα αντιστρέψιμος, επομένως η τιμωρία που προτείνεις ειναι εκδικητική και όχι σωφρονιστική. Σόρρυ, αλλά ο σκοπός ειναι η επανένταξη των κακοποιών, αφού σωφρονιστούν, στην κοινωνία.

και πως το καταφέρνεις αυτό;

 

Ίου, όχι χημικό ευνουχισμό. Δε μ' αρέσουν αυτά. Ξεκινάς έτσι και καταλήγεις να "διορθώνεις" σεξουαλικό προσανατολισμό και χρώμα μαλλιών ως "αίτια προδιάθεσης".

 

Και ναι, εννοείται ότι μιλάμε για ολοκληρωτική αλλαγή.

 

εντάξει το ότι το πήγες στο άλλο άκρο από μόνος σου δεν σημαίνει πως θα γίνει έτσι. εγώ σου μιλάω για το σκάγιωμα των παιδεραστών κι εσύ πας στο άλλο άκρο,not fair.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 494
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοίτα ειρωνεία περι λογοκρισίας δεν περνάει γιατί δεν έχεις να μου πεις κάτι ουσιαστικό.

Αυτό που έχω να σου πω ότι ναι, κάλλιστα μπορεί να μιλάω και όντως μιλάω σοβαρά. Την επόμενη φορά που θα πεις καμια αντίστοιχη τουλάχιστον μη ζητάς και τα ρέστα από πάνω.

 

Ναι για κάποιους η οικογένεια είναι το αλφα και το ωμέγα. Αν λοιπόν έχω χάσει πολλά χρόνια να μεγαλώσω μια κόρη με την γυναίκα μου και μπει κάποιος τις βιάσει και τις σκοτώσει ναι η υπόλοιπη ζωή μου θα είναι αυτό γιατί ουσιαστικά η ζωή μου θα έχει τελειώσει.

 

Και για μένα είναι το άλφα και το ωμέγα, πράγμα που είναι λογικό να μη ξέρεις και επίσης παιδικό να φέρεσαι σα να ξέρεις το αντίθετο.

 

Τώρα όσο για τη ζωή και το πότε τελειώνει, αν εσύ θες να είσαι ο Denethor με γειά σου με χαρά σου. Μου αρέσει που το λες στα ίσια ότι ο λόγος που θα ήθελες να τους ξεκάνεις είναι πως η δική σου ζωή "τελείωσε", άρα τι πιο λογικό από το να τελειώσει και η δική τους (στ' αλήθεια όμως).

 

Γιατί δεν το λέτε στα ίσια; Δε με νοιάζει η δικαιοσύνη σαν αφηρημένη έννοια, θέλω τη δική μου προσωπική δικαιοσύνη εδώ και τώρα, οφθαλμό αντί οφθαλμού.

 

Τουλάχιστον πείτε το στα ίσια αντί να κρύβεστε πίσω από το δάχτυλό σας και από "επιχειρήματα" όπως αυτός ήταν σατανιστής, ο άλλος ήταν βέβαιο πως έκανε το έγκλημα, κάτσε να παζαρέψουμε τι είναι αντιστρέψιμο και άλλα τέτοια.

 

Τα υπόλοιπα πες τα και συζήτησε τα με την δική σου οικογένεια πόσο μεγαλόψυχος θα είσαι με τον δολοφόνο τους.

Θα μπορούσα να πω πολλά, αλλά θα μείνω απλά στο ότι είσαι μικρός. Τουλάχιστον στη συμπεριφορά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πως το καταφέρνεις αυτό;

 

εντάξει το ότι το πήγες στο άλλο άκρο από μόνος σου δεν σημαίνει πως θα γίνει έτσι. εγώ σου μιλάω για το σκάγιωμα των παιδεραστών κι εσύ πας στο άλλο άκρο,not fair.

 

Όσους έχουν κληροδοτούμενες γονιδιακές παθήσεις θα τους στειρώνουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσους έχουν κληροδοτούμενες γονιδιακές παθήσεις θα τους στειρώνουμε;

δεν ξέρω τι είναι και σε αναζήτηση στο γοογλη δεν βρέθηκε τέτοιος όρος. αν μπορείς να με διαφωτίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που έχω να σου πω ότι ναι, κάλλιστα μπορεί να μιλάω και όντως μιλάω σοβαρά. Την επόμενη φορά που θα πεις καμια αντίστοιχη τουλάχιστον μη ζητάς και τα ρέστα από πάνω.

 

συμφωνούμε μιλάς σοβαρά

 

Και για μένα είναι το άλφα και το ωμέγα, πράγμα που είναι λογικό να μη ξέρεις και επίσης παιδικό να φέρεσαι σα να ξέρεις το αντίθετο.

 

δεν ειπα ότι ξέρω κάτι μόνος σου ότι υπέθεσες. Αν έβαλες τον εαυτό σου στην κατηγορία που δεν ενδιαφέρεται είναι δικό σου πρόβλημα

Τώρα όσο για τη ζωή και το πότε τελειώνει, αν εσύ θες να είσαι ο Denethor με γειά σου με χαρά σου. Μου αρέσει που το λες στα ίσια ότι ο λόγος που θα ήθελες να τους ξεκάνεις είναι πως η δική σου ζωή "τελείωσε", άρα τι πιο λογικό από το να τελειώσει και η δική τους (στ' αλήθεια όμως).

 

δεν είδες το εντιτ. Η ζωή μου θα ήταν αφιερωμένη στο να τιμωρηθούν οι ένοχοι και οχι να βγω παγανιά και να σκοτώνω όποιον βρω

Γιατί δεν το λέτε στα ίσια; Δε με νοιάζει η δικαιοσύνη σαν αφηρημένη έννοια, θέλω τη δική μου προσωπική δικαιοσύνη εδώ και τώρα, οφθαλμό αντί οφθαλμού.

 

Τουλάχιστον πείτε το στα ίσια αντί να κρύβεστε πίσω από το δάχτυλό σας και από "επιχειρήματα" όπως αυτός ήταν σατανιστής, ο άλλος ήταν βέβαιο πως έκανε το έγκλημα, κάτσε να παζαρέψουμε τι είναι αντιστρέψιμο και άλλα τέτοια.

 

δεν νομίζω να κρυβομαι πουθενά την άποψη μου την είπα

Θα μπορούσα να πω πολλά, αλλά θα μείνω απλά στο ότι είσαι μικρός. Τουλάχιστον στη συμπεριφορά.

 

λάθος κάνεις και πέφτεις στο ίδιο λάθος που μου επισυνάπτεις παραπάνω

 

 

και κάτι τελευταίο είναι πιο εύκολο να αράξω και να το παίξω μεγαλόψυχος. Δεν θα το κάνω και θα παλέψω για δικαιοσύνη . Οι συγγενείς θέλουν να μέινει μέσα ισόβια ας πούμε.Ο καθένας όπως την ορίζει για τον εαυτό του. Σε καμία περίπτωση δεν θα τον χαρακτηρίσω όμως όπως έκανες εσύ και θα μπορέσω ισως να το κάνω μόνο αν νιώσω τον πόνο του. Αυτός φίλε είναι ο κύριος του εαυτού του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια το θεμα εχει φτασει 10 σελιδες για το αν ειναι σωστο η οχι να βγει ο τυπος απο την φυλακη.....

1) Καταδικαστικε οπως καταδικαζονται οσοι δολοφονουν ειτε ειναι χριστιανοι η σατανιστες η αθεοι....

2) Εκατσε στην φυλακη και εκανε την ποινη του χωρις παρατραγουδα..

3) Μπορει ταυτοχρονα να δουλευε μεσα στην φυλακη η να εκανε μαθηματα πραγμα που σημαινει οτι κερδιζει 2 μερες απο την ποινη του (1 μερα δουλεια 2 μερες φυλακης) δεν το εχετε ακουστα?

4) Μην μπερδευεται το ηθικο κομματι με το δικαστικο γιατι διαφερουν κατα πολυ..

Ηθικα μπορει αυτος να μην αξιζει την ελευθερια του γιατι στερησε την ελευθερια αλλων αλλα δικαστικα και με τον νομο την κερδισε,,,,

Πολλους σας πειραζει γιατι ηταν σατανιστης και εκει κολλατε σε προκαταληψεις του παρελθοντος.. Δηλ αν ηταν χριστιανος δεν θα υπηρχε θεμα? Απλα τοτε το ειχε κανει τοσο θεμα η τηλεοραση λες και ηταν τα παιδια του ασταρωθ ενα πραγμα και βγηκαν τσαρκα να παρουν λαιμους οχι οτι ηταν βαρεμενοι νεοι με περιεργες κα...ες... Ακομα και σημερα θυμαμαι το πριξιμο που ειχαμε φαει απο την tv με την metal μουσικη και βιβλια και τους παπαδες να βγαζουν χολη σε καθε εκπομπη και τους ψυχολογους να τα ριχνουν ολα εκει στους στιχους που ειναι αφιερωμενοι στον σατανα..Ηταν κατι πρωτογνωρο για τα ελληνικα δεδομενα τετοιο εγκλημα και ακομα ειναι δηλαδη... 

Στην ηθικη του πραγματος φυσικα και οι οικογενειες των θυματων να ειναι ακομα πληγωμενες με το συμβαν γιατι ειναι κατι που σε κανει αλλο ανθρωπο και θα θελανε να εκδικηθουν και να παθει τα ιδια αλλα εφοσον εξαρχης οταν εγιναν τα δικαστηρια βγηκαν οι αποφασεις και συμφωνησανε οτι αυτη η τιμωρια ειναι καταλληλη εληξε εκει το θεμα. Ξέροντας φυσικα οτι αυτο που εγινε σημερα θα συνεβαινε καποια στιγμη.. Θα μπορουσαν να το τραβηξουν και αλλο το πραγμα τα δικαστηρια εχουν επιπεδα και αν καποιος θεωρει οτι δεν δικαιωθηκε μπορει να το παει παραπερα. 

Τωρα να λετε πως νιωθει η οικογενεια με βαση της δικης σας οικογενεια δεν εχει νοημα δεν ξερετε πως νιωθει και πως θα συμπεριφερθει...

Επισης το νομικο συστημα φτιαχτηκε για εναν σκοπο για να ειναι δικαιο αλλα για να γινει δικαιο πρεπει να δοκιμαστει δεν μπορει να ειναι το τελειο συστημα χωρις να ειναι δοκιμασμενο,,,,

Εχει θεσμοθετησει καποια πραγματα και πανω σε αυτα τα πραγματα δεχεται γνωμες και προτασεις και εφοσον ειμαστε Δημοκρατια ακομα και ο δολοφονος εχει το δικαιωμα να υπερασπιστει τον εαυτο του στο δικαστηριο.

Αν θελετε ηθικη ζουγκλας και μεσαιωνα ζητηστε καποιον που μπορει να το δωσει.. Αν θελετε πολιτισμενη ζωη στην πολη να μαθετε να ανεχεστε και αυτο που λεγεται Δημοκρατια και δικαιωματα. Εκανε ο τυπος την ποινη του?Με τον νομο με ολα τωρα εχει το δικαιωμα να βγει .Η Δημοκρατια ισως ειναι το μοναδικο πολιτευμα που δινει το δικαιωμα του δικαστηριου..

Τωρα θα μου πειτε πεστα αυτα στην οικογενεια του θυματος και φυσικα θα πω δεν προκειτε να τα πω στην οικογενεια του θυματος αλλα γιαυτο το λογο φτιαξαμε το δικαστικο συστημα και δεν παίρνουμε τον νομο στα χερια μας.... Αλλιως αμα ηταν διαφορετικα τα πραγματα τωρα δεν θα καναμε αυτη την κουβεντα και θα ημασταν μεσαιωνας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεφασερ, γελάω με την ιδεολογική σου συμπεριφορα στα ποστ. έξω από τον χορό ο καθένας πολλά τραγούδια λέει. 

 

Να μην γίνουμε και ζιμπάμπουε, αλλά είναι βλακώδες και οξύμορο  να μην δείχνεις κατανόηση στο αίσθημα προσωπικής δικαιοσύνης που έχει κάποιος όταν νιώθει ότι απειλείται αυτός και η οικογένεια του. Γιατί σαν όντα που είμαστε, η σκέψη μιας τέτοια πιθανής απειλής μας πυροδοτεί τις ίδιες αντιδράσεις και σκέψεις σαν η πιθανοτητα να είναι γεγονός. Σε μικρότερη κλίμακα στους περισσότερους.

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω τι είναι και σε αναζήτηση στο γοογλη δεν βρέθηκε τέτοιος όρος. αν μπορείς να με διαφωτίσεις.

 

είμαστε οφτοπικ, θα σου ξηγήσω

 

εδώ είσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λούσι.

 

Λοιπόν δεν έχω διαβάσει για τα αμεα και πολλά οπότε θα πω αυτά τα λίγα που γνωρίζω με επιφύλαξη. Τα αμεα δεν είναι επικίνδυνα άτομα εκτός από λίγες περιπτώσεις που είναι το άτομο χωρίς προσοχή και φροντίδα να γίνει βίαιο. Το μόνο άσχημο σε αυτές τις περιπτώσεις έιναι πως πρέπει να υπάρχει πάντα κάποιος να το προσέχει καθώς δεν δύναται πάντα να αυτοεξυπηρετηθεί κλπ. άρα ποιος ο λόγος της στείρωσης;

και συνεχίζω νε μην καταλαβαίνω πως από τους παιδεραστές πήγαμε στα αμεα και στις στειρώσεις βέβαια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που θυμαται ολα τα θεματα , ειναι λιγο τρομακτικο.. 

απαγορεύεται η διαφήμιση άλλων site .

χρησιμοποιείστε τη φράση: είναι λίγο ινσόμνια

Ευχαριστούμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...