Προς το περιεχόμενο

Αλληλεγγυη?????


pesis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μαθηματικα γινεται, και πολυ ανετα χωρις να στερηθεις τιποτα. (εκτος αν χασεις 1ε και σου ειναι σημαντικο γιατι εσυ εισαι που δεν το εχεις).

 

το μονο που λειπει ειναι ο Ανθρωπος...

Αυτο ειναι που λυπει εδω ρε αλλη δεν κανουν ενα κλικ σε διαφημησεις που ειναι τσαμπα να βοηθησουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γη ετσι οπως ειναι αυτη τη στιγμη ειναι ικανη να παρεχει μεχρι και στο τελευταιο ατομο μια πλουσια ζωη.Οι ποροι υπαρχουν για να μην πεινασει κανεις για παντα.Γιατι πεινανε?

 

Γιατι οι ανθρωποι ειναι απληστοι και παρτακηδες.Οταν καποιοι λεφταδες εχουν απο 50Δις ο καθενας που φτανουν για 10000000 ζωες και αλλοι πεθαινουν λογω πεινας καταλαβαινεις οτι αλληλεγγυη δεν υπαρχει ουτε θα υπαρξει ποτε.

 

Και γιατι να δωσεις 50 λεπτα στο γιαννη,γιωργο για ενα ps3,ενα κινητο και οχι σε ατομα που πραγματικα τα εχουν αναγκη?

 

Το σχολιο για τις γυναικες αρκετα ακυρο και αρκετα μονοδρομο.Ανθρωποι ειναι και οι γυναικες και εχουν τα ιδια προβληματα με τους ανδρες.Τιποτα παραπανω δεν ειναι παρτε το χαμπαρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

AN!! παραδειγμα:
 
o Γιαννης ηθελε ενα κινιτο αλλα δεν ειχε λεφτα. και μαζευαμε εμεις απο 0.5ε θα του το παιρναμε.
ο Γιωργος ηθελε ενα λαπτοπ και μαζευαμε απο 0,5ε μαζι με τον Γιαννη που βοηθησαμε, θα του το παιρναμε.
ο Κωστας ηθελε ενα playstation και μαζευαμε απο 0,5 μαζι με τον Γιαννη και τον Γιωργο. θα του το παρναμε.
ο Νικος ηθελε ενα ποδηλατο και μαζευαμε απο 0.5 μαζι με τον γιαννη και Γιωργο  εκτος τον Κωστα που πηρε αυτο που ηθελε και την κοπανησε ο πουστης.
 
 
Αν βαζαμε στην ακρη τους πουστηδες σαν τον Κωστα και μεναμε μονο οι Γιαννηδες και Γιωργιδες, θα γινοταν η δουλεια?? Η θα γινοταν της π@@τανας το καγκελο??
 
ναι? οχι? γιατι ναι? γιατι οχι? 

 

 

Απο την στιγμη που ο στοχος ειναι να καλυφθει η αναγκη για gadgets και λοιπα καταναλωτικα αγαθα το εχασες το παιχνιδι.Αλλιως παραδειγματα σαν τα παρακατω  δειχνουν την συλλογικοτητα και την αλληλλεγυη στην πραξη, σε ενα μεγαλο ποσοστο τελωσπαντων

 

http://tvxs.gr/news/kosmos/marinaleda-ena-ispaniko-xorio-dinei-lysi-stin-krisi

 

http://www.oikologos.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1304&Itemid=187

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει  το κοινωνικό  ιατρείο , φαρμακείο ,συσσίτιο , παντοπωλείο ,φροντιστήριο . Όλα αυτά επί το πλείστον οφείλονται στην συνεισφορά και αλληλεγγύη του απλού  κόσμου , μην λέμε ότι θέλουμε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

AN!! παραδειγμα:
 
o Γιαννης ηθελε ενα κινιτο αλλα δεν ειχε λεφτα. και μαζευαμε εμεις απο 0.5ε θα του το παιρναμε.
ο Γιωργος ηθελε ενα λαπτοπ και μαζευαμε απο 0,5ε μαζι με τον Γιαννη που βοηθησαμε, θα του το παιρναμε.
ο Κωστας ηθελε ενα playstation και μαζευαμε απο 0,5 μαζι με τον Γιαννη και τον Γιωργο. θα του το παρναμε.
ο Νικος ηθελε ενα ποδηλατο και μαζευαμε απο 0.5 μαζι με τον γιαννη και Γιωργο  εκτος τον Κωστα που πηρε αυτο που ηθελε και την κοπανησε ο πουστης.
 
 
Αν βαζαμε στην ακρη τους πουστηδες σαν τον Κωστα και μεναμε μονο οι Γιαννηδες και Γιωργιδες, θα γινοταν η δουλεια?? Η θα γινοταν της π@@τανας το καγκελο??
 
ναι? οχι? γιατι ναι? γιατι οχι? 

 

 

θάνατος στον Κωστάκη!! ψήθηκα για το παραπάνω.. αντε να μαζέψετε κανένα φράγκο να μου πάρετε:

 

1. fractal design define r4 black pearl window ( δεν έχω κουτάκι ο καημένος να βάλω στο "δείξτε το κουτί σας" ) 

2. arctic cooling freezer 13 pro 

3. έναν 14άρι ακόμα ίδιο με αυτών του κουτιού.

 

πάμε σοβαρά τώρα.

τα πράματα που έβαλες τα έβαλες ως παράδειγμα, το καταλαβαίνω, αλλά ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα. φέρε μου τα παραπάνω και εγώ θ ακολουθήσω το παράδειγμά σου. μπορείς να το κάνεις? με εμπιστεύεστε οτι θα το κάνω? αυτοί που θα δώσουν τα χρήματα σε εμπιστεύονται οτι δεν θα τσεπώσεις?

 

πιστεύω προσωπικά το να δώσω 2-3 ευρό και να πάρω ρύζι, μακαρόνια και γενικά κάτι που θα καλύψει τις βιολογικές ανάγκες κάποιου που το χρειάζεται, μόνοι μας και ανώνυμα ο καθένας προσωπικά θα ήταν μία πράξη αλληλεγγύης.

μην περιμένετε κάποιος να ξεκινήσει κάτι, κάντε το ατομικά.           

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

AN!! παραδειγμα:
 
o Γιαννης ηθελε ενα κινιτο αλλα δεν ειχε λεφτα. και μαζευαμε εμεις απο 0.5ε θα του το παιρναμε.
ο Γιωργος ηθελε ενα λαπτοπ και μαζευαμε απο 0,5ε μαζι με τον Γιαννη που βοηθησαμε, θα του το παιρναμε.
ο Κωστας ηθελε ενα playstation και μαζευαμε απο 0,5 μαζι με τον Γιαννη και τον Γιωργο. θα του το παρναμε.
ο Νικος ηθελε ενα ποδηλατο και μαζευαμε απο 0.5 μαζι με τον γιαννη και Γιωργο  εκτος τον Κωστα που πηρε αυτο που ηθελε και την κοπανησε ο πουστης.
 
 
Αν βαζαμε στην ακρη τους πουστηδες σαν τον Κωστα και μεναμε μονο οι Γιαννηδες και Γιωργιδες, θα γινοταν η δουλεια?? Η θα γινοταν της π@@τανας το καγκελο??
 
ναι? οχι? γιατι ναι? γιατι οχι? 

 

ο ένας laptop ο άλλος κινητο , ο άλλος play και ο Νικος τι ? ο Νίκος το ποδήλατο ... κλασικά ο Νίκος να πάρει τα @@ του και να υποχρεωθεί κ ολας 

 

ΜΙΑ ΖΩΗ ΤΑ ΙΔΙΑ! :mad:  ΟΛΟΙ ΜΕΡΕΝΤΑ Κ Ο ΝΙΚΟΣ ΤΑ ΣΚΑΤΑ!!!!!

 

γιορτη ο Νίκος? φέρτε του βιβλίο με ζώα , φέρτε του μικροσκόπιο , ΜΗ φέρετε κανα game , OXI , βασανίστε τον ! 

 

την τρέλα μου επιτέλους , δε μπορώ άλλο ΡΕΕΕΕΕΕΕ!   :cry:  :mad: 

 

--------------------------

 

Σχετικά με το θέμα σου .

 

ΟΧΙ δεν γινεται αυτό , θα γινόταν τσι ποτάνας όπως είπες γιατι οι άνθρωποι έχουμε μάθει να παίρνουμε μόνο , όχι να δίνουμε .

 

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ένας laptop ο άλλος κινητο , ο άλλος play και ο Νικος τι ? ο Νίκος το ποδήλατο ... κλασικά ο Νίκος να πάρει τα @@ του και να υποχρεωθεί κ ολας 

 

ΜΙΑ ΖΩΗ ΤΑ ΙΔΙΑ! :mad:  ΟΛΟΙ ΜΕΡΕΝΤΑ Κ Ο ΝΙΚΟΣ ΤΑ ΣΚΑΤΑ!!!!!

 

γιορτη ο Νίκος? φέρτε του βιβλίο με ζώα , φέρτε του μικροσκόπιο , ΜΗ φέρετε κανα game , OXI !!!!

 

την τρέλα μου επιτέλους , δε μπορώ άλλο ΡΕΕΕΕΕΕΕ!   :cry:  :mad: 

 

--------------------------

 

Σχετικά με το θέμα σου .

 

ΟΧΙ δεν γινεται αυτό , θα γινόταν τσι ποτάνας όπως είπες.

 

 

 

 

πάρε σειρά Νίκο, περιμένω το κουτάκι   :P  :P  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχχαχαχαα τα playstaition kai laptop ερεπε να τα κανω δεη και ευαθ? μακαρονια και ρυζι? τεχνιτο νεφρο η καρδια? σπερμα η ωωθηκες? κτιριο για αστεγο η ξυλα για θερμανση? σκουλαρικι η καλτσον? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι προσπαθω να πω αλλα ισως δεν το καταλαβετε. Τα παντα γυρω μας περιστρεφονται γυρω απο τις γυναικες, και πως να τις κατακτησουμε. 

 

Μόλις διάβασα τις παραπάνω γραμμές ...

...

αναρωτιέμαι αν έχει ποστάρει παρακάτω ο Τόξο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θάνατος στον Κωστάκη!! ψήθηκα για το παραπάνω.. αντε να μαζέψετε κανένα φράγκο να μου πάρετε:

 

1. fractal design define r4 black pearl window ( δεν έχω κουτάκι ο καημένος να βάλω στο "δείξτε το κουτί σας" ) 

2. arctic cooling freezer 13 pro 

3. έναν 14άρι ακόμα ίδιο με αυτών του κουτιού.

 

πάμε σοβαρά τώρα.

τα πράματα που έβαλες τα έβαλες ως παράδειγμα, το καταλαβαίνω, αλλά ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα. φέρε μου τα παραπάνω και εγώ θ ακολουθήσω το παράδειγμά σου. μπορείς να το κάνεις? με εμπιστεύεστε οτι θα το κάνω? αυτοί που θα δώσουν τα χρήματα σε εμπιστεύονται οτι δεν θα τσεπώσεις?

 

πιστεύω προσωπικά το να δώσω 2-3 ευρό και να πάρω ρύζι, μακαρόνια και γενικά κάτι που θα καλύψει τις βιολογικές ανάγκες κάποιου που το χρειάζεται, μόνοι μας και ανώνυμα ο καθένας προσωπικά θα ήταν μία πράξη αλληλεγγύης.

μην περιμένετε κάποιος να ξεκινήσει κάτι, κάντε το ατομικά.           

 

1ευρω θα εχανε ο καθενας κλαιν μαιν για μας που το εχουμε. και αυτος που τα τσεπωσε να τα παρει στην κολαστη μαζι του και να το λιωσουν να παρει υγρη μορφη και να του το κανουν κλισμα....  

 

οσον αφορα το ρυζι το κανουμε πολλοι ηδη. και καλο ειναι να ξεκινησετε οσοι εχετε στεγη και μπορειτε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμη που ο στοχος ειναι να καλυφθει η αναγκη για gadgets και λοιπα καταναλωτικα αγαθα το εχασες το παιχνιδι.Αλλιως παραδειγματα σαν τα παρακατω  δειχνουν την συλλογικοτητα και την αλληλλεγυη στην πραξη.

τα κανεις? πας βοηθας? αν ναι χαιρομαι για σενα ειληκρινα!!!!!!!

εγω θελω ενα Ps4 , οποιος θελει ας μου στειλει απο 1 ευρω :P

στειλε τον λογαριασμο σου εδω να σου καταθεσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα κανεις? πας βοηθας? αν ναι χαιρομαι για σενα ειληκρινα!!!!!!!

 

 

Φυσικα και οχι.Εξαλλου αυτα στην νεοελληνικη κοινωνια φανταζουν εξωγηινα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μπορουσαμε ομως να το κανουμε γηινο. αλλα δεν βαριεσαι καλα ειμαι εδω...στην ζεστουλα μου με το καφεδακι μου μετα το μεσιμεριανο που φαγαμε ουτε γερανος δεν με σηκωνει.... κι εσυ τι με κοιτας και τρεχουν τα σαλια σου??? τραβα να βρεις καμια δουλεια παλιο βρωμιαρη...φυγε βρωμας....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...