Προς το περιεχόμενο

ZTE Grand S II: Πιθανότατα το πρώτο smartphone με 4GΒ RAM


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι μονος σου το πες...το οτι σερνονται τα σαμσουνγκ με ολα αυτα που τους εχει πεταξει η εταιρια μεσα δεν ευθυνεται το android

 

Και το moto g σέρνεται...γενικά τι να λέμε όταν mobile os δεν μπορεί να κάνει ένα σωστό gpu acceleration!!

Φίλος πήρε το moto g και μου έλεγε πόσο smooth είναι κλπ κλπ. Το πρόβλημα είναι ότι οι android users που δεν έχουν δοκιμάσει κάτι άλλο δεν ξέρουν τι εννοούμε smooth. 

Οταν ο φίλος σύγκρινε το κινητό μου ( ativ s ) με το moto g στο browsing τότε κατάλαβε τι εννοούμε smooth λειτουργία.

Παιδιά η πλειοψηφία από όσους είμαστε στα wp από android ερχόμαστε και ψάχνουμε μια ομαλή και γρήγορη Mobile εμπειρία χωρίς να χρειάζεται να δώσουμε τρελά λεφτά ( iphone ). Η πλειοψηφία από wp users έχει σοβαρή και τεκμηριωμένη άποψη για το android γιατί πολύ απλά android είχαμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και το moto g σέρνεται...γενικά τι να λέμε όταν mobile os δεν μπορεί να κάνει ένα σωστό gpu acceleration!!

Φίλος πήρε το moto g και μου έλεγε πόσο smooth είναι κλπ κλπ. Το πρόβλημα είναι ότι οι android users που δεν έχουν δοκιμάσει κάτι άλλο δεν ξέρουν τι εννοούμε smooth. 

Οταν ο φίλος σύγκρινε το κινητό μου ( ativ s ) με το moto g στο browsing τότε κατάλαβε τι εννοούμε smooth λειτουργία.

Παιδιά η πλειοψηφία από όσους είμαστε στα wp από android ερχόμαστε και ψάχνουμε μια ομαλή και γρήγορη Mobile εμπειρία χωρίς να χρειάζεται να δώσουμε τρελά λεφτά ( iphone ). Η πλειοψηφία από wp users έχει σοβαρή και τεκμηριωμένη άποψη για το android γιατί πολύ απλά android είχαμε.

 

Ένα, το moto g δεν σέρνεται.

Δύο, συγκρίνεις ένα high end τηλέφωνο με ένα entry level.

Τρία, γενικολογείς και βγάζεις συμπεράσματα μόνος σου για τη βάση χρήσης των wp8.

Τέσσερα, το moto g παίζει στην κατηγορία μόνο του. Με διαφορά το καλύτερο vfm κινητό ανεξαρτήτου λειτουργικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για αυτό είναι γεμάτα όλα τα φόρουμ με παράπονα για galaxy s4!

Εκει φταιει το touchwiz που το προγραμματισαν μαιμουδες οχι προγραμματιστες, εγω με 1gb ram στο kitkat δεν βλεπω lag Π-Ο-Υ-Θ-Ε-Ν-Α, το Android ειναι φτιαγμενο αψογα αλλο αν οι εταιριες στην αποτυχημενη προσπαθεια τους να δωσουν μια αλλη αισθηση απο το καθαρο Android το κανουν σκατα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το moto g σέρνεται...γενικά τι να λέμε όταν mobile os δεν μπορεί να κάνει ένα σωστό gpu acceleration!!

Φίλος πήρε το moto g και μου έλεγε πόσο smooth είναι κλπ κλπ. Το πρόβλημα είναι ότι οι android users που δεν έχουν δοκιμάσει κάτι άλλο δεν ξέρουν τι εννοούμε smooth. 

Οταν ο φίλος σύγκρινε το κινητό μου ( ativ s ) με το moto g στο browsing τότε κατάλαβε τι εννοούμε smooth λειτουργία.

Παιδιά η πλειοψηφία από όσους είμαστε στα wp από android ερχόμαστε και ψάχνουμε μια ομαλή και γρήγορη Mobile εμπειρία χωρίς να χρειάζεται να δώσουμε τρελά λεφτά ( iphone ). Η πλειοψηφία από wp users έχει σοβαρή και τεκμηριωμένη άποψη για το android γιατί πολύ απλά android είχαμε.

 

 

τι λες ρε αδερφε ποιο αντροιντ σερνετε...και το μοτογ που το ειδες να σερνετε ελεος μη γραφετε οτι να ναι...εχω λουμια 925, οποτε ξερω πως πανε τα wp...μια χαρα εχει λαγκαρισμα και το win, ειναι αυτες οι τελειες που βλεπεις να παιζουν οταν πατας κατι...εκει κανει loading δλδ...

 

και επανερχομαι μια χαρα σμουθ ειναι τα αντροιντ εκτος αν μιλαμε για κινητα με τραγικα σπεκς...και το μοτογ παει σφαιντονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το moto g σέρνεται...γενικά τι να λέμε όταν mobile os δεν μπορεί να κάνει ένα σωστό gpu acceleration!!

Φίλος πήρε το moto g και μου έλεγε πόσο smooth είναι κλπ κλπ. Το πρόβλημα είναι ότι οι android users που δεν έχουν δοκιμάσει κάτι άλλο δεν ξέρουν τι εννοούμε smooth. 

Οταν ο φίλος σύγκρινε το κινητό μου ( ativ s ) με το moto g στο browsing τότε κατάλαβε τι εννοούμε smooth λειτουργία.

Παιδιά η πλειοψηφία από όσους είμαστε στα wp από android ερχόμαστε και ψάχνουμε μια ομαλή και γρήγορη Mobile εμπειρία χωρίς να χρειάζεται να δώσουμε τρελά λεφτά ( iphone ). Η πλειοψηφία από wp users έχει σοβαρή και τεκμηριωμένη άποψη για το android γιατί πολύ απλά android είχαμε.

Κοιτα, και χωρις παρεξηγηση, ενα μαυρο background με 20 εικονιδια ΔΕΝ θεωρειται λειτουργικο συστημα, τα  windows phone δεν ειναι mobile os, οι εφαρμογες τους ειναι περιορισμενες και το γεγονος οτι ειναι smooth το οφειλουν στο οτι δεν εχουν τιποτα για να τρωει μνημη παρα μονο το λειτουργικο, ειναι δυσχρηστα. Το moto g απο την αλλη ειναι πολυ πιο smooth απο lumia 925 φιλου, εμενα 1 μηνα τωρα με εχει βγαλει ασπροπροσωπο και το εχω γεμισει με εφαρμογες... Δεν εχω φαει πουθενα σκαλωμα, τρεχω ολα τα παιχνιδια χωρις lag και γενικα ειναι ευχαριστηση να το χρησιμοποιεις... Ακου σερνεται... Μου φαινεται οτι προσπαθεις με πολυ ασχημο τροπο να πεισεις τον εαυτο σου οτι εκανες την σωστη επιλογη με το ativ s και προσπαθεις να πεισεις και τους αλλους οτι εχεις δικιο, αψηφας ολον τον κοσμο που εχει πει οτι το moto g ειναι η πιο smooth και η πιο κιντινη nexus like εμπειρια που μπορει να εχει καποιος στο ποσο των 170$ και ολα τα review απο τα καλυτερα και πιο αξιοπιστα sites της τεχνλογιας που του δινουν 5/5...

 

Α θυμασαι το HTC desire z(512 ram, 800mhz)? Πηρε kitkat και πεταει, lumia 520 διπλα διπλα και ειναι το ιδιο και πιο πολυ smooth! Το android kitkat ειναι το πιο σταθερο και ελαφρυ λειτουργικο της αγορας, και το multitasking του ειναι πραγματικο οχι οπως στο iOS που παγωνει η εφαρμογη και μολις την πατησεις παλι σε συννεχιζει απο κει που ησουν, εδω ολα τρεχουν ταυτοχρονα εκτος αν τα κλεισεις εσυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι offtopic παιδια?

 

Και εσύ offtopic είσαι αφού δεν λες για τα 4gb :P  πάντως η κατάληξη των θεμάτων είναι ωραία να την βλέπεις καλύτερη και απο σινεμά :lol:

 

και τώρα On the Topic ^_^

 

Οι μνήμες των κινητών τι τεχνολογίας είναι άραγε α)ddr3 β)gddr5 γ)κάτι άλλο :huh: :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εσύ offtopic είσαι αφού δεν λες για τα 4gb :P πάντως η κατάληξη των θεμάτων είναι ωραία να την βλέπεις καλύτερη και απο σινεμά :lol:

 

και τώρα On the Topic ^_^

 

Οι μνήμες των κινητών τι τεχνολογίας είναι άραγε α)ddr3 β)gddr5 γ)κάτι άλλο :huh: :D

Τι να πω για την ram,καθομαστε και ασχολουμαστε με οτιδηποτε αλλο εκτος απο την μπαταρια,που ειναι το πιο βασικο προβλημα,κατα την αποψη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω για την ram,καθομαστε και ασχολουμαστε με οτιδηποτε αλλο εκτος απο την μπαταρια,που ειναι το πιο βασικο προβλημα,κατα την αποψη μου.

 

Μα το κινητό αυτό το έβγαλαν με μεγάλη μνήμη κάποια άλλα τα βγάζουν με τεράστιες μπαταρίες υπάρχουν επιλογές για όλα τα γούστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το κινητό αυτό το έβγαλαν με μεγάλη μνήμη κάποια άλλα τα βγάζουν με τεράστιες μπαταρίες υπάρχουν επιλογές για όλα τα γούστα

Αυτο ακριβως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κατι λιγότερο απο 512 ram και 1 ghz τρέχει σφαίρα το android ολα τα άλλα τα fanboys τα λενε για να δικαιολογήσουν την όποια αγορά τους.

 

ναι και μετα ηρθαν οι μελισσες

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα, και χωρις παρεξηγηση, ενα μαυρο background με 20 εικονιδια ΔΕΝ θεωρειται λειτουργικο συστημα, τα  windows phone δεν ειναι mobile os, οι εφαρμογες τους ειναι περιορισμενες και το γεγονος οτι ειναι smooth το οφειλουν στο οτι δεν εχουν τιποτα για να τρωει μνημη παρα μονο το λειτουργικο, ειναι δυσχρηστα. Το moto g απο την αλλη ειναι πολυ πιο smooth απο lumia 925 φιλου, εμενα 1 μηνα τωρα με εχει βγαλει ασπροπροσωπο και το εχω γεμισει με εφαρμογες... Δεν εχω φαει πουθενα σκαλωμα, τρεχω ολα τα παιχνιδια χωρις lag και γενικα ειναι ευχαριστηση να το χρησιμοποιεις... Ακου σερνεται... Μου φαινεται οτι προσπαθεις με πολυ ασχημο τροπο να πεισεις τον εαυτο σου οτι εκανες την σωστη επιλογη με το ativ s και προσπαθεις να πεισεις και τους αλλους οτι εχεις δικιο, αψηφας ολον τον κοσμο που εχει πει οτι το moto g ειναι η πιο smooth και η πιο κιντινη nexus like εμπειρια που μπορει να εχει καποιος στο ποσο των 170$ και ολα τα review απο τα καλυτερα και πιο αξιοπιστα sites της τεχνλογιας που του δινουν 5/5...

 

Α θυμασαι το HTC desire z(512 ram, 800mhz)? Πηρε kitkat και πεταει, lumia 520 διπλα διπλα και ειναι το ιδιο και πιο πολυ smooth! Το android kitkat ειναι το πιο σταθερο και ελαφρυ λειτουργικο της αγορας, και το multitasking του ειναι πραγματικο οχι οπως στο iOS που παγωνει η εφαρμογη και μολις την πατησεις παλι σε συννεχιζει απο κει που ησουν, εδω ολα τρεχουν ταυτοχρονα εκτος αν τα κλεισεις εσυ...

Htc desire z εννοείς αυτό που μαζί με το desire hd δεν πήρανε ποτέ επίσημο Update ;

Βρήκες και εσύ εταιρεία να μιλήσεις για το support της( είναι και ο λόγος που έχει πάει άπατη αυτή η glorified κινεζοεταιρεία ) 

 

Το ativ s με το moto g είναι στα ίδια περίπου specs.

Δεν προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου για τίποτα. Μάτια έχω και βλέπω και μιας και έχω εμπειρία και με τα τρία mobile os  μιλάω αντικειμενικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Επειδή κάποιοι δεν θα καταλάβουν, ταυτόχρονα παίζει youtube στο πάνω μισό της οθόνης ενώ στο κάτω μισό έχω ανοίξει chrome. Ξέρω είναι επιστημονική φαντασία αυτό για κάποια λειτουργικά γι αυτό το εξηγώ. )

αν ειχαν μικροτερο λοφκο στο ινσομνια θα σου εμενε χωρος και για ενα παιχνιδακι στην οθονη σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...