Προς το περιεχόμενο

Γυμναστηριο-Συμπληρωματα


JohnConstantine

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

@ Bosei

 

Στο ιστορικό των μηνυμάτων σου φαίνεται να έχεις ήδη προτείνει πρωτεϊνες ορού γάλακτος σε άλλους χρήστες και πάνω από μια φορά.

Εσύ καταλαβαίνεις από αυτά που γράφω ότι είμαι κατά της whey ? Εγώ λέω ότι δεν πρόκειται να δει διαφορά σε σχέση με το κανονικό φαγητό και μία σωστή διατροφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εσύ καταλαβαίνεις από αυτά που γράφω ότι είμαι κατά της whey ? Εγώ λέω ότι δεν πρόκειται να δει διαφορά σε σχέση με το κανονικό φαγητό και μία σωστή διατροφή.

 

Η διατροφή δεν είναι εύκολη θέλει χαρακτήρα και συνέπεια. Το ιδανικό στην περίπτωση του θα ήταν να τα συνδιάσει και τα δυο

 

Εννοώ πως αφού ψιλοβαριέται να πάει στο γυμναστήριο δεν θα βαρεθεί να μαγειρέψει με συνέπεια τα φαγητά που πρέπει και στις ώρες που πρέπει? Είναι πολύ πιο ευκολο να πάρει ένα σκουπ πρωτεϊνης μετά το γυμναστήριο. Θα δει αποτελέσματα πιστεύω έστω και σε 2,5 μήνες. Δεν θα γίνει τούμπανο δεν θα δυναμώσει πολύ αλλά θα δείξει καλύτερα.

 

Τέλος πάντων ας κάνει ότι θέλει είπαμε δυο απόψεις ας googlarei και λίγο να δει τι είναι πιο κατάλληλο για αυτόν και τις ανάγκες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Από ειρωνεία καλά το πάτε στο δια ταύτα δεν έχετε γράψει και τίποτα ουσιαστικό ως τώρα.

 

Εχετε κάτι να προτείνετε ή μόνο τρολάρετε?

 

Το παιδί ζήτησε γρήγορα αποτελέσματα με σχετικά λίγη γυμναστική και διατροφή μαζί με κάποιο συμπλήρωμα οπότε του πρότεινα συμπλήρωμα. Το πιο διαδεδομένο και το λιγότερο επικίνδυνο από όσα κυκλοφορούν.

 

Οπότε αντί να το παίζετε παρθένες προτείνετε του κάτι άλλο για να δει κάποια αποτελέσματα στο χρόνο που θέλει και με σχετικά ελαφρύ πρόγραμμα.

http://www.insomnia.gr/topic/251324-das-fitness-thread/page-852

διαβασε αυτπ ^ το τοπικ να δεις αν τρολαρουμε η οχι!! οσοι απαντησαν εδω (Νικος,Αλεξ, Μαους, Μποσει και εγω) εχουμε περασει απειρες ωρες σε προπονησεις ειτε βαρη,ειτε τρεξιμο ειτε κικ μποξ οτι θες! Κατα καιρους με τα παιδια εχουμε τις διαφορες μας σε διαφορα θεματα στο μονο που δεν εχουμε διαφωνισει ποτε ομως ειναι το οτι το γυμναστηριο και γενικα το να χτισεις ενα σωμα θελει υπομονη και διατροφη και οχι συμπληρωματα και καθισιο!! Ακομη και γυμναστικη να κανεις και να παιρνεις πρωτεινες αν η υπολοιπη διατροφη σου δεν ειναι σωστη θα εχεις κανει μια τρυπα στο νερο και θα εχεις χαλασει τσαμπα λεφτα σε συμπληρωματα!! ας φτιαξει πρωτα τη διατροφη του και ας ξεκινησει τα βαρη και μετα απο κανα χρονο εδω θα μαστε(?) να συζητησουμε για συμπληρωματα!!

 

ΥΓ: αυτο το πραγμα με τους "ασχετους" (δεν παει σε σενα) που πριν καν πανε σε γυμναστηριο ψαχνουν συμπληρωματα δεν θα το καταλαβω ποτε! εμεις δηλαδη που εχουμε λιωσει τοσα χρονια μαλακες ειμαστε δηλαδη? δεν θα παιρναμε και μεις αν ηταν τοσο απλο??

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ να συμπληρώσω σε αυτά που είπε ο Spect πως κάποιοι έχουμε δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα πειραματικά πάνω μας (μορφές άσκησης/διατροφές κ κάποια συμπληρώματα νόμιμα/ παράνομα) κ όταν λέμε οτι η σωστή προπόνηση/διατροφή ειναι μονόδρομος το εννοούμε. 

το βασικό που πρέπει να αλλάξει όμως ειναι το μυαλό, αν δεν μεταμορφωθεί το μυαλό σου δεν θα μεταμορφωθεί ούτε το σώμα σου , τουλάχιστον όχι για "πάντα"(εκτός απροόπτου) .  Αυτό ειναι το ουσιαστικά δύσκολο κομμάτι κ εκεί αποτυγχάνουν οι περισσότεροι.  

αν θέλετε γράψτε στο fitness thread , δεν έχει νόημα να συνεχίζουμε εδώ. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.insomnia.gr/topic/251324-das-fitness-thread/page-852

διαβασε αυτπ ^ το τοπικ να δεις αν τρολαρουμε η οχι!! οσοι απαντησαν εδω (Νικος,Αλεξ, Μαους, Μποσει και εγω) εχουμε περασει απειρες ωρες σε προπονησεις ειτε βαρη,ειτε τρεξιμο ειτε κικ μποξ οτι θες! Κατα καιρους με τα παιδια εχουμε τις διαφορες μας σε διαφορα θεματα στο μονο που δεν εχουμε διαφωνισει ποτε ομως ειναι το οτι το γυμναστηριο και γενικα το να χτισεις ενα σωμα θελει υπομονη και διατροφη και οχι συμπληρωματα και καθισιο!! Ακομη και γυμναστικη να κανεις και να παιρνεις πρωτεινες αν η υπολοιπη διατροφη σου δεν ειναι σωστη θα εχεις κανει μια τρυπα στο νερο και θα εχεις χαλασει τσαμπα λεφτα σε συμπληρωματα!! ας φτιαξει πρωτα τη διατροφη του και ας ξεκινησει τα βαρη και μετα απο κανα χρονο εδω θα μαστε(?) να συζητησουμε για συμπληρωματα!!

 

ΥΓ: αυτο το πραγμα με τους "ασχετους" (δεν παει σε σενα) που πριν καν πανε σε γυμναστηριο ψαχνουν συμπληρωματα δεν θα το καταλαβω ποτε! εμεις δηλαδη που εχουμε λιωσει τοσα χρονια μαλακες ειμαστε δηλαδη? δεν θα παιρναμε και μεις αν ηταν τοσο απλο??

 

Σε 2,5-3 μήνες δηλαδή θεωρείς πως είναι αδύνατο να δει ένα αποτέλεσμα με 3-4 ώρες την εβδομάδα βάρη και πρωτεϊνη? Και με ελαφρά βελτίωση  της διατροφής του πχ να κόψει τα τηγανητά? Γιατί εγώ πιστεύω πως θα δει βελτίωση. Προφανώς δε θα γίνει φέτες το παιδί ούτε θα πετάξει κοιλιακούς αλλά θα δείξει λίγο καλύτερα σε ώμους, στήθος χέρια κλπ. Αυτό που ζητάει δηλαδή. Μακροχρόνια προφανώς θα πρέπει να αλλάξει πολύ περισσότερα πράγματα σε τρόπο ζωής αν θέλει να το προχωρήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ μπαλαντερ εντελως φιλικα τωρα ... μηπως τρολαρεις ??

στην αρχη λεω οκ το πηρες αλλιως και ειναι καπως αδικο το πεσιμο που εφαγες , οσο το συνεχιζεις ομως αναρωτιεμαι μηπως τελικα τρολαρεις ! δε γινεται να μην καταλαβαινεις τι σου λενε τα παιδια !

τελος παντων κλεινω εγω απο δω - ουτε ενα μηνυμα δεν ηθελα να στειλω εδω- παρα μονο ενα για χαβαλε στην αρχη ..

τα λεμε διπλα  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Την καλησπερα μου σε ολους και ολες.

 

Απο το τιττλο διακρινει καποιος οτι το θεμα το ανοιξα για γυμναστικη και συμπληρωματα.

 

Θελω να ξεκινησω γυμναστηριο αλλα βαριεμαι να πηγαινω με το παραδοσιακο τροπο. Θα ηθελα πιο γρηγορα αποτελεσματα. Τι θα προτινε καποιος με μπατζετ 150 περιπου απο συμπληρωματα. Οπως επισης διατροφη για ΟΓΚΟ παρακαλω και να δω αποτελεσματα σε διαστειμα 3 μηνων. Τι αποτελεσμα θα μπορουσα να εχω αν ξεκινησω με κανονικο προγραμμα διατροφης και συμπληρωματα. Μιλαμε για 1,90 υψος και 87-88 κιλα εκει παιζω. Αν μπορειτε και να ανεβασετε μια φωτο που θα παρομιαζατε τα αποτελεσματα απο καποιο ατομο απο γυμναστηριο θα ηταν πολυ καλο.

 

 

Υ.Γ Συγνωμη αν ξανα εχει ανοιξει το θεμα παλαιοτερα.

Από την πρώτη κιόλας σειρά με έκανες να μην συνεχίσω να διαβάζω το υπόλοιπο κείμενο σου . Αν πας με την νοοτροπία αυτή γυμναστήριο , άστο καλύτερα . 

 

Ξέρεις τι συστατικά συμπεριλαμβάνονται στα κόκκινα κρέατα ( Μοσχαρίσιο μπιφτέκι κλπ ) , στο λευκό κρέας ( Γαλοπούλα - Κοτόπουλο κλπ ) ; Στο μήλο τι συστατικά υπάρχουν ξέρεις ; 

 

Όταν δεν ξέρεις από την διατροφή που πρέπει να κάνεις τι συστατικά παίρνεις , όσα συμπληρώματα και να παίρνεις τσάμπα λεφτά - κόπος .

 

Μάθε τα βασικά και έπειτα μάθε και για αυτά . 

 

Μην γίνεσαι κλασικό παράδειγμα νεοέλληνα που περιμένει με λίγα χρήματα - γρήγορα και τα καλύτερα αποτελέσματα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα οκ ολοι παμε γυμ,ολοι ξερουμε οτι πρεπει να ιδρωσεις για αποτελεσματα κλπ κλπ..

μη μου πειτε ομως οτι δεν εχετε δει λαπαδες να γινονται ντουκια σε 2-3 μηνες.θα ειναι ψεμα.εχω δει ατομο τουριστα μπυροκοιλια να χανει εμφανως λιπος κ να παιρνει μυς κ να βαζει 2πλασια κ 3πλασια βαρη στα σετ μεσα σε ενα μηνα..εχω δει αλλον απο κει που ηταν νορμαλ ολο το χειμωνα,κ εξωμορφος ξαφνικα να σκαει απριλη μηνα κ να χει γινει μπετονιερα κ κομενος.

 

μη κρυβομαστε πισω απτο δαχτυλο μας..το "σπορ" αυτο ειναι φουλ στο φαρμακο κ στη χημεια.δε το κατακρινω,λογικο ειναι αφου κ το σωμα ειναι βιοχημικο εργαστηριο.αμα εχεις τη σωστη καθοδηγηση θα εχεις κ τα αντιστοιχα αποτελεσματα.ειτε στη διατροφη ειτε κ στη φαρμακευτικη υποβοηθηση.

 

τωρα αν θες να εχεις σωμα μπρους λι η σωμα πετριδη αυτο εχει να κανει με την αισθητικη σου κ μονο.οπως κ τον αντικτυπο που εχει στην υγεια σου.για μενα το σωμα θελει σεβασμο γιατι ειναι το εργαλειο για να ζησεις τη ζωη σου στο επακρο..κ οχι μονο ντεκορ για ξαπλωστρες κ ρακετες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχάς λαπάδες να γίνουν ντούκια σε 2-3 μήνες δεν γίνονται ούτε με τον ισχυρότερο συνδυασμό αναβολικών που μπορεί να σου φτιάξει ο mad max του γυμναστηρίου στο Αμέρικα με κόστος μόνο 2000 euro το μήνα. σε 9 μήνες ίσως , δυο κούρες με ενδιάμεσο off και maintain και διατροφές στο full κ ότι θες , ναι θα μπεις skinny shit και θα βγεις Arnold στα 16 του
το ντούκι που είδες ειναι καθαρά στο μυαλό σου , για εσένα φαίνεται ντούκι , για εμένα φαίνεται ψείρα 

τα αποτελέσματα όταν δεν υπάρχει βάση ειναι αυτά , μπαίνεις για χρόνια και όταν βγεις είσαι μια σκιά του εαυτού σου (before after ειναι , δεν έχει γίνει κάποιο λάθος).

mustafa-mohammad.jpg

τα συμπληρώματα πάλι , δοκιμάστε τα να δείτε οτι ειναι πεταμένα λεφτά για οτιδήποτε άλλο απ το να συμπληρώνουν την ήδη τέλεια διατροφή σας. 
Δεν θα σας φτιάξουν δεν θα σας κάνουν θηρία.
500 euro σε συμπληρώματα το μήνα vs 500 euro σε φαγητό = food wins 

adios amigos 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε μαν δεν ειπα οτι εγινε ο αλλος σβαρτζενεγκερ σε 2 μηνες.ειπα οτι αλλαξε εμφανεστατα η εμφανιση του κ οι επιδοσεις του.

αυτα δε γινονται με το σταυρο στο χερι κ σκετο φαγητο ουτε σε 2 χρονια γιατι απλα ειναι φαυλος κυκλος..

 

οσο για τα συμπληρωματα η whey πχ δεν ειναι συμπληρωμα?μπορεις να πετυχεις μεσω φαγητου τις πρωτεινικες σου αναγκες?ποσα κοτοπουλα κ αυγα να φας σε μια μερα.καθε μερα.

μπορεις να ανταπεξελθεις σε 6μερο γυμ που βλεπω πολλους κ να παιζεις καθε μερα στα ορια χωρις "βοηθητικα" αναρρωσης?θα τρως τον ιδιο σου τον εαυτο με ενα δειαρκη καταβολισμο,θα σερνεσαι κ μετα απο 2 μηνες θα τα παρατησεις,θα πηγαινεις 2-3 φορες κ αν,κ θασαι παλι στην αρχη περιπου..

 

ο τυπος εγινε σαν τον ταμπακη λολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε μαν δεν ειπα οτι εγινε ο αλλος σβαρτζενεγκερ σε 2 μηνες.ειπα οτι αλλαξε εμφανεστατα η εμφανιση του κ οι επιδοσεις του.

αυτα δε γινονται με το σταυρο στο χερι κ σκετο φαγητο ουτε σε 2 χρονια γιατι απλα ειναι φαυλος κυκλος..

 

 

γίνονται. Βασικά αν κάποιος πάει 3 μήνες gym με σωστή διατροφή, και δεν αλλάξει η εμφάνισή του και επιδόσεις του θα είναι το περίεργο όχι το αντίθετο

 

 

  μπορεις να πετυχεις μεσω φαγητου τις πρωτεινικες σου αναγκες?ποσα κοτοπουλα κ αυγα να φας σε μια μερα.καθε μερα.

 

 

μπορείς και είναι πολύ πιο εύκολο από ότι νομίζει ο κόσμος. Πρωτεΐνη δεν έχουν μόνο τα αυγά και τα κοτόπουλα. 

 

 

μπορεις να ανταπεξελθεις σε 6μερο γυμ που βλεπω πολλους κ να παιζεις καθε μερα στα ορια χωρις "βοηθητικα" αναρρωσης? 

 

φυσικά μπορείς, αλλά θέλει σωστό split

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...