Προς το περιεχόμενο

2 din για αυτοκίνητο με android


IKARIWTHS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο περιεργεια και επι του θέματος των πηγών 2 din. Τι πιθανότητες εχει μια πηγη 2 din απο κινα με dhl να μην περασει τελωνειο;;

 

Με DHL οι πιθανότητες να μην περάσει τελωνείο είναι ελάχιστες έως καθόλου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με DHL οι πιθανότητες να μην περάσει τελωνείο είναι ελάχιστες έως καθόλου..

 

συμφωνω, αξιζε η επιβεβαιωση... Ευχαριστώ, θα το αποφυγω και ας ειχα βρει σχετική ευκαιρια...! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι να κανω αυτη την αγορα για το Polo μου!

Λετε να φαω καμμια φολα;

http://www.erisin.com/erisin-es7000a-7-hd-vw-android-40-car-dvd-player-gps-wifi-3g-canbus_p451.html?page=4&number_of_uploads=0

Επειδή είχα ψαχτεί κι εγώ για κάτι παρόμοιο λόγω δελεαστικης τιμής, έπειτα απο διάβασμα κριτικών για τη συγκεκριμένη μάρκα θα σου έλεγα να την αποφύγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο θα μπορούσε να κοστίσει το τελωνείο όταν μιλάμε για μια συσκευή που κοστίζει 150 ευρώ, με αποδεικτικό πληρωμής ή κατάθεσης; Δεν λέμε να γράψουν gift. Να δηλωθεί κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο πρόσφατη αντίστοιχη εμπειρία μου, ΔΥΣΤΥΧΩΣ εξαρτάται απο την ποιότητα εγκεφάλου του τελωνειακού.

Εξηγούμαι:

Παρά το γεγονός ότι τόσο στο δέμα όσο και στο σχετικό παραστατικό ανέφερε αξία, αλλά υπήρχε και το σχετικό παραστατικό πληρωμής σε εμένα ανέφεραν επι λέξει:

"Τα κόλπα αυτά τα ξέρουμε. Μειώνουν την αξία στο παραστατικό για να επιβαρυνθείς λιγότερο. Με την ίδια νοοτροπία είμαστε σίγουροι ότι πληρωσες τμηματικά περισσότερα και έφερες απλώς ενα απο τα παραστατικά (αυτό που αναγράφει το ποσό του τιμολογίου)."

Επειδή εγώ δεν είχα παραγγείλει 2DIN πηγή αλλα κάτι σχετικά φτηνό (~30€) και τελικά μου ζητούσαν περισσότερα σε δασμούς και ΦΠΑ (το +24% να το θεωρείται δεδομένο) με αποτέλεσμα να ζητήσω την επιστροφή του. Τελικά ο πωλητής το ξαναταχυδρόμησε με EMS και δεν "άνοιξε" ρουθούνι. Στα παραπάνω, παράλογα, να προσθέσω ότι έχασα ενα ολόκληρο πρωΙνό σε ανούσιες συζητήσεις.

Είναι προτιμότερο να περιμένετε λίγο παραπάνω την EMS και να παραλάβετε απο τα ΕΛΤΑ, παρά να τρέχετε.

Για ογκώδη ή/και ακριβά αντικείμενα υπάρχει η δυνατότητα "Τριγωνισμού", δηλ. ΚΙΝΑ --> Ευρ. Χώρα --> ΕΛΛΑΔΑ (google it) ώστε τα τζιμάνια να το βλέπουν σαν διακίνηση εντός Ε.Ε. και να μην το "σταματάνε".



 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νομίζω ότι δεν μπορεί να κάνει τίποτα ο τελωνειακός αν όντως κοστίζει τόσο το προϊόν που εισάγεις, πέραν του να επιβάλλει τους ανάλογους δασμούς και φόρους, στο ποσό πληρωμής, όπως αυτό αποδεικνύεται από τις κινήσεις του λογαριασμού και των παραστατικών. 

 

Και στην τελική υπάρχουν και τα ευρωπαϊκά site από τα οποία φαίνεται συναλλαγή εντός ΕΕ (Amazon, Ebay), με λίγα ευρώ περισσότερα, πιο γρήγορη παράδοση και κανένα πρόβλημα εκτελωνισμού.Παρά να τρέχω, προτιμώ να δώσω 20-30 ευρώ περισσότερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νομίζω ότι δεν μπορεί να κάνει τίποτα ο τελωνειακός αν όντως κοστίζει τόσο το προϊόν που εισάγεις, πέραν του να επιβάλλει τους ανάλογους δασμούς και φόρους, στο ποσό πληρωμής, όπως αυτό αποδεικνύεται από τις κινήσεις του λογαριασμού και των παραστατικών. 

 

Και στην τελική υπάρχουν και τα ευρωπαϊκά site από τα οποία φαίνεται συναλλαγή εντός ΕΕ (Amazon, Ebay), με λίγα ευρώ περισσότερα, πιο γρήγορη παράδοση και κανένα πρόβλημα εκτελωνισμού.Παρά να τρέχω, προτιμώ να δώσω 20-30 ευρώ περισσότερα. 

 

δεν ειναι ετσι ακριβως... Ας πουμε υπαρχει πηγη 2 din android quad core 2 gb ram με τα ουλα της που λεμε στο aliexpress στα ~160€ αλλα τη στέλνουν μονο με DHL, ε ειναι δεδομένο οτι θα μου τη φορεσουν και θα μου βγει η κινεζιά χρυση...

 

Αν υπηρχε με μικρη διαφορα στην Ευρώπη σίγουρα θα την προτιμούσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Τα bluetooth 1 din αξίζουν να τα φέρεις

Υπάρχουν διάφορα στ 20-30$

Φιλος μου είπε ότι έχουν άριστο δέκτη αλλά ψόφιο ενισχυτή.

Μόνο στα 2 din λεει βάζουν δυνατούς ενισχυτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι επωνυμο Απο ελλαδα!

Τι να το κανω να παρω μια κινεζια και να εχω πιθανοτερα για λιγο GPS DVD ANDROID  και να μην εχω καλο ηχο -χαλια ραδιο-κατεστραμενη μπαταρια και μπλεξιματα με την εγγυηση!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρτε και κινεζικο αλλα ποιοτικό και ΟΧΙ ANDROID. Οι ξηγημενοι ηλεκτρολογοι τα αποφευγουν - ρωτηστε προτου αγοράσετε.

 

Το εγραψα και πιο πανω, βγαζουν προβληματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

φιλε ηλεκτρολογος ειμαι.


Μονο τα ZENEC ειναι ποιοτικα αλλα και πανακριβα και παραμενουν κινεζικα.Στα λευτα τους παιρνεις κατι επωνιμο απο Ελαδα και εχεις κανονικη εγγυηση και οχι μεινε 2 μηνες χωρις ραδιοφωνο για να το στειλουμε κινα για ελεγχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...