Προς το περιεχόμενο

Γυμναστηριο-Συμπληρωματα


JohnConstantine

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την καλησπερα μου σε ολους και ολες.

 

Απο το τιττλο διακρινει καποιος οτι το θεμα το ανοιξα για γυμναστικη και συμπληρωματα.

 

Θελω να ξεκινησω γυμναστηριο αλλα βαριεμαι να πηγαινω με το παραδοσιακο τροπο. Θα ηθελα πιο γρηγορα αποτελεσματα. Τι θα προτινε καποιος με μπατζετ 150 περιπου απο συμπληρωματα. Οπως επισης διατροφη για ΟΓΚΟ παρακαλω και να δω αποτελεσματα σε διαστειμα 3 μηνων. Τι αποτελεσμα θα μπορουσα να εχω αν ξεκινησω με κανονικο προγραμμα διατροφης και συμπληρωματα. Μιλαμε για 1,90 υψος και 87-88 κιλα εκει παιζω. Αν μπορειτε και να ανεβασετε μια φωτο που θα παρομιαζατε τα αποτελεσματα απο καποιο ατομο απο γυμναστηριο θα ηταν πολυ καλο.

 

 

Υ.Γ Συγνωμη αν ξανα εχει ανοιξει το θεμα παλαιοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

υπάρχει θέμα           

σε αυτό που ρωτάς . 

το οτι βαριέσαι να μάθεις να γυμνάζεσαι και να τρως και ψάχνεσαι για ευκολη λύση αυτομάτως σημαίνει οτι απέτυχες σε αυτό που θες να κάνεις. δε σε κρίνω την αλήθεια σου λέω. Οπότε θα πρέπει να αναθεωρήσεις αν θες να κάνεις κάτι.

τα συμπληρώματα θα συμπληρώσουν την διατροφή σου αν είναι ελλιπής (πχ ακολουθείς μια διατροφή χωρίς φρούτα άρα πρέπει να πάρεις απο κάπου τις βιταμίνες κ γιαυτό παίρνεις πχ μια πολυβιταμίνη) για να μη το αναλύσω τα συμπληρώματα ειναι απλά για να σου κάνουν τη ζωή ευκολότερη , ούτε κάτι έξτρα θα καταφέρεις με αυτό ούτε τίποτα. Αρα για το σκεπτικό σου ειναι απλά πεταμένα λεφτά.

σε 3ης μήνες ? ααχχαχααχ καλό. Αν νομίζεις οτι θα κάνεις το σώμα που άλλοι παλεύουν χρόνια να το αποκτήσουν σε 3ης μήνες τότε μάντεψε την απάντηση  :-D 

να ανεβάσουμε φωτό κάποιου άσχετου να παρομοιάσουμε τα αποτελέσματα που θα έχεις σε 3ης μήνες δεν γίνεται , δεν σε έχουμε δει , οπότε ή προσπαθείς να τρολλάρεις ή δεν έχεις την παραμικρή ιδέα απ το θέμα οπότε σου προτείνω να κάτσεις να διαβάσεις λίγο κ να ψαχτείς να καταλάβεις τι παίζει.

τώρα επειδή ψάχνεσαι αν και με 150 δε νομίζω να βρεις τίποτα, συνήθως τους άσχετους τους σφάζουν για παραπάνω ,αλλα αμα βρεις φάρμακα απο κανα μαγκάκο μη πάρεις , στην τουαλέτα θα καταλήξουν .

δεν ποστάρω΄αλλο εδώ , αν θες τίποτα άλλο σχετικά γράψε στο υπάρχων thread  :-)
καλη συνέχεια 

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω για την βοηθεια κιομως δεν τρολλαρω αλλα το εχω στο νου μου. Μεχρι να το περασω απο την ιδεα στη πραξη θα δουμε ;P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την καλησπερα μου σε ολους και ολες.

 

Απο το τιττλο διακρινει καποιος οτι το θεμα το ανοιξα για γυμναστικη και συμπληρωματα.

 

Θελω να ξεκινησω γυμναστηριο αλλα βαριεμαι να πηγαινω με το παραδοσιακο τροπο. Θα ηθελα πιο γρηγορα αποτελεσματα. Τι θα προτινε καποιος με μπατζετ 150 περιπου απο συμπληρωματα. Οπως επισης διατροφη για ΟΓΚΟ παρακαλω και να δω αποτελεσματα σε διαστειμα 3 μηνων. Τι αποτελεσμα θα μπορουσα να εχω αν ξεκινησω με κανονικο προγραμμα διατροφης και συμπληρωματα. Μιλαμε για 1,90 υψος και 87-88 κιλα εκει παιζω. Αν μπορειτε και να ανεβασετε μια φωτο που θα παρομιαζατε τα αποτελεσματα απο καποιο ατομο απο γυμναστηριο θα ηταν πολυ καλο.

 

 

Υ.Γ Συγνωμη αν ξανα εχει ανοιξει το θεμα παλαιοτερα.

 

τα συμπληρώματα διατροφής δεν έχουν καμία απολύτως σχέση με τα αποτελέσματα που θα δείς τουλάχιστον τον πρώτο χρόνο. Μην πετάς τζάμπα τα λεφτά σου. 

 

Επίσης ο τρόπος που το βλέπεις το πράμα είναι λάθος. Αν θές γρήγορα αποτελέσματα μην αρχίσεις γιατί δεν υπάρχουν. Θες τουλάχιστον ένα χρόνο για να κάνεις κάποιο αξιοπρεπές σώμα εφόσον δεν έχεις καλή βάση. 

 

1.90 87 κιλά με με χαμηλό ποσοστό λίπους (13-15%) είναι κάτι επιτεύξιμο τον πρώτο χρόνο αν γυμναστείς σκληρά και τρέφεσαι σωστα αναλόγως πάντα που ξεκινάς τώρα. Φυσικά δεν σε βλέπω να γυμνάζεσαι σκληρά γιατί αν βαριέσαι τον παραδοσιακό τρόπο που κάνει το 90% των ασκούμενων σε ένα γυμναστήριο , σίγουρα θα κλάψεις με την πραγματικα σκληρή γυμναστική και θα τα παρατήσεις :D

 

ας κάνει κάνας mod merge τα post με το fitness thread να το συνεχίσουμε εκεί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Μεχρι να το περασω απο την ιδεα στη πραξη θα δουμε ;P

 Το σκεφτομαι να σου απαντησω αλλα  μεχρι να το περασω απο την ιδεα στη πραξη θα δουμε ;P

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια πρωτεΙνούλα ορού γάλακτος θα πάρεις και δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο. Σου προτείνω κάτι μεταξύ.

 

http://gr.bodybuilding.com/store/opt/whey.html?_requestid=1010181

http://www.skroutz.gr/s/3428854/Dymatize-Dymatize-Elite-Whey-Protein-2lb.html

 

Το μεγάλο κουτί πάρε είναι πιο οικονομικά. 1 σκουπ το πρωί και ένα μετά το γυμναστήριο. Θα δεις σχετικά γρήγορα αποτελέσματα ωστόσο για να συμβεί αυτό θα πρέπει να γυμναστείς (3 φορές την εβδομάδα τουλάχιστον) από μόνη της η πρωτεϊνη δεν κάνει τίποτα. Και μην παίρνεις πρωτεϊνη κάθε μέρα τις μέρες που θα γυμναστείς πάρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια πρωτεΙνούλα ορού γάλακτος θα πάρεις και δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο. Σου προτείνω κάτι μεταξύ.

 

http://gr.bodybuilding.com/store/opt/whey.html?_requestid=1010181

http://www.skroutz.gr/s/3428854/Dymatize-Dymatize-Elite-Whey-Protein-2lb.html

 

Το μεγάλο κουτί πάρε είναι πιο οικονομικά. 1 σκουπ το πρωί και ένα μετά το γυμναστήριο. Θα δεις σχετικά γρήγορα αποτελέσματα ωστόσο για να συμβεί αυτό θα πρέπει να γυμναστείς (3 φορές την εβδομάδα τουλάχιστον) από μόνη της η πρωτεϊνη δεν κάνει τίποτα. Και μην παίρνεις πρωτεϊνη κάθε μέρα τις μέρες που θα γυμναστείς πάρε.

 

3B07651A50F3E01AEE876861F03A9B436E170C32

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο γερη προπονηση(και οχι βιαστικα,προοδευτικα)και καλη διατροφη χρειαζεσαι.Αποτελεσματα σοβαρα θα δεις μετα απο εναμισι χρονο.Και να μην κοιταζεσαι καθε εβδομαδα στον καθρεφτη να δεις αν υπαρχει προοδος.

 

Παντως για να φτιαξει καποιος σωμα που να ειναι πολυ καλο με φυσικο τροπο,θελει απο 5-7 χρονια και εξαρταται απο τον καθε οργανισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα συμπληρώματα θα συμπληρώσουν την διατροφή σου αν είναι ελλιπής (πχ ακολουθείς μια διατροφή χωρίς φρούτα άρα πρέπει να πάρεις απο κάπου τις βιταμίνες κ γιαυτό παίρνεις πχ μια πολυβιταμίνη)

εγω δηλαδη που λογω φορτου εργασιας το πρωι τρωω ενα μπολ με δημητριακα το μεσημερι οτι εχει φτιαξει η Ελληνιδα μανα κ το βραδυ ή τιποτα ή κανα μηλο/πορτοκαλι τι θα με συμβουλέυες να αλλαξω; 

 

απο γυμναστικη παιζω μπαλιτσα μια φορα τ εβδομαδα. 1.63 - 70 kg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δηλαδη που λογω φορτου εργασιας το πρωι τρωω ενα μπολ με δημητριακα το μεσημερι οτι εχει φτιαξει η Ελληνιδα μανα κ το βραδυ ή τιποτα ή κανα μηλο/πορτοκαλι τι θα με συμβουλέυες να αλλαξω; 

 

απο γυμναστικη παιζω μπαλιτσα μια φορα τ εβδομαδα. 1.63 - 70 kg

Δεν γυμναζεσαι,ενα χομπυ κανεις.

 

Αν ο στοχος σου ειναι να μην εισαι υπερβαρος ,απλα τρως οσο γινεται τροφη με λιγοτερα λιπαρα,σαλατα ,φρουτα και εισαι ενταξει.

 

Ξερω παντως πολλους που ειναι μεσα στο κανονικο βαρος,μερικες φορες και κατω απο αυτο και ειναι skinny fat σαν αυτον στη εικονα :

post-73690-0-76214700-1395660132_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

3B07651A50F3E01AEE876861F03A9B436E170C32

 

 

Καμία σχέση καθαρή πρωτεϊνη του πρότεινα ούτε κρεατίνη ούτε αναβολικά ούτε στεροϊδη. Αυτό που παίρνεις από αυγά, κρέας, κοτόπουλο ξηρούς καρπούς κλπ τίποτα περισσότερο.

 

Απλά μετά την προπόνηση εκεί που θα πήγαινες σπίτι και θα έψαχνες φαγητό ή θα έπρεπε να μαγειρέψεις πίνεις την πρωτεϊνη σου και τρέφονται οι μυς αμεσα και πολύ αποτελεσματικά.

 

Μοναδική παρενέργεια, αν το παρακάνεις και πίνεις 4-5 τη μέρα ή πίνεις παράλληλα και πολύ αλκοόλ, είναι πως επιβαρύνεται η λειτουργεία των νεφρών αλλά καμία σχέση με το να φουσκώσεις ή να σου μικρύνουν αρχ.. κλπ. Η πρωτεϊνη ορού γάλακτος είναι 99% για γράμμωση όχι για όγκο. Βάζεις λίγους μυς καθώς γυμνάζεσαι παράλληλα αλλά με ωραίο τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γυμναζεσαι,ενα χομπυ κανεις.

 

Αν ο στοχος σου ειναι να μην εισαι υπερβαρος ,απλα τρως οσο γινεται τροφη με λιγοτερα λιπαρα,σαλατα ,φρουτα και εισαι ενταξει.

 

Ξερω παντως πολλους που ειναι μεσα στο κανονικο βαρος,μερικες φορες και κατω απο αυτο και ειναι skinny fat σαν αυτον στη εικονα :

ε καπως ετσι ειμαι κι εγω, δεν εχω κιλα θελω απλως να πεσει το κιλουμπινι και να υπαρχει μια καλη γραμμωση, οσο μου το επιτρεπει η διατροφη που ακολουθω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε καπως ετσι ειμαι κι εγω, δεν εχω κιλα θελω απλως να πεσει το κιλουμπινι και να υπαρχει μια καλη γραμμωση, οσο μου το επιτρεπει η διατροφη που ακολουθω

Δυστυχως φιλε μου,χωρις προπονηση με βαρη ,δεν γινεται.Να σκεφτεις εγω οταν κανω κοιλιακους στο γυμναστηριο τους κανω προσθετωντας βαρη.

 

Γενικα στο γυμναστηριο ειναι πιο ευκολα να κανεις σωστη εξασκηση.Ακους συμβουλες απο γυμναστες η παλιοτερους,μαθαινεις διαφορετικους τροπους ασκησης,κοινωνικοποιεισαι.κ.τ.λ. Πλεον λογω κρισης οι τιμες του γυμναστηριου ειναι πολυ χαμηλες,προσπαθησε να εγγραφεις σε ενα κοντα στην περιοχη σου,δεν θα το μετανοιωσεις.

 

Περα απο τα καθαρα γυμναστικα,σου κανει καλο και ψυχολογικα,γνωριζεις κοσμο,βγαινεις εξω απο το σπιτι σου,ισως κανεις φιλους,πελατες,κ.τ.λ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σχέση καθαρή πρωτεϊνη του πρότεινα ούτε κρεατίνη ούτε αναβολικά ούτε στεροϊδη. Αυτό που παίρνεις από αυγά, κρέας, κοτόπουλο ξηρούς καρπούς κλπ τίποτα περισσότερο.

 

Απλά μετά την προπόνηση εκεί που θα πήγαινες σπίτι και θα έψαχνες φαγητό ή θα έπρεπε να μαγειρέψεις πίνεις την πρωτεϊνη σου και τρέφονται οι μυς αμεσα και πολύ αποτελεσματικά.

 

Μοναδική παρενέργεια, αν το παρακάνεις και πίνεις 4-5 τη μέρα ή πίνεις παράλληλα και πολύ αλκοόλ, είναι πως επιβαρύνεται η λειτουργεία των νεφρών αλλά καμία σχέση με το να φουσκώσεις ή να σου μικρύνουν αρχ.. κλπ. Η πρωτεϊνη ορού γάλακτος είναι 99% για γράμμωση όχι για όγκο. Βάζεις λίγους μυς καθώς γυμνάζεσαι παράλληλα αλλά με ωραίο τρόπο.

σε παρακαλώ , μίλησε μου κ άλλο για συμπληρώματα , για τη διαφορά τους απο τα ΑΑΣ κ για το πως πρέπει να τρώμε θαέχει πλάκα (δεν ειρωνεύομαι ) :-D . 

 

 

6411568.jpg

 

 

άκου brah παρεξήγησες την φωτογραφία , αλλα δυστυχώς δεν έχω κουράγιο να αναλύσω τα συναισθήματα μου , θα χρειαζόταν να γράφω για μέρες κ έτσι εβαλα την έκφραση μου διαβάζοντας αυτά που γράφεις , απ το τίποτα κάτι ειναι κ αυτό  B) 

 

 

 

εγω δηλαδη που λογω φορτου εργασιας το πρωι τρωω ενα μπολ με δημητριακα το μεσημερι οτι εχει φτιαξει η Ελληνιδα μανα κ το βραδυ ή τιποτα ή κανα μηλο/πορτοκαλι τι θα με συμβουλέυες να αλλαξω; 

 

απο γυμναστικη παιζω μπαλιτσα μια φορα τ εβδομαδα. 1.63 - 70 kg

πέρνα αν θες απο το θέμα που υπάρχει και γράψε την διατροφή σου να πάρεις καμια ιδέα. Πάντως κανείς δε μπορεί να σου πει τι θα τρως , πρέπει να μάθεις να τρως αυτά που χρειάζεται το σώμα σου , ο καθένας έχει άλλες ανάγκες.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...