Προς το περιεχόμενο

ισότητα των φύλων - υπάρχει ?


MarrinakiXelwnaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα να συζητήσουμε για την ισότητα των φύλων στις μέρες μας. Υπάρχει τελικά ή όλα ειναι στα "χαρτιά" ? Προσωπικά έχω δεχθεί φυλετικές διακρίσεις απο δουλειές που δεν με προσέλαβαν γιατι λέει δεν θα άντεχα την χειρωνακτική εργασία και ήθελαν άντρα μέχρι και στην εκκλησία με την απαγόρευση εισόδου στο ιερό. Πάντα ήθελα να δω πως ειναι μέσα. Στον εργασιακό χώρο έχω δεχθεί άσεμνες πράξεις απο συναδέλφους με αποτέλεσμα να παραιτούμε απο παντού. Η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο σε αυτή τη χώρα. Παντού τεστοστερόνη βρε παιδί μου , αμαν πια.

Εσείς ? τι πιστεύεται πως συμβαίνει ?  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Προσωπικά έχω δεχθεί φυλετικές διακρίσεις απο δουλειές που δεν με προσέλαβαν γιατι λέει δεν θα άντεχα την χειρωνακτική εργασία και ήθελαν άντρα 

 

 

Μιλαμε για οικοδομη ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαμε για οικοδομη ? 

όχι βέβαια , καλοκαιρινές γεωργικές εργασίες 

 

Μην αποσπάσαι και συγκεντρώσου στο μαγείρεμα.

πιστευεις πως οι γυναίκες είμαστε μόνο για ο μαγειρεμα ? δηλαδή θα δεχόσουν να δουλευεις σαν το χαμάλι για να με έχεις στα πούπουλα αντί να εργαζόμαστε και οι δύο σε κάτι ποιο ξεκούραστο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι βέβαια , καλοκαιρινές γεωργικές εργασίες 

 

πιστευεις πως οι γυναίκες είμαστε μόνο για ο μαγειρεμα ? δηλαδή θα δεχόσουν να δουλευεις σαν το χαμάλι για να με έχεις στα πούπουλα αντί να εργαζόμαστε και οι δύο σε κάτι ποιο ξεκούραστο ?

 

Θα είμαι απολύτως ειλικρινής, θεωρώ πως είσαι τρολ. Αν δεν είσαι, είσαι ζημιά για τον φεμινισμό με τον τρόπο προσέγγισής σου.

Στο λέω ως κάποιος που ασπάζεται το φεμινισμό. Αλλά δεν περιμένω να καταλάβεις, γυναίκα δεν είσαι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω εγώ τι κάνεις... Αφηνεις το τρολλ να οργώνει και μετά θα πρέπει να διαγράφεις και να σβήνεις και να μπανάρεις. Με λίγα λόγια, πρώτα το διασκεδάζεις και μετα δικαιολογείς και το μεροκάματο. Τς τς τς..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορώ να καταλάβω σε τι αναφέρεσαι. Διαφωνείς κάπου ? διάβασε τι γράφω αλλη μια φορά και πες μου αν θεωρείς πως οι γυναίκες θα πρέπει να αντιμετωπιζόμαστε κατα αυτό τον τρόπο. Με το χέρι στην καρδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...