Προς το περιεχόμενο

Aliexpress 50% off για αυριο 25/3/14


azuli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά μην λέτε ότι θέλετε αν δεν έχετε εμπειρία με το συγκεκριμένο site.

 

Υπάρχουν ένα σωρό απατεώνες μέσα, ΠΟΛΥ περισσότεροι από το ebay.

 

To σύστημα προστασίας είναι ΠΟΛΥ πιο δύσκαμπτο. Σε κραυγαλαίες περιπτώσεις συνήθως θα πάρεις τα λεφτά σου πίσω, αλλά οι περισσότερες απ'αυτές στο ebay δεν θα υπήρχαν καν σαν πωλητές.

 

Άλλοι σου στέλνουν άλλα αντ' άλλων, άλλοι προσπαθούν να σε κλέψουν εν ψυχρώ (βλέπε πχ ψεύτικα usb στικάκια, all time classic), άλλοι κάνουν πιο περίτεχνες κομπίνες, άλλοι φτιάχνουν μόνοι τους ψεύτικες συναλλαγές για να ανεβάζουν την αξιολόγησή τους (πχ δεν μπορώ να πιστέψω με τα ψεύτικα στικάκια ότι από 50 αγορές μόνο οι 3-4 δοκίμασαν να δουν αν η χωρητικότητα ήταν πραγματική) ώστε μετά να τους εμπιστευτείς.

Και φυσικά υπάρχουν και σοβαροί πωλητές, των οποίων όμως οι τιμές είναι κατά κανόνα εφάμηλες αυτών που βρίσκεις στο ebay.

 

Προσωπικά αμφιβάλω ΠΟΛΥ αν οι τιμές που θα έχουν αύριο θα είναι 50% μειωμένες από τις σημερινές. 99% πρόκειται για marketing trick.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ειμαι σε αναζήτηση media player και λόγω του τοπική εψαξα για το egreat r6s και το βρήκα απο αρκετούς πωλητές. Ο καλύτερος με 200+ παραγγελίες και Κάλο feedback είναι εδώ http://www.aliexpress.com/item/Egreat-R6S-Media-Player-Egreat-1080P-HDMI-USB-HD-Media-Player-MKV-RM-RMVB-Free-Shipping/564464591.html Όποιος έχει εμπειρία απο το site μπορεί να μου πει αν είναι οκ και τι θα πρέπει να προσεξω αν το αγοράσω; Για να είναι και οντοπικ, αύριο το έχει -15% άλλα δεν έχω λεφτά στην καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως κοιτάμε τα feedback στο ebay, έτσι και εδώ. Έχω πάρει απο πωλητές με καλά feedback και πρόβλημα δεν είχα. Απατεώνες υπάρχουν παντού, το θέμα είναι να μην κυνηγάμε φαντάσματα, πχ 8πύρηνο κινητό με 10 δολλάρια!

Τέτοιες περιπτώσεις τις αποφεύγουμε.

Ακριβώς όπως τα λες.

Έχω κάνει πάρα πολλές αγορές από Ali,από τηλέφωνο,ταμπλετ μέχρι φο-μπιζου μπιχλιμπίδια.

Διαβάζω κριτικές και ψάχνω αξιόπιστο πωλητή,το ίδιο πράγμα που κάνω και στο ebay.

Όσο αφορά την προστασία από απατεώνες,2 περιπτώσεις μου έχουν συμβεί(δεν ήρθε ποτέ το προϊόν)έκανα dispute και πήρα πίσω τα λεφτά μου.

Πάντα πρέπει να προσέχουμε στις αγορές μας,είτε αυτές γίνονται ηλεκτρονικά είτε συμβατικά.

Ειμαι σε αναζήτηση media player και λόγω του τοπική εψαξα για το egreat r6s και το βρήκα απο αρκετούς πωλητές. Ο καλύτερος με 200+ παραγγελίες και Κάλο feedback είναι εδώ http://www.aliexpress.com/item/Egreat-R6S-Media-Player-Egreat-1080P-HDMI-USB-HD-Media-Player-MKV-RM-RMVB-Free-Shipping/564464591.html Όποιος έχει εμπειρία απο το site μπορεί να μου πει αν είναι οκ και τι θα πρέπει να προσεξω αν το αγοράσω; Για να είναι και οντοπικ, αύριο το έχει -15% άλλα δεν έχω λεφτά στην καρτα

Απότι βλέπω,έχει θετικές αξιολογήσεις από την πώληση του ίδιου προϊόντος(βλέπεις τις ανάλογες κριτικές  στο τέλος χαμηλά στην περιγραφή του κάθε προϊόντος).Μάλιστα,το έχουν αγοράσει και καποίοι από την Ελλάδα και έχουν δώσει θετική αξιολόγηση.

Επομένως,αν είσαι «ζεστός» μπορείς να το αγοράσεις άφοβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι σε αναζήτηση media player και λόγω του τοπική εψαξα για το egreat r6s και το βρήκα απο αρκετούς πωλητές. Ο καλύτερος με 200+ παραγγελίες και Κάλο feedback είναι εδώ http://www.aliexpress.com/item/Egreat-R6S-Media-Player-Egreat-1080P-HDMI-USB-HD-Media-Player-MKV-RM-RMVB-Free-Shipping/564464591.html Όποιος έχει εμπειρία απο το site μπορεί να μου πει αν είναι οκ και τι θα πρέπει να προσεξω αν το αγοράσω; Για να είναι και οντοπικ, αύριο το έχει -15% άλλα δεν έχω λεφτά στην καρτα

 

Μην σε αγχώνει φίλε μου http://www.newfrog.com/p/egreat-r6s-plus-pro-3d-1080p-1186dd-wifi-h-264-hd-android-hdmi-1-4-media-player-21078.html  και αν ψάξεις θα βρεις και κουπονάκι για περαιτέρω έκπτωση ,επίσης το βάζει προσφορά και το focalprice αρκετά συχνά και στα 2 μπορείς να πληρώσεις μέσω paypal. Μην ψαρώνετε με ψευτοpromotion !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορα ψωνισα εναν δεκτη και με 3 ευρω ειχε αποστολη με dhl.Ο δεκτης ηρθε σε 4 μερες χωρις τελωνειο.Το μονο παραπονο οτι δεν ειχε αμπαλάζ μονο ταινια απευθειας πανω στο κουτι.....και ηρθε κτυπημενο λες και επαιζαν μπαλα με αυτο.

Ολα οκ βεβαια μεσα......εννοηται το εγραψα στην αξιολόγηση.....αλλα ειμαι 100% σιγουρος οτι του εστειλα paypal τοτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην σε αγχώνει φίλε μου http://www.newfrog.com/p/egreat-r6s-plus-pro-3d-1080p-1186dd-wifi-h-264-hd-android-hdmi-1-4-media-player-21078.html  και αν ψάξεις θα βρεις και κουπονάκι για περαιτέρω έκπτωση ,επίσης το βάζει προσφορά και το focalprice αρκετά συχνά και στα 2 μπορείς να πληρώσεις μέσω paypal. Μην ψαρώνετε με ψευτοpromotion !!!

Βασικά αύριο από την ήδη μικρότερη τιμή του ,θα έχει και 15% έκπτωση.Και ο πωλητής είναι πολύ έμπιστος με πολλές και καλές κριτικές...

 

Κατά τα αλλά συμφωνώ πως στο ali παίζουν και πολλοί απατεώνες και θέλει προσοχή από ποιους να ψωνίσεις

 

Επίσης ρίξε και μια ματιά στις κριτικές στο site που λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορα ψωνισα εναν δεκτη και με 3 ευρω ειχε αποστολη με dhl.Ο δεκτης ηρθε σε 4 μερες χωρις τελωνειο.Το μονο παραπονο οτι δεν ειχε αμπαλάζ μονο ταινια απευθειας πανω στο κουτι.....και ηρθε κτυπημενο λες και επαιζαν μπαλα με αυτο.

Ολα οκ βεβαια μεσα......εννοηται το εγραψα στην αξιολόγηση.....αλλα ειμαι 100% σιγουρος οτι του εστειλα paypal τοτε.

είχε μεχρι πριν 3-4 χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορα ψωνισα εναν δεκτη και με 3 ευρω ειχε αποστολη με dhl.Ο δεκτης ηρθε σε 4 μερες χωρις τελωνειο.Το μονο παραπονο οτι δεν ειχε αμπαλάζ μονο ταινια απευθειας πανω στο κουτι.....και ηρθε κτυπημενο λες και επαιζαν μπαλα με αυτο.

Ολα οκ βεβαια μεσα......εννοηται το εγραψα στην αξιολόγηση.....αλλα ειμαι 100% σιγουρος οτι του εστειλα paypal τοτε.

Μερικοί πωλητές έχουν και paypal.

Έχω κάνει λίγες αγορές από ali με paypal.Είχα στείλει μήνυμα σε πωλητές αν έχουν paypal και μερικοί απάντησαν θετικά και προχώρησα σε αγορά- πληρωμή με paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ριχνοντας μια ματια, βλεπω ότι οι εκπτωσεις είναι εικονικες. Το τσεκαρα σε 3-4 προιοντα. Το pipo s1s για παράδειγμα, ενώ εχει από 64 ευρω στο ebay αυτοι το εχουν με μια αρχικη 200+ δολλαρια και μια τρομερη εκπτωση 60%! Καταληγει να εχει μια τελικη 2-3 ευρω φτηνοτερα από το ebay.

 

Το Xiaomi Red Rice επισης με την εκπτωση 10% παει στα 175 δολλαρια, ενώ σε πολλα τετοια μαγαζια εχει 169.

 

Κλειδωνει λοιπον! Οπως εχουμε πει γενικα θεματα τυπου διαφημισης δεν εχουν θεση εδώ. ΑΝ βρεθει καποιο προιον που αξιζει ας ανοιξει νέο θεμα μονο για εκεινο το προιον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...