Προς το περιεχόμενο

2 din για αυτοκίνητο με android


IKARIWTHS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεθαβω το θέμα μετά από μερικούς μήνες, είμαι σε αναζήτηση όσο το δυνατόν πιο οικονομικού 2 din.

Έχει κάνεις να προτεινει τιποτα?

 

Υγ. Τι παίζει με τα τελωνεία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Σκεφτομαι να παρω ενα με Android αυτο συκεκριμενα ,https://www.amazon.de/gp/product/B074W95NPZ/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3GOCEY48VP3I6&psc=1,γιατικαποιοι πιστεύουν οτι δεν είναι καγαλληλα τα Android ηχοσυστηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έκανα αγορά από το επίσημο site της Xtrons. Ήρθε την επόμενη μέρα απο Αγγλία. Συνολο με μεταφορικά πηγε στα 280ευρώ.

 

PX5 chipset με 2GB RAM και 32GB ROM. (τώρα έχουν αρχίσει να βάζουν και 4GB RAM σε αυτά). Διάλεξα το PX5 γιατί υπάρχει περισσότερο support στο XDA για "πειράγματα". Γενικώς οι επιλογές που υπάρχουν σε αυτό τον τομέα πιστεύω είναι 2.

1) Είτε κάποια μονάδα με PX5 και 2 ή 4GB RAM. (τα περισσότερα αυτη τη στιγμή είναι σε Android 6, αλλά κάποια κινέζικη εταιρία έβγαλε πριν λιγες μερες με android 8 σε καποιες πλακετες που ειχαν 4GB Ram, οπότε προβλέπεται να μπει και σε αλλες μοναδες) 

2) είτε με Intel Sofia chipset και παλι 2GB RAM. (και μια εταιρια που τα φερνει μεσω ευρωπης ειναι η Joying)

 

Υπάρχουν και PX3 με 2GB ram (παλια ειχαν 1GB) που τους βαλανε και android 7.1 αλλά το PX3 είναι παλιό και θεωρείται κάπως ξεπερασμένο. Απλά μερικοί βλέπουν νεότερη έκδοση android και το προτιμούν.

 

Οτιδηποτε αλλο με 1GB ραμ και αλλα απαρχαιωμένα chipset εγω δε θα τα κοιταζα καν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Κανενα καλο ηλεκτρολόγο απο Θεσσαλονίκη που να κανει εγκατάσταση ξερουμε; γιατι απο δω που ειμαι δεν ξερουν.

 

Εναν που ρωτησα, ειδε στο ίντερνετ πως γινεται και μου ειπε " ε εγω ποσο πιο χειροτερο να το κανω" , εφυγα χωρις δευτερη σκεψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 16/12/2017 at 8:35 PM, .::NikoS::. said:

Εγώ πάντως έκανα αγορά από το επίσημο site της Xtrons. Ήρθε την επόμενη μέρα απο Αγγλία. Συνολο με μεταφορικά πηγε στα 280ευρώ.

PX5 chipset με 2GB RAM και 32GB ROM. (τώρα έχουν αρχίσει να βάζουν και 4GB RAM σε αυτά). Διάλεξα το PX5 γιατί υπάρχει περισσότερο support στο XDA για "πειράγματα". Γενικώς οι επιλογές που υπάρχουν σε αυτό τον τομέα πιστεύω είναι 2.

1) Είτε κάποια μονάδα με PX5 και 2 ή 4GB RAM. (τα περισσότερα αυτη τη στιγμή είναι σε Android 6, αλλά κάποια κινέζικη εταιρία έβγαλε πριν λιγες μερες με android 8 σε καποιες πλακετες που ειχαν 4GB Ram, οπότε προβλέπεται να μπει και σε αλλες μοναδες) 

2) είτε με Intel Sofia chipset και παλι 2GB RAM. (και μια εταιρια που τα φερνει μεσω ευρωπης ειναι η Joying)

Υπάρχουν και PX3 με 2GB ram (παλια ειχαν 1GB) που τους βαλανε και android 7.1 αλλά το PX3 είναι παλιό και θεωρείται κάπως ξεπερασμένο. Απλά μερικοί βλέπουν νεότερη έκδοση android και το προτιμούν.

Οτιδηποτε αλλο με 1GB ραμ και αλλα απαρχαιωμένα chipset εγω δε θα τα κοιταζα καν. 

Καλησπέρα... Ψάχνω να αντικαταστήσω το παλιό πλέον s160 2din λόγω αρκετών προβλημάτων πλέον. Βρίσκω το xtrons αρκετά ενδιαφέρον. Έχεις βάλει tv tuner πάνω στο εργαλείο ; Αν ναι πως είναι η εικόνα; Αλλάζεις κανάλι από την οθόνη με touch; Κανένας καλός εγκαταστάτης στην Αθήνα υπάρχει; Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει κανεις αγορασει καμια οθονη με αντροιντ απο το ebay ή απο κανενα αλλο site που να την δοκιμασε, ψαχνω να παρω μια αλλα δεν ξερω τι πρεπει να προσεξω.

Edit: αν αγορασω κατι τετοιο παιζει να την πατησω? 

https://m.ebay.com/itm/Android-7-1-3G-WIFI-7-HD-2DIN-Beruhren-GPS-Navigator-Autoradio-Stereo-MP5-Player-/401470142027?_trkparms=aid%3D555018%26algo%3DPL.SIM%26ao%3D2%26asc%3D20150519202348%26meid%3D49ea840f790d46a49ff16240a623e47d%26pid%3D100408%26rk%3D4%26rkt%3D23%26sd%3D292288071074&_trksid=p2056116.c100408.m2460

Σορυ για το πριξιμο, αλλα δεν εχω χρησιμοποιησει καμια φορα το ebay, γενικα αγορες απο εξωτερικό.

Επεξ/σία από Liverpool89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, GR1337 είπε

Τα 250 είναι εκτός πραγματικότητας για τόσο παλιό μοντέλο και με 6" οθόνη.

Στα 150-180 βρίσκεις 7" καινούρια μοντέλα.

Βρισκεις αλλα το ρισκο να το παραγγειλεις απεξω δεν το υπολογιζεις; εχεις να προτεινεις καποιο καλο;

Ποσο ρολο παιζει αν εχει νεο αντροιτ?

Επεξ/σία από Liverpool89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Liverpool89 είπε

Βρισκεις αλλα το ρισκο να το παραγγειλεις απεξω δεν το υπολογιζεις; εχεις να προτεινεις καποιο καλο;

Ποσο ρολο παιζει αν εχει νεο αντροιτ?

https://www.gearbest.com/car-dvd-player/pp_667091.html

Δοκιμασμένο. Εξαιρετικά γρήγορο boot. To στέλνουν με Belgium Post και δεν πληρωνεις τελωνείο.

 

https://www.gearbest.com/car-dvd-player/pp_606353.html

Αυτό έχει επιλογή για priority line, όπου επίσης δεν πληρώνεις τελωνείο.

Καλό είναι να έχει τουλάχιστον Android 6.

Επεξ/σία από GR1337
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, GR1337 είπε

https://www.gearbest.com/car-dvd-player/pp_667091.html

Δοκιμασμένο. Εξαιρετικά γρήγορο boot. To στέλνουν με Belgium Post και δεν πληρωνεις τελωνείο.

https://www.gearbest.com/car-dvd-player/pp_606353.html

Αυτό έχει επιλογή για priority line, όπου επίσης δεν πληρώνεις τελωνείο.

Καλό είναι να έχει τουλάχιστον Android 6.

Δεν πολυ ξερω απο το gearbest θα το δοκιμασω ομως, οροτειμω να περιμενω και να παρω κατι αξιολογο  παρα να  καποιο παλιο.

Σε ευχαριστώ

Ο αδερφος ειναι Αγγλία μήπως ειναι καλυτερα να τον πω να μεσολαβήσει να το παρει αυτος και μετα να μου το στειλει με την κοπελα του.

Επεξ/σία από Liverpool89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει λόγος να το στείλεις Αγγλία από τη στιγμή που και εδώ δεν υπάρχει κίνδυνος τελωνείου, αρκεί να επιλέξεις τον σωστό τρόπο αποστολής.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/1/2018 στις 9:35 ΠΜ, slk200gr είπε

παιδεια πως το βλεπετε αυτο ?κανει 250 ε κα ειναι android,

τελικα το πηρα αυτο και πρεπει να πω οτι ειμαι ενθουσιασμενος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...