Προς το περιεχόμενο

Αλληλεγγυη?????


pesis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτα , δεν εχω προβλημα να μου στειλεις λεφτα να αγορασω μια 50'' που θελω.Επειδη επιμενεις δηλαδη,να μην φανω και ακαρδος ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μπορουσαμε ομως να το κανουμε γηινο. αλλα δεν βαριεσαι καλα ειμαι εδω...στην ζεστουλα μου με το καφεδακι μου μετα το μεσιμεριανο που φαγαμε ουτε γερανος δεν με σηκωνει.... κι εσυ τι με κοιτας και τρεχουν τα σαλια σου??? τραβα να βρεις καμια δουλεια παλιο βρωμιαρη...φυγε βρωμας....

Σημερα μπηκε στο μετρο ενας τυπας που πουλαγε 20 λεφτα στυλους , μονο εγω και ενας αλλος πηρε κανεις δεν ενδιαφερθηκε.

Μετα αμα γινει κλεφτης για να ζησει δεν εχουμε και εμεις ενα μεριδιο ευθηνης ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Γιάννης , Ο Νίκος , ο Γιώργος, Κώστας και δεν ξέρω εγώ ποιος άλλος θα πάρουν τα αρχ..... μου με τα λεφτά που θα μαζέψουν.

 

Κινητό λαπτοπ ποδήλατο ps4 κλπ. που να κάνει μέχρι 5 ευρώ δεν υπάρχει.

 

Αν πάλι πρέπει να μαζέψουν τα λεφτά που κάνουν πραγματικά αυτές οι λαλακίες, ο Γιάννης ο Γιώργος ο Νίκος κι ο Κώστας θα πρέπει να πάρουν δάνειο από το Θανάση (τράπεζα ή τοκογλύφος, το ίδιο είναι).

 

Και φυσικά δεν πρόκειται να το πληρώσουν ποτέ γιατί αυτές οι συσκευές δεν θα παράξουν υπεραξία για να ξεπληρωθεί το δάνειο με τους τόκους.

Κι έτσι ο Γιάννης ο Γιώργος ο Κώστας κι ο Νίκος, ανεξαρτήτως ποιος την έπαιξε πούστικα και ποιος όχι, θα χάσουν ότι είχαν και δεν είχαν και θα μείνουν στον άσσο.

 

Σας θυμίζει κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλληλεγγύη μπορεί να υπάρξει περισσότερο σε στενούς κύκλους που γνωρίζονται οι άνθρωποι.

Τι αλληλεγγύη να δείξεις σε κάποιον άγνωστο; Μπορεί να είναι απατεώνας και να ξοδέψει τελικά τα χρήματα σε ναρκωτικά ή σε οποιονδήποτε άλλο ιδιοτελή σκοπό.

Αν και πρακτικά ακόμη και σε οικογενειακό κύκλο βλέπουμε να σφάζονται για την κληρονομιά των συγγενών τους πολλές φορές...

 

Επίσης σαφώς και πρέπει να υπάρχουν προτεραιότητες. Το να πάρει κάποιος ένα gadget δεν είναι βασική ανάγκη, παρόλο που σε μια ιδανική κοινωνία θα έπρεπε να έχουν όλοι πρόσβαση σε όλα τα αγαθά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα του διναμε χρηματα. 

θα τα μαζευαμε εμεις και θα αγοραζαμε το προιον που επιθυμει. καπος ετσι να λειτουργουσε. ειτε ειναι ψωμι ειτε στεγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τραπεζες χρονου φιλε, υπηρεσιες ειναι πιο ευκολο να προσφερεις σπο χρηματα.


μαθηματικα γινεται, και πολυ ανετα χωρις να στερηθεις τιποτα. (εκτος αν χασεις 1ε και σου ειναι σημαντικο γιατι εσυ εισαι που δεν το εχεις).

 

 

 

 

Νομιζεις.Οταν μαζευτουν πολλοι υποψηφιοι θα πονεσει η τσεπη  :-D

Επεξ/σία από bluesattack
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...